We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, w obszarach podgórskich także deszczu ze śniegiem, wysoko w górach śniegu. Na wybrzeżu miejscami burze. Temperatura od 6 st. w obszarach podgórskich do 12 stopni na pozostałym obszarze.
Jaka będzie pogoda w poniedziałek, 11 października 2021 r.? Zdaniem synoptyków IMGW
Szacuje się, że w Polsce w najbliższych latach czekają nas nie tylko upalne lata, ale także powodzie, podtopienia i bardzo silne wiatry, które mogą uszkadzać całe miasta. Powodem jest globalne ocieplenie, na które ogromny wpływ mają właśnie duże osady ludzkie.
Jaka będzie pogoda w niedzielę, 10 października 2021 r.? Według danych IMGW zachmurzenie będzie małe, po południu na północy i krańcach południowych wzrastające do umiarkowanego. Temperatura maksymalna od 9 do 16 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany.
Ostatnie dni były wyjątkowo ciepłe i z przykrością obserwujemy nadchodzący chłód. Przymrozki w nocy mogą zniszczyć rośliny, które jeszcze mogłyby nas cieszyć swoim widokiem. Jaka będzie pogoda w weekend, 9 i 10 października 2021 r.?
Ostatnie dni rozpieszczały nas idealną złotą polską jesienią. Wysoka temperatura, bezchmurne niebo i piękny kolor liści zachęcał do spacerów i wyjazdów. Niestety najbliższe dni przyniosą zmianę aury, a noce będą wyjątkowo chłodne. Warto w tym czasie zadbać o kwiaty, bo lokalne przymrozki mogą im zdecydowanie zaszkodzić. Sprawdź szczegóły prognozy pogody na piątek, 8 października.
Pierwsze dni października były wyjątkowo ciepłe i słoneczne. W najbliższym czasie trzeba się przygotować na nieco niższe temperatury. Według synoptyków, IMGW na wschodzie Polski zachmurzenie będzie umiarkowane, a w pozostałych obszarach naszego kraju możliwe są przelotne opady deszczu. Temperatura od 13 do 18 st. C.
Jaka będzie pogoda w środę, 6.10.2021 r.? Według synoptyków IMGW na wschodzie zachmurzenie ma być małe i umiarkowane, a na pozostałym obszarze - duże z większymi przejaśnieniami i miejscami opady deszczu. Temperatura od 14 do 20 st. C.
We wtorek w przeważającej części kraju pochmurno. Na zachodzie przelotne opady deszczu. W niektórych rejonach silny, południowo-wschodni wiatr. Temperatura od 17 do 25 st. C.
W poniedziałek w przeważającej części kraju pochmurno, miejscami możliwe przejaśnienia. W niektórych rejonach przelotne opady. Temperatura od 15 do 23 st. C.
Początek października zapowiada się ciepło - temperatura w niektórych rejonach kraju dochodzić będzie do 20 stopni Celsjusza.
Czy będzie padać?
Polska znajduje się w zasięgu wyżu znad Finlandii.
Jaka będzie pogoda w poniedziałek?
W niedzielę synoptycy nie zapowiadają opadów. Miejscami możliwe mgły.
W sobotę przelotne opady deszczu mogą wystąpić na północy, w centrum i na wschodzie kraju. Temperatura maksymalna od 15 st. C na Suwalszczyźnie do 18 st. C w centrum kraju i 22 st. C na Dolnym Śląsku.
Gdzie będzie niebezpiecznie?
Może wiać do 100 km/h
W czwartek Polska będzie podzielona. Synoptycy zapowiadają opady deszczu na północy kraju, na południu słoneczną pogodę. Na termometrach od 12 stopni C w Suwałkach do nawet 19 stopni C we Wrocławiu.
W środę okresowe opady deszczu, w górach możliwe zawieje śnieżne. Temperatura maksymalna od 9 st. C, 11 st. C na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat, około 13 st. C w centrum, do 16 st. C na północnym zachodzie.
Jaka będzie pogoda zimą? Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotowali prognozę pogody na listopad i grudzień 2021 r. oraz na styczeń 2022 r. Czy będzie dużo śniegu? Jaka temperatura nas czeka?
W nocy temperatura może spaść poniżej 0 st. C, w dzień od 8 st. C na północnym-wschodzie do 16 st. C na zachodzie.
Na wschodzie i południowym wschodzie Polski zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami i słabymi opadami deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. Na termometrach od 6 st. C na wschodzie do 16 st. C na zachodzie. W górach lokalnie możliwy
Sprawdź prognozę pogody na sobotę i niedzielę.
Nad zachodzie i w centrum napływa chłodniejsze powietrze.
Jaka będzie pogoda w czwartek, 15 września 2021 r.
Jak informuje IMGW Europa Wschodnia oraz częściowo Północna i Zachodnia są pod wpływem niżów. Pozostałe obszary kontynentu są pod wpływem słabych wyżów. Wschodnia oraz północno-wschodnia część Polski jest w zasięgu zatoki niżu znad Finlandii, w strefie rozmywającego się frontu chłodnego. Pozostałą część kraju obejmuje słaby obszar podwyższonego ciśnienia. Utrzymuje się nad nami powietrze polarne morskie.
Jak informuje IMGW, północno-wschodnia część kraju znajduje się w zasięgu zatoki niżu znad Finlandii, pozostała część Polski jest we wspomnianym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Na krańcach południowo-wschodnich utrzymuje się strefa frontu okluzji. Do wybrzeża zaczyna docierać front chłodny. Z zachodu napływa umiarkowanie ciepłe powietrze polarne morskie.
Synoptycy zapowiadają burze w południowo-wschodniej Polsce, tam na termometrach 21 stopni C. Na północy kraju możliwe opady deszczu, a termometry wskażą 18 stopni C.
Na niedzielę synoptycy zapowiadają burze na północnym-wschodzie Polski, przelotne opady w centrum i na Pomorzu Zachodnim. Na termometrach od 20 stopni C w Szczecinie do 24 stopni C w Rzeszowie. Sprawdź szczegóły prognozy pogody na niedzielę, 12 września 2021 r.