Pogoda

  Pogoda

  Czy po wyjątkowo zimnym i deszczowym maju czeka nas przyjemny i ciepły czerwiec? Choć aura ma być już typowo letnia, to niewykluczone, że będą pojawiać się także burze i przelotne opady deszczu. Co nas czeka nad morzem, a co w górach? Sprawdź prognozę pogody na czerwiec 2022.

  Jaka będzie pogoda w środę 1 czerwca? Zachmurzenie w Polsce będzie umiarkowane, zmieniające się w duże i całkowite na północy kraju. Jak przewidują synoptycy, w niektórych regionach kraju mogą wystąpić burze z gradem. IMGW wydał prognozę zagrożeń. Sprawdź, gdzie zagrzmi najmocniej.

  Od kilku dni pogoda daje się nam we znaki. Niż Eunice, który przyniósł w sobotę porywisty, silny wiatr, odsunął się w kierunku Rosji. Jego śladem podążają jednak inne niżowe układy baryczne i w rozpoczynającym się tygodniu, czeka nas powrót wietrznej aury. Dla wielu osób oznaczać to będzie spadek nastroju.

  Jaka będzie pogoda w weekend? Zachmurzenie ma być duże. Wystąpią przelotne opady deszczu i lokalne burze. Temperatura maksymalna od 13 do 17 st. C. Wiatr umiarkowany, ale z porywami. Sprawdź prognozę pogody na sobotę i niedzielę.

  Jaka będzie pogoda w czwartek, 26 maja 2022 r.? W części kraju ma być pochmurno i deszczowo. Temperatura maksymalna wyniesie od 17 do 24 st. C. Powieje z kierunku zachodniego. Miejscami porywy wiatru osiągną nawet 70 km/h.

  Jaka będzie pogoda w środę, 25 maja 2022 r.? Synoptycy IMGW przewidują zachmurzenie umiarkowane i duże. W całym kraju mogą wystąpić przelotny deszcz i burze. Temperatura maksymalna od 15 do 23 st. C.

  Jaka będzie pogoda we wtorek 24 maja 2022 r.? Po rześkim weekendzie czas na burzowy tydzień. Synoptycy IMGW planują wydać ostrzeżenia. Gdzie można się spodziewać niebezpiecznych zjawisk pogodowych?

  W piątek temperatury zbliżą się do 30 st. C. To jednak ostatnia dobra wiadomość dla spragnionych weekendowego wypoczynku. Napływające chłodniejsze powietrze oznacza gwałtowne zjawiska atmosferyczne. Można spodziewać się burz z gradem i silnego wiatru.

  Jaka będzie pogoda w czwartek, 19 maja 2022 r.? Zdaniem synoptyków czwartek w prawie całym kraju ma być bezchmurny. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 st. C do 29 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.