Porady stylistki

Jakie szaliki nosić w tym sezonie?  "Moda idzie w kierunku praktyczności"

Porady stylistki

Autor:
Sabina
Zięba
Jak i czym otulić szyję na jesień?

Tegoroczna jesień, szczególnie w ostatnich dniach, jest wyjątkowo wietrzna. Z pomocą przychodzą wówczas nie tylko ciepłe kurtki i płaszcze, ale również wszelkie szaliki, chusty i apaszki, które w tym sezonie są niezwykle modne. Jak je nosić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała stylistka, Marta Pożarlik.

Moda na szaliki

Noszenie nakryć głowy, a także wywiązywanie lub narzucanie szalików stało się nie tyle modne, co w tym sezonie niemal niezbędne. Rozmaite chustki i apaszki ogrzewają, dodają nonszalancji oraz świetnie uzupełniają stylizacje. Co więcej, w sklepach dostępny jest ogromny wybór - od najbardziej klasycznych i uniwersalnych modeli, po kolorowe, wielkie i oryginalne. 

- Moda w tym sezonie idzie w stronę praktyczności i użyteczności. Sięgamy po szaliki, które są bardzo długie. Możemy sobie je przewiązać i one nie tylko dodadzą charakteru stylizacji, ale również dadzą nam ciepła - mówiła Marta Pożarnik w Dzień Dobry TVN.

Jakie szaliki wybrać?

Podczas zakupów warto jednak pamiętać, by zwracać uwagę na tkaninę. Warto unikać modeli z materiałów syntetycznych – dość szybko się niszczą, a owinięta nimi skóra może się pocić. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są modele bawełniane, wełniane lub kaszmirowe. Cechują się one większą wytrzymałością, więc mogą służyć nawet kilka sezonów.

- Jakość materiału ma ogromne znaczenie. Jeżeli chcemy, żeby ten dodatek był modowy, to wiadomo - możemy iść do sieciówki, kupić coś długiego, fajnego i się obwiążemy, ale jeżeli chcemy, żeby nas rzeczywiście chronił, to weźmy cieniutki kaszmirek. (...) Kaszmir szczególnie świetnie wygląda w przypadku garniturów albo płaszczy męskich - powiedziała stylistka w naszym programie.

Dodała także, że jeżeli ktoś mimo wszystko zdecyduje się na produkt ze sztucznych tkanin, może zniwelować elektryzowanie włosów stosując płyn za około 4 zł, którym można spryskać szalik i uniknąć nieprzyjemnego efektu. Osobom, które nie wiedzą, jak wiązać szaliki, ekspertka poleciła także rozmaite kominy. A jak je stylizować? Sprawdźcie w naszym wideo.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości