Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed niebezpiecznymi zjawiskami dla kilku województw. Jak przekazano w komunikacie, prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu oraz grad.
Po ciepłym tygodniu już od niedzieli zacznie napływać do nas chłodniejsze powietrze. Pojawiają się więc pytania, czy to już koniec słonecznej aury i co przyniesie październik. Odpowiedź możemy odnaleźć w prognozie IMGW na nadchodzący miesiąc.
Jaka będzie pogoda w weekend - 11, 12 września 2021 r.? Po ciepłym tygodniu czeka nas kolejna zmiana pogody. Sobota jeszcze będzie słoneczna i sprzyjająca długim wycieczkom i spacerom, ale już niedziela zaskoczy deszczem, burzami i zdecydowaną zmianą temperatury.
W piątek na wschodzie i w centrum Polski bezchmurnie, na zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego. Tam po południu i wieczorem wystąpią przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Na termometrach od 24 st. C na wschodzie do 28 st. na zachodzie.
Kolejne dni września przynoszą coraz przyjemniejszą aurę. Choć noce są już wyjątkowo mroźne, w dzień jest słonecznie i bardzo ciepło. Warto skorzystać z takiej pogody przed nadchodzącą jesienną pluchą. Sprawdź prognozę pogody na czwartek, 9 września.
Za sprawą zjawiska La Niña, które aktualnie rozwija się nad Oceanem Spokojnym, tegoroczna zima ma być mroźniejsza. Synoptycy przewidują też intensywniejsze opady śniegu. Kiedy spadnie po raz pierwszy? Ile stopni poniżej zera wskażą termometry?
Słoneczna passa trwa - jak podaje IMGW, nad Europą nadal dominuje wyż z centrum nad Ukrainą. Nad zachodnią część kraju napływa cieplejsza polarna morska masa powietrza, na wschodzie zalega chłodniejsze powietrze polarne kontynentalne.
Po wyjątkowo ciepłym weekendzie równie pogodny tydzień. Poniedziałek, choć po niezwykle mroźnej nocy przywitał nas chłodem, w ciągu dnia przyniesie słoneczną aurę i temperaturę ok. 20 stopni Celsjusza.
Na poniedziałek, 6 września synoptycy nie przewidują opadów. Będzie ciepło i słonecznie. Na termometrach od 15 stopni C w Suwałkach do 23 stopni C we Wrocławiu.
Jaka będzie pogoda w weekend, 4 i 5 września 2021 r.? Według prognoz, w sobotę zachmurzenie będzie umiarkowane. Temperatura wahać się ma od 15 do 20 st. C. Powieje północno-wschodni i wschodni wiatr. Pogoda w niedzielę będzie podobna.
Wrzesień rozpoczęliśmy niezwykle deszczowo. Niemal w całej Polsce pada, a ilość wody znacząco przekracza dzienne normy. Specjaliści szacują, że w południowej Polsce jest tyle opadów, ile powinno spaść w miesiąc! W związku z nawałnicami poziom wód jest alarmująco wysoki, a przez Wisłę przechodzi fala wezbraniowa.
W czwartek w Polsce zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Czekają nas przelotne opady deszczu. Temperatura od 15 st. C na wschodzie do 23 st. C na zachodzie, w górach 13 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty.
Czekamy z utęsknieniem na zmianę w pogodzie. Chłód i deszcz na końcówce wakacji zaskoczył wszystkich i pokrzyżował wiele urlopowych planów. Pojawiła się jednak nadzieja. Już od środy, 1 września pogoda zacznie się zmieniać.
Sierpień nie rozpieszczał nas pogodowo. Po lipcowej fali upałów przyszedł czas na spore ochłodzenie. Na tatrzańskiej Łomnicy spadł już nawet śnieg. Co dalej w pogodzie? Czy w tym roku czeka nas jesień już we wrześniu?
Wszyscy niecierpliwie wyczekują ocieplenia. Dawno nie było tak deszczowej i chłodnej końcówki wakacji. Niestety, okazuje się, że wtorek nie zapowiada się lepiej, a najbliższe dni także nie przyniosą oczekiwanych zmian. W górach kolejny raz spadnie śnieg.
Według synoptyków początek tygodnia będzie deszczowy. Przewidywane są przelotne opady i lokalne burze. Na termometrach od 16 stopni C na północnym wschodzie do 21 stopni C na południowym wschodzie. Sprawdź szczegóły prognozy pogody na poniedziałek, 30 sierpnia 2021 r.
W najbliższych dniach będzie burzowo, deszczowo i chłodno. Przełom sierpnia i września okaże się więc mało letni. Słońce wprawdzie miejscami też się pojawi, jednak lepszej aury możemy się spodziewać dopiero w połowie następnego tygodnia.
Burze z gradem i intensywne opady deszczu - oto czego możemy się spodziewać w niedzielę, 29 sierpnia 2021 r. Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia meteorologiczne dla niektórych województw. Sprawdź, gdzie obowiązują alarmy pierwszego stopnia.
W niedzielę będzie pochmurno, synoptycy zapowiadają opadu deszczu w całym kraju. W południowo zachodniej części Polski mogą wystąpić także burze. Na termometrach od 18 stopni C w Suwałkach do 20 stopni C w Rzeszowie.
Od kilku dni pogoda nas nie rozpieszcza. Choć mamy jeszcze kalendarzowe lato, to aura za oknem jest bardzo jesienna. Czy w ostatni weekend wakacji możemy liczyć na poprawę pogody i odrobinę słońca?
Jaka będzie pogoda w piątek, 27 sierpnia 2021 r. Synoptycy przewidują zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, miejscami burze. Temperatura od 2 do 19 st. C. Wiatr słaby, przeważnie zmienny.
Od początku sierpnia 2021 obserwujemy znaczny spadek temperatury, który wyraźnie przypomina, że wakacje powoli dobiegają końca i zbliża się jesień. Lato nadal jednak się nie skończyło i ciągle jest jeszcze szansa na pogodne dni. Czy i kiedy będzie jeszcze ciepło?
Czwartek w Polsce zapowiada się pochmurny, rozpogodzenia tylko na Podkarpaciu. Przelotne opady deszczu, a na zachodzie i w centrum burze. Na termometrach od 14 st. C na Suwalszczyźnie do 19 st. C na południu kraju, a na Podhalu tylko 10 st. C. Wysoko w Tatrach możliwy deszcz ze śniegiem. Wiatr umiarkowany, w czasie burz porywisty.
W niedzielę 22 sierpnia mieszkańcy Żywca w województwie śląskim mieli okazję zaobserwować nietypowe zjawisko. Z nieba nadlatywały dziwne obiekty, które okazały się być różnej wielkości kępami słomy i siana. Pan Stanisław udokumentował to i podzielił się materiałem z portalem twojapogoda.pl. Jak doszło do tej sytuacji?
Końcówka wakacji zdecydowanie nie zachęca do wypoczynku i podróżowania. W całym kraju jest zimno i deszczowo. Najbliższa noc będzie wyjątkowo chłodna i niestety musimy uzbroić się w cierpliwość, bo na lepszą aurę przyjdzie nam niestety poczekać. W okolicach Jeleniej Góry IMGW wprowadził stan alarmowy 3. stopnia na wezbranych rzekach.
Przed nami deszczowa noc. Jak poinformował IMGW, w niektórych częściach kraju, opady mogą przekroczyć nawet 70 mm, a to oznacza, że spadnie 70 litrów wody na metr kwadratowy. Gdzie w Polsce można spodziewać się największych ulew?
We wtorek w Polsce zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, tylko na północy małe. Przelotne opady deszczu, w Karpatach i na Podkarpaciu możliwe burze. Temperatura od 15 st. do 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, w czasie burz porywisty.
W Katowicach w samym środku miasta powstała farma. To miejsce, gdzie mieszkańcy mogą się na chwilę zatrzymać i poobcować z naturą. Takie miejsca powstają już od pewnego czasu na całym świecie i cieszą się dużym zainteresowaniem.