Ewakuacja uczestników Open'er Festival. Nawałnica zmusiła organizatorów do zmiany planów

Zachmurzone niebo
Ewakuacja uczestników Open'er Festival
Źródło: SEAN GLADWELL/Getty Images/Instagram
W związku z gwałtowną burzą podjęto decyzję o ewakuacji publiczności obecnej na Open'er Festival. Komunikat dotyczący konieczności opuszczenia lotniska Gdynia-Kosakowo wyświetlono na telebimach obok sceny głównej. Prośba o podążanie w kierunku wyjść popłynęła też z głośników.

Ewakuacja uczestników Open'er Festival

Organizatorzy Open'er Festival około godziny 19.30 rozpoczęli ewakuację terenu festiwalowego. Z głośników nadano komunikat, aby zachować spokój i udać się do najbliższego wyjścia. Informacja wyświetliła się także na telebimach umieszczonych przy scenie głównej.

- Zaczęło mocno wiać i padać. Co chwila występują błyskawice i grzmoty - poinformował dziennikarz tvn24.pl, Tomasz-Marcin Wrona, który był w tym czasie na miejscu, relacjonował też wcześniejsze występy artystów na festiwalu.

Open'er Festival przerwany z powodu burzy

Organizator festiwalu zapewnił, że zamierza wznowić festiwal w najszybszym możliwym czasie, gdy tylko będą do tego warunki. Podziękował też uczestnikom za sprawną ewakuację. Jak podaje tvn24.pl, uczestnicy wydarzenia mają otrzymać komunikat w formie wiadomości push z aplikacji festiwalu bądź za pośrednictwem portali społecznościowych.

Burze w Polsce - alert RBC dla całego kraju

Zapowiadane przez synoptyków burze w nocy z piątku na sobotę mają być bardzo niebezpieczne, dlatego specjaliści z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa zdecydowali się wydać ostrzeżenia dla całego kraju. Wyładowaniom atmosferycznym mogą towarzyszyć intensywne opady deszczu. Szacuje się, że może spaść 40 litrów wody na metr kwadratowy, a lokalnie nawet do 50 l/mkw. Będzie też mocno wiało. Wiatr w porywach może osiągnąć prędkość do 115 kilometrów na godzinę, a lokalnie nawet do 130 km/h. Niewykluczone, że pojawią się opady gradu oraz trąby powietrzne.

Więcej na ten temat na tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: akw/tam/tvn24.pl/Magdalena Brzezińska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: SEAN GLADWELL/Getty Images/Instagram

podziel się:

Pozostałe wiadomości