Ksiądz żądał 800 zł za wydanie zaświadczenia do pogrzebu. Nagranie trafiło do sieci

Ksiądz

Do sieci trafił filmik, na którym jeden z księży częstochowskiej parafii nakłania mężczyznę, by zapłacił za dokument niezbędny do pogrzebu matki. Za wydanie tej karteczki duchowny domagał się 800 zł, dodając przy tym, że "nic nie ma za friko". Po nagłośnieniu sprawy przeprasza wszystkich, którzy poczuli się zgorszeni.

Ksiądz domagał się zapłaty

Nagranie dokumentujące ponad 5-minutową rozmowę księdza z parafianinem podbiło Internet. Przedstawia ono niedopuszczalną sytuację. Mężczyzna, który poprosił duchownego o wydanie zaświadczenia umożliwiającego przeprowadzenie pogrzebu matki w innej parafii, został zlekceważony przez duchownego. Następnie usłyszał, że nie ma nic za darmo, a za jedną karteczkę zapłacić musi 800 zł.
Gdy mężczyzna stwierdził, że nie ma przy sobie pieniędzy, w odpowiedzi usłyszał: "jak pan nic nie ma, to pan nic nie załatwi". Co więcej, ksiądz nakłaniał także wiernego, by - wbrew woli zmarłej matki - zorganizował pogrzeb w "jego" kościele. – Tak to normalnie wygląda – przekonuje proboszcz. – Albo możemy zrobić to sami i nie będzie pan musiał więcej dopłacić. Tak to panu więcej wyjdzie – dodaje.

To jest wstyd i hańba, żeby wielki sługa boży nie pomógł w żaden sposób zmarłej w pogrzebie, tylko dlatego, że mama zażyczyła sobie pogrzeb gdzie indziej

– mówi na filmie mężczyzna.

Sprawa trafiła do kurii

Sprawą tą zajął się portal Onet, który skierował pytania do kurii metropolitalnej w Częstochowie. Podczas rozmowy telefonicznej ks. Mariusz Bakalarz, rzecznik kurii stwierdził, że "nagranie jest nam znane niestety". Kuria ustosunkuje się do sprawy, gdy tylko otrzyma wyjaśnienia od bohatera filmu.
- Po opublikowaniu w Internecie materiału filmowego wikariusz generalny Archidiecezji Częstochowskiej, w celu wyjaśnienia sytuacji, odbył rozmowę z księdzem proboszczem, który oświadczył, że niezależnie od złożoności sytuacji, której dotyczyła rozmowa i bez względu na postawę rozmówcy , jego zachowanie było niewłaściwe, a wypowiedzi niestosowne . Pragnie tym samym przeprosić wszystkich, którzy poczuli się zgorszeni jego zachowaniem - czytamy w krótkiej wiadomości przesłanej do Onetu.
Prawosławny ksiądz oblał kwasem siedmiu biskupów w Atenach. Zobacz wideo:
Zobacz także:
Autor: Nastazja Bloch
Pozostałe wiadomości