Pogoda na weekend. Polska znajdzie się w kleszczach zimna

Źródło: x-news/TVN Meteo
Polska w kleszczach zimna. Pogoda na weekend 19-20 listopada
Polska w kleszczach zimna. Pogoda na weekend 19-20 listopada
Nadciąga cyklon Ulf
Nadciąga cyklon Ulf
Ekstremalne zjawiska pogodowe w Polsce i ich skutki
Ekstremalne zjawiska pogodowe w Polsce i ich skutki
Dziś Światowy Dzień Meteorologii
Dziś Światowy Dzień Meteorologii
Nocny dyżur w obserwatorium meteorologicznym
Nocny dyżur w obserwatorium meteorologicznym
Jaka będzie pogoda w weekend? Nad Polskę napływa arktyczne powietrze i znajdziemy się w kleszczach zimna. W części kraju spodziewane są opady śniegu - miejscami nawet do 2 cm. Gdzie będzie mróz?

Prognoza pogody na piątek 18 listopada 2022 r.

Już w piątek czekają nas mroźne noce i poranki. W całej Polsce będzie pochmurno, jednak miejscami możliwe przejaśnienia. Najcieplej będzie na Pomorzu Zachodnim - termometry wskażą do 3 stopni Celsjusza, 0 st. C. w Centrum i najzimniej na Podlasiu - 3 stopnie poniżej 0.

Na Pomorzu i na zachodzie kraju możliwe okresowe opady deszczu ze śniegiem, a w górach może spaść od 5 do 10 centymetrów białego puchu. Na południu również biało - może tam spaść do 5 cm śniegu. Wiatr słaby i umiarkowany, północno wschodni i wschodni. 

W piątek wilgotność powierza wyniesie do 90%. W całej Polsce zimno i warunki biometeorologiczne będą niekorzystne. 

Pogoda na sobotę 19 listopada 2022 r.

W sobotę w całym kraju można spodziewać się przejaśnień. Śnieg prognozowany jest jedynie na wschodzie kraju - na Suwalszczyźnie. Tam będzie również najzimniej bo do -4 stopni Celsjusza. Najcieplej w Szczecinie - termometry wskażą 1 st. C. W Centrum i na Podkarpaciu mroźnie - do -2 stopni Celsjusza. Na Dolnym Śląsku również nie będzie ciepło - do 0 st. C.

W weekend w nocy temperatura może spaść nawet do -10 stopni Celsjusza, zwłaszcza na wschodzie kraju. 

Pogoda na niedzielę 20 listopada 2022 r.

W niedzielę w całej Polsce spodziewane duże zachmurzenie, jednak z przejaśnieniami i rozpogodzeniami. W północno-wschodniej części kraju spodziewane są opady śniegu nawet do 2 cm. Na wschodzie będzie najzimniej - rano mróz będzie w granicach od -9 do -6 stopni Celsjusza. W ciągu dnia nieco cieplej bo do -3 st. C. W centrum termometry wskażą -2 st. C, na pomorzu najcieplej - 2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany powieje ze wschodu.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Więcej przeczytasz na TVN Meteo

Zobacz także:

Autor: Teofila Siewko

Źródło: TVN Meteo/x-news

Źródło zdjęcia głównego: Sanghwan Kim/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości