Newsy

W Wielką Sobotę sklepy będą otwarte krócej. Do której godziny zrobimy zakupy?

Kobieta kupuje jaja

jchizhe/Getty Images

Newsy

W Wielką Sobotę sklepy będą otwarte krócej. Do której godziny zrobimy zakupy?

Kobieta kupuje jaja

jchizhe/Getty Images

Sklepy w Wielką Sobotę - do której będą otwarte? W przedświąteczną sobotę sklepy będą pracować krócej - maksymalnie do godz. 14. W związku z epidemią obowiązuje ograniczenie liczby klientów, którzy mogą jednocześnie przebywać w sklepie, a w godzinach od 10 do 12 zakupy mogą robić jedynie osoby powyżej 65. roku życia.

Zgodnie z Ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni, w tym sobotę poprzedzającą Wielkanoc - wszystkie sklepy tego dnia mogą być otwarte maksymalnie do godziny 14. Dłużej mogą być czynne tylko te placówki, w których za ladą staną ich właściciele.

Supermarkety i dyskonty w Wielką Sobotę

  • Biedronka. Sklepy sobotę otwarte będą do 14, ale płatności przy kasie przyjmowane do 13.55 - poinformowała sieć.
  • Kaufland. Z informacji podanych na stronie internetowej sieci wynika, że w sobotę przed Wielkanocą markety sieci otwarte są do 13.
  • Lidl. Ta sieć również zmieniła godziny otwarcia sklepów przed świętami, w Wielką Sobotę dyskonty będą pracować do 13.30. Również markety sieci Dino 1 kwietnia pracują do 13.30.
  • Netto. Sieć podała, że w sobotę jej sklepy będą pracować do 13. Również wszystkie sklepy pod szyldem Auchan w przedświąteczną sobotę czynne będą do 13.
  • Carrefour. Większość sklepów sieci w sobotę przed Wielkanocą otwarta do 13.

Sklepy prywatne

  • Żabka. Jak poinformowało biuro prasowe sieci, ich sklepy są czynne od 6 do 22. 

Sieć sklepów Żabka podała informację, że większość sklepów pracuje w dni objęte ograniczeniami korzystając z wyłączenia dla przedsiębiorców działających we własnym imieniu i na własny rachunek, prowadzących sprzedaż osobiście. Dlatego decyzję o otwarciu sklepów w Wielką Sobotę, w Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny podejmą sami franczyzobiorcy, a informacje o godzinach otwarcia będą dostępne w poszczególnych placówkach. O godzinach otwarcia innych sklepów prywatnych decydują również ich właściciele. 

W związku z pandemią w sklepach mogą przebywać maksymalnie trzy osoby, w przeliczeniu na jedną kasę. Przed wejściem do sklepu trzeba obowiązkowo zakładać rękawiczki. W godzinach od 10 do 12 tylko osoby powyżej 65. roku życia mogą zrobić zakupy w sklepach spożywczych, drogeriach i aptekach. 

Zobacz też:

Wielkanoc 2020 razem, ale osobno. "Trzeba spróbować wycisnąć z tej sytuacji najwięcej, ile się da"

Anna Dereszowska i jej wielkanocny koszyczek. „W środku najważniejsze rzeczy, czyli symbole”

Wielkanoc u polskich gwiazd. Jak przygotowują się do świąt?

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
5
2
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0