Mecz Polska - Arabia Saudyjska. Kto wygrał?

Robert Lewandowski
Mecz Polska - Arabia Saudyjska. Jaki jest wynik?
Źródło: Laurence Griffiths/Getty Images
Biało-Czerwoni podczas drugiego meczu na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w Katarze zmierzyli się z Arabią Saudyjską. W 39. minucie spotkania Piotr Zieliński zdobył bramkę dla Polski. W drugiej połowie kolejnego gola strzelił Robert Lewandowski. Jak zakończyła się rozgrywka?

Mundial 2022. Mecz Polska - Arabia Saudyjska

Zarówno dla Polski, jak i dla Arabii Saudyjskiej, to był już drugi mecz podczas tegorocznego mundialu. Saudyjczycy rozpoczęli udział w mistrzostwach w Katarze od pokonania Argentyny z wynikiem 2:1. Z kolei Polacy zremisowali z Meksykiem 0:0. Wówczas na Roberta Lewandowskiego spadła bardzo duża krytyka za niewykorzystanie szansy na zdobycie gola podczas rzutu karnego.

Mistrzyni Europy w trójboju siłowym
Sup, wake, a może surfing? Czas na sporty wodne!
Sup, wake, a może surfing? Czas na sporty wodne!
Trening z taśmami dla każdego
Czy sportowcy powinni być wzorem do naśladowania?
Czy sportowcy powinni być wzorem do naśladowania?
Od jakich ćwiczeń rozpocząć trening po ciąży?
Od jakich ćwiczeń rozpocząć trening po ciąży?
Kanapowe ćwiczenia dla leniuszków
Trening kettlebell lifting

Mecz Polska - Arabia Saudyjska był niezwykle ważny, a przede wszystkim emocjonujący dla obu drużyn. W pierwszej połowie polska reprezentacja wyszła na prowadzenie. W 39. minucie Piotr Zieliński zdobył punkt dla Biało-Czerwonych. Następnie w 43. minucie piłkarz Arabii Saudyjskiej upadł w polu karnym po tym, jak walczył o piłkę z Krystianem Bielikiem. Sędzia ogłosił rzut karny. Do polskiej bramki strzelał Salem Al-Dawsari. Wojciech Szczęsny nie dał się pokonać i obronił bramkę. Pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 1:0 dla Polski.

Więcej informacji na temat tegorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej można znaleźć na stronie Eurosportu w zakładce Mundial 2022.

Mecz Polska - Arabia Saudyjska - jaki wynik?

W drugiej połowie reprezentanci Arabii Saudyjskiej za wszelką cenę chcieli odrobić stracony punkt. Podjęli wiele prób zdobycia bramki i zaciekle grali, by strzelić gola. Oddawali niecelne strzały, a Polakom udawało się odpierać ataki.

W 82. minucie spotkania Robert Lewandowski dał z siebie wszystko i zdobył kolejny punkt dla Polski.

Jak zakończył się mecz? Polacy wygrali z Arabią Saudyjską z wynikiem 2:0.

Relacja na żywo z meczu Polska - Arabia Saudyjska jest dostępna na stronie Eurosportu.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.