We wtorek w przeważającej części kraju pochmurno. Na zachodzie przelotne opady deszczu. W niektórych rejonach silny, południowo-wschodni wiatr. Temperatura od 17 do 25 st. C.
W poniedziałek w przeważającej części kraju pochmurno, miejscami możliwe przejaśnienia. W niektórych rejonach przelotne opady. Temperatura od 15 do 23 st. C.
Początek października zapowiada się ciepło - temperatura w niektórych rejonach kraju dochodzić będzie do 20 stopni Celsjusza.
Czy będzie padać?
Polska znajduje się w zasięgu wyżu znad Finlandii.
Jaka będzie pogoda w poniedziałek?
W niedzielę synoptycy nie zapowiadają opadów. Miejscami możliwe mgły.
W sobotę przelotne opady deszczu mogą wystąpić na północy, w centrum i na wschodzie kraju. Temperatura maksymalna od 15 st. C na Suwalszczyźnie do 18 st. C w centrum kraju i 22 st. C na Dolnym Śląsku.
Gdzie będzie niebezpiecznie?
Może wiać do 100 km/h
W czwartek Polska będzie podzielona. Synoptycy zapowiadają opady deszczu na północy kraju, na południu słoneczną pogodę. Na termometrach od 12 stopni C w Suwałkach do nawet 19 stopni C we Wrocławiu.
W środę okresowe opady deszczu, w górach możliwe zawieje śnieżne. Temperatura maksymalna od 9 st. C, 11 st. C na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat, około 13 st. C w centrum, do 16 st. C na północnym zachodzie.
Jaka będzie pogoda zimą? Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotowali prognozę pogody na listopad i grudzień 2021 r. oraz na styczeń 2022 r. Czy będzie dużo śniegu? Jaka temperatura nas czeka?
W nocy temperatura może spaść poniżej 0 st. C, w dzień od 8 st. C na północnym-wschodzie do 16 st. C na zachodzie.
Na wschodzie i południowym wschodzie Polski zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami i słabymi opadami deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. Na termometrach od 6 st. C na wschodzie do 16 st. C na zachodzie. W górach lokalnie możliwy
Sprawdź prognozę pogody na sobotę i niedzielę.
Nad zachodzie i w centrum napływa chłodniejsze powietrze.
Jaka będzie pogoda w czwartek, 15 września 2021 r.
Jak informuje IMGW Europa Wschodnia oraz częściowo Północna i Zachodnia są pod wpływem niżów. Pozostałe obszary kontynentu są pod wpływem słabych wyżów. Wschodnia oraz północno-wschodnia część Polski jest w zasięgu zatoki niżu znad Finlandii, w strefie rozmywającego się frontu chłodnego. Pozostałą część kraju obejmuje słaby obszar podwyższonego ciśnienia. Utrzymuje się nad nami powietrze polarne morskie.
Jak informuje IMGW, północno-wschodnia część kraju znajduje się w zasięgu zatoki niżu znad Finlandii, pozostała część Polski jest we wspomnianym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Na krańcach południowo-wschodnich utrzymuje się strefa frontu okluzji. Do wybrzeża zaczyna docierać front chłodny. Z zachodu napływa umiarkowanie ciepłe powietrze polarne morskie.
Synoptycy zapowiadają burze w południowo-wschodniej Polsce, tam na termometrach 21 stopni C. Na północy kraju możliwe opady deszczu, a termometry wskażą 18 stopni C.
Na niedzielę synoptycy zapowiadają burze na północnym-wschodzie Polski, przelotne opady w centrum i na Pomorzu Zachodnim. Na termometrach od 20 stopni C w Szczecinie do 24 stopni C w Rzeszowie. Sprawdź szczegóły prognozy pogody na niedzielę, 12 września 2021 r.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed niebezpiecznymi zjawiskami dla kilku województw. Jak przekazano w komunikacie, prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu oraz grad.
Po ciepłym tygodniu już od niedzieli zacznie napływać do nas chłodniejsze powietrze. Pojawiają się więc pytania, czy to już koniec słonecznej aury i co przyniesie październik. Odpowiedź możemy odnaleźć w prognozie IMGW na nadchodzący miesiąc.
Jaka będzie pogoda w weekend - 11, 12 września 2021 r.? Po ciepłym tygodniu czeka nas kolejna zmiana pogody. Sobota jeszcze będzie słoneczna i sprzyjająca długim wycieczkom i spacerom, ale już niedziela zaskoczy deszczem, burzami i zdecydowaną zmianą temperatury.
W piątek na wschodzie i w centrum Polski bezchmurnie, na zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego. Tam po południu i wieczorem wystąpią przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Na termometrach od 24 st. C na wschodzie do 28 st. na zachodzie.
Kolejne dni września przynoszą coraz przyjemniejszą aurę. Choć noce są już wyjątkowo mroźne, w dzień jest słonecznie i bardzo ciepło. Warto skorzystać z takiej pogody przed nadchodzącą jesienną pluchą. Sprawdź prognozę pogody na czwartek, 9 września.
Za sprawą zjawiska La Niña, które aktualnie rozwija się nad Oceanem Spokojnym, tegoroczna zima ma być mroźniejsza. Synoptycy przewidują też intensywniejsze opady śniegu. Kiedy spadnie po raz pierwszy? Ile stopni poniżej zera wskażą termometry?
Słoneczna passa trwa - jak podaje IMGW, nad Europą nadal dominuje wyż z centrum nad Ukrainą. Nad zachodnią część kraju napływa cieplejsza polarna morska masa powietrza, na wschodzie zalega chłodniejsze powietrze polarne kontynentalne.
Po wyjątkowo ciepłym weekendzie równie pogodny tydzień. Poniedziałek, choć po niezwykle mroźnej nocy przywitał nas chłodem, w ciągu dnia przyniesie słoneczną aurę i temperaturę ok. 20 stopni Celsjusza.