Newsy

Kolejne dyskonty i sieci handlowe chcą wprowadzić do sprzedaży testy na koronawirusa

Newsy

test, COVID-19, koronawirus

Już wkrótce testy na COVID-19 mają trafić do oferty kolejnych dyskontów i sieci handlowych. W których sklepach będzie można je kupić?

Od 15 marca testy serologiczne, czyli wykrywające przeciwciała SARS-CoV-2, można kupić w sieci sklepów Biedronka. Kosztują 49,99 zł i jeden klient, podczas jednych zakupów, może nabyć trzy takie testy.

Testy na koronawirusa w kolejnych sklepach

W ślad za Biedronką chcą iść kolejne dyskonty i sieci handlowe. Carrefour "szuka odpowiednich ofert na rynku". - Naszym celem jest zaoferowanie klientom jakościowych, pewnych produktów, posiadających odpowiednie certyfikaty, i jak tylko będzie to możliwe, wprowadzimy je do naszej oferty – informuje biuro prasowe sieci.

Z kolei w Lidlu mają pojawić się nie tylko testy serologiczne, ale też takie, które wykryją w organizmie obecność koronawirusa. Wciąż nie ma jednak szczegółów na ten temat.

Wprowadzenie do sprzedaży testów na obecność przeciwciał SARS-CoV-2 rozważa również Kaufland. – Z uwagą obserwujemy trendy rynkowe i reagujemy na zmieniające się potrzeby naszych klientów, dlatego też nie wykluczamy wprowadzenia takich testów do naszej oferty – powiedziała portalowi Wirtalnemedia.pl Maja Szewczyk, dyrektor działu komunikacji korporacyjnej Kaufland Polska.

Testy na koronawirusa - jakie są rodzaje?

Osoby z objawami COVID-19 lub podejrzewające, że miały bezpośredni kontakt z osobą zakażoną mogą wykonać różne rodzaje testów na koronawirusa. O bieżącym zakażeniu informuje test RT-PCR, test antygenowy oraz test PCR (RT-LAMB). Potwierdzenie przebycia choroby otrzymamy robiąc test na przeciwciała (IgG, IgM, IgG/IgM).

Testy RT-PCR i RT-LAMB należy wykonać jak najszybciej po pojawieniu się objawów wskazujących na COVID-19 lub po kontakcie z osobą zakażoną. Test antygenowy powinien być wykonywany u pacjentów z objawami COVID-19 w ciągu pierwszych 5-7 dni od ich wystąpienia. Z kolei test na przeciwciała anty-SARS-CoV-2 najlepiej wykonać ok. 2-3 tygodnie od wystąpienia pierwszych objawów.

Zobacz wideo: Co robić, gdy mam dodatni test na COVID?

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Kamila Glińska

Źródło: Wirtualnemedia.pl

Pozostałe wiadomości