Pogoda

  Pogoda

  Po słonecznym wtorku, w środę nastąpi niewielkie załamanie pogody na północy Polski. W pozostałej części kraju będzie bezchmurnie. Temperatura będzie sięgać 27 st. C.

  Dłuższe dni i coraz więcej słońca sprawiły, że częściej myślimy o lecie. Choć jeszcze się nie zaczęło, wiele osób już planuje wakacje. Ci, którzy zamierzają spędzić urlop w Polsce, zastanawiają się, jaka będzie pogoda. Będziemy cieszyć się wysoką temperaturą czy też czekają nas opady deszczu? IMGW wydał eksperymentalną długoterminową prognozę na czerwiec, lipiec oraz sierpień. Są też wstępne przewidywania na wrzesień.

  Na niedzielę, 8 maja 2022 r. synoptycy zapowiadają pogodną aurę. Na termometrach w dzień od 10 stopni C w Gdańsku do 19 stopni C w Krakowie i Katowicach. Uwaga na przymrozki w nocy z niedzieli na poniedziałek. Sprawdź szczegóły prognozy pogody na niedzielę.

  W ostatnich latach pogoda w majówkę nie rozpieszczała i krzyżowała plany wyjazdowe wielu Polaków. Czy w tym roku będzie szansa na spędzanie czasu niekoniecznie pod dachem lub parasolem? Sprawdź prognozę pogody na majówkę 2022.

  Jaka będzie pogoda w piątek 29 kwietnia? Według synoptyków w Polsce będzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na wschodzie kraju spadnie słaby deszcz. Sprawdź prognozę pogody na piątek.

  Jaka będzie pogoda w środę 27 kwietnia? Zdaniem synoptyków w Polsce zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami pojawi się przelotny deszcz. Sprawdź prognozę pogody na środę.

  Jaka będzie pogoda w niedzielę, 24 kwietnia 2022 r.? Jak podają synoptycy, gdzieniegdzie ma być pochmurno i deszczowo. Temperatura maksymalna od 10 do 17 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, ale miejscami także porywisty.

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed opadami śniegu. Synoptycy przewidują, że we wtorek, 19 kwietnia br. przyrost pokrywy śnieżnej może osiągnąć nawet 10 centymetrów. Alerty obowiązują na terenie dwóch województw. Sprawdź, gdzie zrobi się biało.

  Jaka będzie pogoda w Wielką Sobotę, 16 kwietnia 2022 r.? W dolnej części Polski zachmurzenie ma być dość duże, natomiast na północy i zachodzie kraju przewidywane są rozpogodzenia. Temperatura maksymalna od 7 do 12 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny.