W poniedziałek w całej Polsce będzie pochmurno z przelotnymi opadami deszczu, momentami intensywnymi. Burze w pasie od Podlasia przez Mazowsze po Śląsk. Na termometrach od 20 do 25 st. C. Jaka aura czeka nas w kolejnych dniach? Sprawdź prognozę pogody na pierwszy tydzień sierpnia.
Lato trwa w najlepsze, za nami gorący czerwiec i upalny lipiec. Co czeka nas w kolejnym miesiącu? Jakie będą temperatury? Gdzie będzie padał deszcz? Synoptycy IMGW przygotowali długoterminową prognozę pogody. Zobacz, jaka będzie aura w sierpniu.
W których województwach najgroźniej zabrzmi? Sprawdź, gdzie wystąpią burze i silne opady. Wielu Polaków otrzymało właśnie wiadomości od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa: "Uwaga! Dziś w nocy (1/2.08) burze, silny wiatr, ulewny deszcz i lokalnie grad. Możliwe podtopienia. Zabezpiecz również rzeczy, które może porwać wiatr".
W niedzielę do Polski napłynie chłodniejsze, wilgotne powietrze, które przyniesie intensywne opady deszczu i gwałtowne burze. Na termometrach od 23 st. C na Pomorzu Zachodnim do 30 st. C na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty.
W piątek będzie ciepło, ale deszczowo. Nie zabraknie też burz - zwłaszcza na południu Polski. W czasie wyładowań atmosferycznych wiatr może wiać nawet do 70 km/h. Jaka czeka nas pogoda w przededniu weekendu?
W czwartek 29 lipca w niektórych częściach Polski mogą pojawić się burze z gradem. IMGW wydał alerty pierwszego stopnia. Podczas wyładowań może spaść do 40 litrów wody na metr kwadratowy. Po przejściu frontu, pogoda nieco się ustabilizuje. Burze i ulewy w większości kraju zaczną zanikać, ale temperatura pozostanie wysoka. Sprawdź radar pogodowy na żywo.
W środę w Polsce zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotny deszcz oraz burze, również z gradem. IMGW wydało w związku z tym ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia. Na termometrach od 24 st. C do 31 st. C, najcieplej na wschodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty.
Polska jest na skraju wspomnianych rozległych niżów. Na południowym wschodzie oddziałuje jeszcze pofalowany front atmosferyczny. Napływa dość ciepłe powietrze polarne morskie, tylko południowy wschód kraju pozostaje w masie powietrza pochodzenia zwrotnikowego.
Nad Polską pojawiają się wyładowania atmosferyczne. Wtorek zapowiada się burzowo. Sprawdź, w których regionach kraju zagrzmi najmocniej .
Po weekendzie aura stanie się bardziej dynamiczna. Czekają nas upały, ale i gwałtowne burze. Sprawdź prognozę pogody na najbliższy tydzień.
Jaka będzie pogoda w poniedziałek 26 lipca? Synoptycy zapowiadają zachmurzenie, przelotne deszcze i burze, szczególnie na Pomorzu Wschodnim i w centrum. Wiatr umiarkowany.
Na piątek synoptycy zapowiadają zachmurzenie małe i umiarkowane. Na termometrach od 22 stopni C w Szczecinie do 26 stopni C we Wrocławiu. Sprawdź szczegóły prognozy pogody na piątek, 23 lipca 2021 r.?
Jaka będzie pogoda w czwartek, 22 lipca 2021 r.? Synoptycy prognozują pojawienie się nad Polską chłodniejszych mas powietrza, które sprawią, że temperatura wyniesie od 19 do 25 st. C. Przelotne opady deszczu na Pomorzu Zachodnim, a także w południowej i południowo-wschodniej części kraju. Wiatr słaby i umiarkowany.
W środę w Polsce zachmurzenie umiarkowane. W całym kraju słabe przelotne opady deszczu. Temperatura od 20 st. C do 25 st. C, w rejonach podgórskich Karpat około 17 st. C. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty.
We wtorek zachmurzenie początkowo będzie małe i umiarkowane, później miejscami wzrośnie do dużego i tam wystąpią przelotne opady deszczu. Na południu Polski lokalnie słabe burze. Na termometrach od 21 st. do 25 st., a w rejonach podgórskich Karpat około 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i porywisty.
Tegoroczne lato trudno uznać za spokojny czas. Gwałtowne burze i ulewne deszcze nawiedzają nas niemal każdego dnia. Dziś Rządowe Centrum Bezpieczeństwa i Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydały kolejne ostrzeżenia - tym razem zagrożeni są mieszkańcy południowo-wschodnich województw.
W poniedziałek czeka nas zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego. Przygotujmy się na przelotne opady deszczu, a na południowym wschodzie także burze, gdzieniegdzie z gradem. Na termometrach od 20 st. C nad morzem i w rejonach podgórskich Karpat do 25 st. C na południu i wschodzie. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu zachodnim okresami dość silny, w czasie burz porywisty.
Pogoda w lipcu jest bardzo gwałtowna. Po upalnym dniu, w którym temperatury przekraczają 30 st. C następują gwałtowne burze, a wraz z nimi podtopienia, pożary i trąby powietrzne. Czy w najbliższych godzinach coś się zmieni? Gdzie jest burza 18.07? Sprawdź radar pogodowy na żywo.
RCB rozsyła SMS-owe alerty o burzach do mieszkańców siedmiu województw. "Uwaga! Dziś w nocy i jutro rano (14/15.07), burze, silny wiatr, ulewny deszcz i grad" – głosi komunikat RCB. Dla Mazowsza wydano trzeci, najwyższy stopień ostrzeżenia o burzach z gradem.
Sobota zapowiada się w Polsce upalnie i burzowo. Należy także spodziewać się nawałnic i gradu, a wiatr w porywach może osiągnąć 90 km/h. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego i drugiego stopnia. Zobacz, gdzie może być niebezpiecznie. Kiedy odpoczniemy od burz?
Do Polski napływają chłodniejsze masy powietrza, ale wciąż będzie ciepło. W niedzielę temperatura od 24 st. C do 26 st. C. W zbliżających się dniach odpoczniemy nieco od silnych wyładowań atmosferycznych, nie zabraknie ich jednak w niektórych regionach kraju. Jaka będzie pogoda w niedzielę, 18 lipca 2021 roku?
Jaka będzie pogoda w weekend (17 i 18 lipca 2021 r.)? Czeka nas kontynuacja upalnej i niestety także burzowej aury - zapowiada IMGW. Należy spodziewać się nawałnic z porywistym wiatrem i gradem. W najcieplejszych miejscach w kraju słupki rtęci podskoczą do 33 st. C.
Pogoda w Polsce od kilku dni stale się zmienia. Trwającym upałom towarzyszą gwałtowne burze, a wraz z nimi podtopienia, pożary i trąby powietrzne. Strażacy od kilku dni usuwają skutki nawałnic. Gdzie jest burza 16.07? Sprawdź radar pogodowy na żywo.
Pogoda w Polsce w dalszym ciągu gwałtownie się zmienia. Upały przeplatają się z intensywnymi burzami o różnym charakterze. Strażacy w całym kraju usuwają skutki nawałnic. W niektórych częściach Polski niszczące burze miały miejsce w nocy, w innych właśnie trwają. Gdzie jest burza 15.07?
Burze, które przechodzą przez Polskę niosą za sobą coraz większe zniszczenia. Wyładowania atmosferyczne to zarówno niezwykle widowiskowe, jak i bardzo niebezpieczne zjawiska. Nad Ostrowem Wielkopolskim pojawił się mezocyklon. Co to takiego?
W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna od 24 st. C na zachodzie do 32 st. C na wschodzie. Wiatr słaby, zmienny, jedynie na wybrzeżu umiarkowany, a w czasie burz porywisty. Na wschodzie Polski możliwa trąba powietrzna.
Na terenie aż siedmiu województw w Polsce można spodziewać się burz, silnego wiatru, ulew i gradu. W związku z gwałtownie zmieniającą się pogodą, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało alert z ostrzeżeniem. Możliwe są podtopienia i przerwy w dostawie prądu, a także tzw. burze łańcuszkowe. Czym jest to zjawisko?
W środę na zachodzie Polski zachmurzenie umiarkowane i duże. Na wschodzie małe i umiarkowane, wzrastające do dużego. Miejscami burze z przelotnymi opadami deszczu, lokalnie grad. Nadal bardzo gorąco: na termometrach od 30 do 35 st. C, nieco chłodniej tylko nad morzem i w górach - od 24 do 28 st. C.
W ciągu kilku ostatnich dni w całej Polsce przechodzą gwałtowne burze. Sprawdźcie, jakie regiony są narażone na intensywne opady deszczu we wtorek 13 lipca i w nadchodzącą noc.
Uwaga na niebezpieczne zjawiska meteorologiczne. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia. Na silne ulewy, burze, porywy wiatru i grad muszą przegotowani mieszkańcy całej Polski. Gdzie jest burza?