Kwarantanna na na! Polscy artyści koncertują online pomagając starszym i samotnym

Kwarantanna na na_1.png
Kwarantanna na na_1.png
Tak niewiele wystarczy, by pomóc. Nie ruszając się z kanapy i stosując do zaleceń można wesprzeć samotne i starsze osoby, które szczególnie cierpią przez izolację. Co zrobić? W poniedziałki, środy i piątki polscy artyści grają na żywo. W trakcie występów będzie można przekazać datki. Jako pierwszy prosto ze swojej kanapy wystąpi Krzysztof Zalewski. Kogo usłyszymy w kolejnych dniach?

Polscy artyści koncertują online

Kwarantanna na na! jest częścią akcji #WspieramZDomu. Jej celem jest popieranie inicjatyw działających w czasie ogólnonarodowej kwarantanny. Teraz, kiedy artyści przenoszą swoje koncerty do Internetu, warto pokazać naszą solidarność w tych trudnych dniach.

Kwarantanna na na! pozwoli uprzyjemnić domową izolację wyjątkowymi domowymi koncertami na żywo. Jednocześnie przyczyni się do wsparcia osób starszych i samotnych przez wolontariuszy Szlachetnej Paczki, którzy pomagają potrzebującym w zakupach, realizacji recept i w sprawach urzędowych. Zebrane podczas występów datki będą przekazane na wsparcie tych działań.

Szlachetna Paczka od 20 lat pomaga osobom starszym i samotnym. To właśnie oni znaleźli się dzisiaj w skrajnie trudnej sytuacji. Seniorzy nie mogą realizować swoich potrzeb: tych podstawowych, jak zakupy czy dostęp do leków, ale i głębszych, jak relacje z innymi. Nie mogą przenieść się do Internetu, bo z niego nie korzystają. Chcemy o nich zadbać. Powiedzieć: nie zostawimy was!

- powiedziała Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia Wiosna organizującego Szlachetną Paczkę.

Kwarantanna na na! - kto wystąpi

Pierwszy domowy koncert online już w poniedziałek 30 marca o 18.00, kiedy zagra Krzysztof Zalewski - człowiek orkiestra, który ściąga na swoje występy tysiące fanów. Na środę zaplanowano koncert Mery Spolsky, a piątek będzie należał do duetu KARAŚ/ROGUCKI.

Podczas występów będzie można pomóc za pośrednictwem przycisku “Przekaż datek”.

Ważne!

Jeśli masz wysoką gorączkę, duszności, kaszel, bóle mięśni i czujesz się osłabiony bezzwłocznie zgłoś się do szpitala zakaźnego lub skontaktuj z najbliższą stacją sanepidu. Wszystkie niezbędne i najświeższe informacje dotyczące koronawirusa znajdziesz tutaj.

Autor: Luiza Bebłot

podziel się:

Pozostałe wiadomości