Pogoda

  Pogoda

  Jaka będzie pogoda we wtorek, 16 sierpnia 2022 r.? W ocenie synoptyków na odpoczynek od upałów przyjdzie nam jeszcze poczekać. Wtorek będzie bardzo ciepły, w niektórych regionach kraju słupki na termometrach przekroczą 30. kreskę. Mogą pojawiać się także przelotne opady deszczu oraz burze. Co jeszcze przyniesie nam pogoda?

  Pogoda w lecie jest wyjątkowo zmienna. Po upalnym dniu, w którym temperatury przekraczają 30 st. C, następują gwałtowne burze, a wraz z nimi podtopienia, pożary, a niekiedy również trąby powietrzne. Gdzie jest burza 15.08? Sprawdź radar burzowy na żywo.

  IMGW wydał prognozę zagrożeń pogodowych w kolejnych dniach na terenie całego kraju. Według zapowiedzi, w czwartek i w piątek synoptycy wydadzą ostrzeżenia przed upałem i burzami z gradem. Gdzie mogą pojawić się alerty zapowiadające gwałtowne zmiany pogody?

  Wszystko wskazuje na to, że upały opuściły Polskę tylko na chwilę. Z szacunków meteorologów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że bardzo wysokie temperatury będą nam dokuczać już w środę i czwartek. Niewykluczone, że IMGW wyda alerty przed upałami. W których regionach Polski pogoda będzie szczególnie groźna?  

  Mimo że sobota przyniesie odpoczynek od upałów, to wciąż będą regiony, w których utrzymają się bardzo wysokie temperatury. Co gorsza, w części kraju mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska pogodowe, jak burze z gradem. Dlatego też IMGW zdecydowało się wydać ostrzeżenia dla kilkunastu województw. Sprawdź, gdzie pogoda będzie szczególnie niebezpieczna?

  Jaka będzie pogoda w sobotę i niedzielę, 6 i 7 sierpnia 2022 r.? Po bardzo upalnym piątku w weekend w końcu odpoczniemy od wysokich temperatur. Zdaniem synoptyków mogą się pojawić przelotne opady deszczu oraz burze.

  Choć lipiec żegna nas nie najlepszą pogodą, to w sierpniu ponownie czeka nas fala trudnych do zniesienia upałów. W ocenie meteorologów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej niewykluczone, że temperatura w drugim miesiącu wakacji będzie wyższa od normy wieloletniej i zostaną pobite maksymalne rekordy temperatury. Jaką pogodę przyniesie nam sierpień?

  Już po raz piąty, dzięki działalności Fundacji Muszkieterów, dzieci z rodzin niezamożnych spędzają beztroskie wakacje - odwiedziła je Dorota Gardias. Jakie atrakcje czekają na dzieci, które wyjeżdżają na letni wypoczynek dzięki zaangażowaniu pracowników tej organizacji?