Pogoda

  Pogoda

  Jaka będzie pogoda w poniedziałek, 25 października 2021 r.? Synoptycy zapowiadają pogodną aurę. W całej Polsce słonecznie i bez opadów deszczu. Na termometrach od 10 stopni C na Mazurach do 14 stopni C na Dolnym Śląsku.

  W środę przelotne opady deszczu na Mazowszu i północnym wschodzie, na zachodzie i południu kraju będzie pogodnie. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku. Na termometrach od 14 do 21 stopni C. Sprawdź szczegóły prognozy pogody na środę, 20 października 2021 r.

  Będzie cieplej. We wtorek od 9 stopni C na Podlasiu do 17 stopni C na Dolnym Śląsku. W centrum i na południu kraju pogodnie, deszcz na północy Polski. Na kolejne dni synoptycy zapowiadają ocieplenie. Jaka będzie pogoda?

  Aura w nadchodzącym tygodniu nie będzie nasz rozpieszczać. Zgodnie z przewidywaniami synoptyków należy spodziewać się opadów deszczu oraz silnego wiatru. Niewkluczone, że nad Bałtykiem przejdzie sztorm. Co jeszcze czeka nas w nadchodzącym tygodniu? Jaka będzie pogoda w weekend?

  Choć początkowo synoptycy mieli nadzieję na słoneczny weekend, wygląda na to, że niedziela, podobnie jak sobota, nie rozpieści nas temperaturą. Przewidywane są zachmurzenia, wiatr oraz przelotne opady deszczu.

  Marzymy o tym, by powróciła złota polska jesień i cieplejsza aura. Dość szybko sięgnęliśmy po ciepłe kurtki, a tęsknimy za tym, by na spacerze poczuć jeszcze odrobinę promieni słonecznych. Okazuje się, że pojawiła się na to szansa i to już niedługo.

  W Tatrach spadł śnieg, a nad całą Polską powieje arktyczne powietrze. Będzie coraz mroźniej, a wiatr w górach będzie wiał z prędkością 80 km/h. Miłośnicy jesiennych wyjazdów powinni zabrać odpowiedni ekwipunek, by nie dać się zaskoczyć wyjątkowo chłodnej aurze.

  We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, w obszarach podgórskich także deszczu ze śniegiem, wysoko w górach śniegu. Na wybrzeżu miejscami burze. Temperatura od 6 st. w obszarach podgórskich do 12 stopni na pozostałym obszarze.

  Szacuje się, że w Polsce w najbliższych latach czekają nas nie tylko upalne lata, ale także powodzie, podtopienia i bardzo silne wiatry, które mogą uszkadzać całe miasta. Powodem jest globalne ocieplenie, na które ogromny wpływ mają właśnie duże osady ludzkie.

  Jaka będzie pogoda w niedzielę, 10 października 2021 r.? Według danych IMGW zachmurzenie będzie małe, po południu na północy i krańcach południowych wzrastające do umiarkowanego. Temperatura maksymalna od 9 do 16 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany.

  Ostatnie dni były wyjątkowo ciepłe i z przykrością obserwujemy nadchodzący chłód. Przymrozki w nocy mogą zniszczyć rośliny, które jeszcze mogłyby nas cieszyć swoim widokiem. Jaka będzie pogoda w weekend, 9 i 10 października 2021 r.?

  Ostatnie dni rozpieszczały nas idealną złotą polską jesienią. Wysoka temperatura, bezchmurne niebo i piękny kolor liści zachęcał do spacerów i wyjazdów. Niestety najbliższe dni przyniosą zmianę aury, a noce będą wyjątkowo chłodne. Warto w tym czasie zadbać o kwiaty, bo lokalne przymrozki mogą im zdecydowanie zaszkodzić. Sprawdź szczegóły prognozy pogody na piątek, 8 października.

  Pierwsze dni października były wyjątkowo ciepłe i słoneczne. W najbliższym czasie trzeba się przygotować na nieco niższe temperatury. Według synoptyków, IMGW na wschodzie Polski zachmurzenie będzie umiarkowane, a w pozostałych obszarach naszego kraju możliwe są przelotne opady deszczu. Temperatura od 13 do 18 st. C.

  Jaka będzie pogoda w środę, 6.10.2021 r.? Według synoptyków IMGW na wschodzie zachmurzenie ma być małe i umiarkowane, a na pozostałym obszarze - duże z większymi przejaśnieniami i miejscami opady deszczu. Temperatura od 14 do 20 st. C.