"Odczuwam duże zmęczenie związane z tymi symptomami".
Już wkrótce testy na COVID-19 mają trafić do oferty kolejnych dyskontów i sieci handlowych. W których sklepach będzie można je kupić?
Ze względu na pandemię koronawirusa na polskiej granicy nieustannie obowiązują obostrzenia związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się choroby. Z kwarantanny nie są już zwolnieni Polacy i obywatele państw UE. A jak sprawa wygląda w przypadku dzieci?
Nowy test z krwi na koronawirusa wykrywa przeciwciała już w 10-12 sekund, a na dodatek jest wyjątkowo czuły – wykrywa nawet śladowe ilości patogenu. Opracowali go amerykańscy naukowcy, którzy podkreślają, że nowe testy przydadzą się też do oceny skuteczności szczepionki przeciw COVID-19.
Zakażenie koronawirusem może mieć różny przebieg. Niektórzy fatalnie się czują, mają problemy oddechowe, bolą ich mięśnie. Inni są jedynie nosicielami wirusa i nie odczuwają żadnych dolegliwości. Jak więc sprawdzić, czy już przeszliśmy chorobę? Wyjaśniał to w naszym programie dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19.
Ponad 10 tys. nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono w środę w Polsce. Przeprowadzono blisko 60 tys. testów. Pandemia przybiera na sile, dlatego coraz więcej osób zastanawia się lub będzie musiała wykonać test. Czy można zrobić go w domu? Jak przygotować się do pobrania? W naszym programie wyjaśniała to Ewelina Hallmann, diagnosta laboratoryjny z Krajowego Ośrodka ds. Grypy.
Testy na: poziom cukru, obecność narkotyków, menopauzę, płodność, nietolerancje pokarmowe, poziom cholesterolu i występowanie raka prostaty - to tylko niektóre testy do domowej diagnozy stanu zdrowia. Czy są dokładne? Mogą zastąpić badania laboratoryjne zlecone przez lekarza? Zapytaliśmy o to dr Barbarę Jerschinę, która gościła w Dzień Dobry TVN.