Newsy

Mecz Polska - Arabia Saudyjska. Kto wygrał?

Newsy

Autor:
Justyna
Piąsta
Robert Lewandowski

Biało-Czerwoni podczas drugiego meczu na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w Katarze zmierzyli się z Arabią Saudyjską. W 39. minucie spotkania Piotr Zieliński zdobył bramkę dla Polski. W drugiej połowie kolejnego gola strzelił Robert Lewandowski. Jak zakończyła się rozgrywka?

Mundial 2022. Mecz Polska - Arabia Saudyjska

Zarówno dla Polski, jak i dla Arabii Saudyjskiej, to był już drugi mecz podczas tegorocznego mundialu. Saudyjczycy rozpoczęli udział w mistrzostwach w Katarze od pokonania Argentyny z wynikiem 2:1. Z kolei Polacy zremisowali z Meksykiem 0:0. Wówczas na Roberta Lewandowskiego spadła bardzo duża krytyka za niewykorzystanie szansy na zdobycie gola podczas rzutu karnego.

Sport to zdrowie

Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportu
Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportuDzień Dobry TVN
wideo 2/14

Mecz Polska - Arabia Saudyjska był niezwykle ważny, a przede wszystkim emocjonujący dla obu drużyn. W pierwszej połowie polska reprezentacja wyszła na prowadzenie. W 39. minucie Piotr Zieliński zdobył punkt dla Biało-Czerwonych. Następnie w 43. minucie piłkarz Arabii Saudyjskiej upadł w polu karnym po tym, jak walczył o piłkę z Krystianem Bielikiem. Sędzia ogłosił rzut karny. Do polskiej bramki strzelał Salem Al-Dawsari. Wojciech Szczęsny nie dał się pokonać i obronił bramkę. Pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 1:0 dla Polski.

Więcej informacji na temat tegorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej można znaleźć na stronie Eurosportu w zakładce Mundial 2022.

Mecz Polska - Arabia Saudyjska - jaki wynik?

W drugiej połowie reprezentanci Arabii Saudyjskiej za wszelką cenę chcieli odrobić stracony punkt. Podjęli wiele prób zdobycia bramki i zaciekle grali, by strzelić gola. Oddawali niecelne strzały, a Polakom udawało się odpierać ataki.

W 82. minucie spotkania Robert Lewandowski dał z siebie wszystko i zdobył kolejny punkt dla Polski.

Jak zakończył się mecz? Polacy wygrali z Arabią Saudyjską z wynikiem 2:0.

Relacja na żywo z meczu Polska - Arabia Saudyjska jest dostępna na stronie Eurosportu.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Laurence Griffiths/Getty Images

Pozostałe wiadomości