Pogoda do tej pory była dla nas łaskawa. Złota polska jesień rozpieszczała wysokimi temperaturami. Już niebawem do kraju dotrze "bomba chłodu" a to oznacza, że temperatura spadnie poniżej zera. Kiedy spodziewać się ataku chłodu?
Pogoda na drugi tydzień listopada
Wszystko wskazuje na to, że to ostatnie momenty znośnych temperatur. Z prognoz IMGW wynika, że w nadchodzących tygodniu będzie jeszcze dość ciepło i pogodnie. Od wtorku maksymalna temperatura wynosić będzie od 9 st. C na Suwalszczyźnie do 15 st. C na zachodzie i południu kraju.
Zdrowie
Zdrowie
Już w czwartek przez Polskę przejdzie strefa chłodnego frontu atmosferycznego, która przyniesie wzrost zachmurzenia oraz opady deszczu. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 10 do 13 st. C. Pogodnie zrobi się jeszcze w weekend. Sobota i niedziela zapowiada się słoneczna. Temperatury wyniosą od 9 do 13 st. C.
Kiedy zima dotrze do Polski?
W Polsce jeszcze nie odczuliśmy powiewu srogiej zimy, jednak mróz wielkimi krokami nadchodzi do kraju. W Rosji temperatury sięgają już nawet do -40 stopni. Występują także silne śnieżyce. "Bomba chłodu" ruszy na zachód za około tydzień.
Zdaniem synoptyków wraz z chłodnym arktycznym powietrzem, zima obejmie środkową Europę. W drugiej dekadzie miesiąca możliwy jest śnieg w Ukrainie i Białorusi.
W Polsce temperatura zacznie spadać od poniedziałku, 14 listopada i przekroczy 0 st. C. W trzecim tygodniu pojawią się także nocne przymrozki i mróz. Największy spadek temperatury odczuwalny będzie na południu i wschodzie kraju. Tam termometry mogą pokazać nawet do -7 st. C.
Jaka będzie zima i początek wiosny? Więcej na TVN Meteo.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Sen o śniegu - jak powinniśmy go interpretować?
- Rosół się psuje, mleko kwaśnieje, a psi ogon ściąga pioruny. Czy znasz te i inne burzowe przesądy?
- Bydło się kładzie, a wschód słońca jest czerwony - jakie są najpopularniejsze deszczowe przesądy?
Autor: Nastazja Bloch
Źródło: TVN Meteo
Źródło zdjęcia głównego: MundusImages/GettyImages