Horoskop

Sen o śniegu - jak powinniśmy go interpretować?

Horoskop

Aktualizacja:
zima, śnieg

Nasz stosunek do śniegu zmienia się wraz z wiekiem. Dzieci śnieg uwielbiają, bo w zimie dzięki niemu mogą świetnie się bawić. Natomiast dla dorosłych to często powód utrapienia – trzeba odśnieżać posesję i uważać na drodze. Sennik o śniegu też często mówi w sposób negatywny.

Zabawa w śniegu – zły omen

Zabawa w śniegu kojarzy się z radością i beztroską. Niestety we śnie sytuacja przedstawia się zgoła inaczej. Taki sen oznacza ryzyko pojawienia się w naszym życiu konfliktu, który może przerodzić się w dużą awanturę, a ta z kolei może przynieść niepowetowane straty. Kiedy śnimy, że w trakcie tej zabawy lepimy kulki śnieżne, to znak, że dotknie nas w najbliższym czasie poważna strata. Kiedy we śnie rzucamy w kogoś tymi śnieżkami, powinniśmy być bardzo ostrożni w pracy – ktoś ze współpracowników bardzo źle nam życzy, a co gorsza, może zacząć działać w sposób, który nam zagraża.

Interpretacja snu o śniegu zależy też od jego wyglądu i konsystencji. Jeśli śnieg jest lepki, w niedługim czasie dojdzie w naszym życiu do zmiany, która związana będzie z naszymi zachowaniami i nawykami. Natomiast sen o brudnym śniegu to bardzo istotne ostrzeżenie. Powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na nasze zachowanie, może ono bowiem doprowadzić do tego, że stracimy szacunek bliskich nam osób.

Nie wpadaj we śnie w zaspy – unikniesz straty

Zaspy w realnym świecie to nic przyjemnego – utrudniają życie i stanowią same problemy. Natomiast sen o zaspach to raczej pozytywny znak. Dotyczy przede wszystkim sfery materialnej – niedługo zasobność naszego portfela znacznie się zwiększy, być może ocierać się będziemy nawet o bogactwo. We śnie w kontekście śnieżnych zasp trzeba być bardzo ostrożnym. Jeżeli do takiej zaspy wpadniemy, w realnym świecie możemy wpaść w kłopoty finansowe. Trzeba będzie bardzo dokładnie przemyśleć nasze wydatki, ponieważ możemy mieć problemy finansowe. Zupełnie inaczej sprawa wygląda, jeżeli we śnie przedzieramy się przez zaspy. Jest to symbol naszego hartu ducha, dzięki któremu, mimo pojawiających się przeciwności losu, dotrzemy do wyznaczonego wcześniej celu. Podobnie interpretuje się sen, w którym widzimy śnieg leżący na ziemi – mimo pojawiających się trudności nasz los szybko ulegnie poprawie. Jest jeden wyjątek – jeżeli widzimy śnieg leżący na górskim szczycie, to niestety nasze działania spełzną na niczym i nie uda się odwrócić złej passy.

Topnienie śniegu oznacza nadejście wiosny. Najczęściej taką zmianę ludzie odbierają bardzo pozytywnie. Nie inaczej jest we śnie – topniejący śnieg to zwiastun polepszenia się naszej sytuacji, zniknięcia towarzyszących naszemu życiu problemów. Dzięki temu odczujemy spokój, relaks i wytchnienie. Bardzo ważne, aby nie odrzucać pomocy bliskich nam osób – to właśnie dzięki nim nasze sprawy ulegną znacznej poprawie.

Sen o białym śniegu – bardzo pozytywny omen

Jednym z podstawowych skojarzeń ze śniegiem jest biel. A co sennik mówi o śnie o białym śniegu? Jest to dobry znak. Ma oznaczać, że wszystkie nasze plany zostaną zrealizowane, a my osiągniemy cel, do którego dążymy. Jest to zwiastun ulgi w naszych codziennych problemach, a także symbol szczęścia i radości, które nas spotkają w niedługim czasie.

Sam śnieg może być widziany w różnych konfiguracjach. Ze śniegiem najczęściej kojarzą się jego opady. Kiedy widzimy we śnie padający śnieg, możemy być spokojni – to bardzo dobra wizja. Oznacza, że niedługo w naszym życiu dojdzie do zmiany i co najważniejsze, do zmiany na lepsze. Będzie to wiele drobnych zmian (tak drobnych jak płatki śniegu), które w sumie bardzo pozytywnie wpłyną na nasze życie. Jest jeden wyjątek – jeżeli śni się nam śnieg padający w lecie, to znak, że niedługo spotka nas bardzo niemiłe wydarzenie.

Nieco gorzej jest, kiedy śni się nam zadymka. To też symbol nadchodzących zmian, z tym że nie jest pewne, czy będą to zmiany na lepsze. Może oznaczać nadejście okresu pełnego problemów i trosk. Na pewno zmiany te będą dynamiczne, znaczące i mogą wręcz wywrócić nasze życie do góry nogami.

A co mówi sennik o odśnieżaniu? Taki sen to symbol zmian w naszym życiu polegających na pozbyciu się wielu problemów. Dotyczą one sfery emocjonalnej, uczuciowej. Rzeczy, które symbolicznie usuwamy, śniąc o odśnieżaniu, blokowały nam możliwość rozwoju i osiągnięcia naszych celów i marzeń. Ten sen wskazuje, że powinniśmy z większym zaangażowaniem podejść do sprawy zmiany swoich postaw, do przełamywania barier, aby ruszyć do przodu.

W Kolorado spadł śnieg! Cieszą się z tego chyba tylko te psy. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Tęcza w senniku - symbolika i znaczenie

Jaką wróżbą w senniku jest słońce?

Sen o piorunie: co sennik mówi o znaczeniu marzenia sennego o błyskawicy?

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: maroznc/Getty Images

Pozostałe wiadomości