Pogoda w Wielką Sobotę. Będzie słonecznie i pogodnie

Pogoda na dzień + 4 kolejne dni (11 + 12-15.04.2020), źródło: x-news.
W sobotę za oknami słonecznie i pogodnie. Na pogodę w Polsce będzie miał wpływ układ wysokiego ciśnienia. Temperatury od 11 stopni C w Suwałkach do 18 we Wrocławiu.

Europa Wschodnia i Północno-zachodnia jest pod wpływem niżów. Pozostałe obszary kontynentu znajdują się w zasięgu rozległego wyżu z rejonu Morza Bałtyckiego. Polska jest pod wpływem wyżu, którego centrum przemieszcza się znad północnych Niemiec przez Pomorze nad Białoruś. Z północy napływa chłodna masa powietrza polarnego morskiego.

Pogoda w sobotę, 11 kwietnia

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1016 hPa i zacznie wolno spadać.

W sobotę będzie zachmurzenie małe, miejscami na południu oraz nad morzem umiarkowane. Temperatura maksymalna od 10°C, 12°C na północnym wschodzie do 17°C, 18°C na południowym zachodzie. Wiatr będzie słaby, na wschodzie północny i północno-wschodni, na pozostałym obszarze zmienny.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północy okresami duże. Temperatura minimalna od 0°C, 1°C na wschodzie do 4°C, 5°C na zachodzie i 6°C nad morzem. Na północnym wschodzie, w centrum oraz na obszarach podgórskich miejscami spadek temperatury przy gruncie do -3°C. Wiatr będzie słaby, z kierunków południowych.

Pogoda w Warszawie w sobotę

W Warszawie w sobotę słonecznie. Temperatura maksymalna 14°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. W nocy zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Temperatura minimalna 2°C. Wiatr słaby, po północy wzmagający się do umiarkowanego, południowo-wschodni i południowy. W niedzielę zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna około 19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

Więcej o pogodzie czytaj na tvn meteo.

Zobacz też:

Wielkanoc 2020 razem, ale osobno. "Trzeba spróbować wycisnąć z tej sytuacji najwięcej, ile się da"

#PogodniTVN Zobacz mapę waszych zgłoszeń

Wielkanoc u polskich gwiazd. Jak przygotowują się do świąt?

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

podziel się:

Pozostałe wiadomości