Newsy

Polski projektant odniósł międzynarodowy sukces. Jego kreacje pojawiły się w prestiżowym magazynie

Newsy

Media obiegła wspaniała wiadomość, bowiem jeden z polskich projektantów został wyróżniony przez światowej sławy magazyn. Elementy garderoby autorstwa Roberta Czerwika pojawiły się w "Harper's Bazaar Arabia". Jak do tego doszło?

Kim jest Robert Czerwik?

Robert Czerwik od kilkunastu lat podbija polski rynek mody. W jego projektach na czerwonych dywanach pojawiały się m.in. Joanna Krupa, Małgorzata Rozenek-Majdan, Kasia Stankiewicz i Julia Wieniawa. Inspiruje się wszystkim, co go otacza: ludźmi, słowami, obrazami oraz dźwiękami. Moda to dla niego forma dialogu i medium, dzięki któremu prowadzi konwersację z odbiorcą . W swojej twórczości unika bezpośrednich przekazów – zależy mu na otwieraniu głowy widza, a nie jego ograniczaniu.

- To jest ciężki biznes, nie będę tego ukrywał. Nie będę tworzył jakichś historii, że ktoś dostrzega cię i z dnia na dzień stajesz się gwiazdą. Ja pracuję na to już od kilkunastu lat, więc to nie jest tak, że to jest sytuacja, która się dzieje w ciągu roku czy dwóch. Studiowałem na Akademii Sztuk Pięknych, w Szkole Sztuk Pięknych na wydziale grafiki i na wydziale mody, byłem stażystą na wydziale fotografii we Francji... Więc dużo działań musiałem podjąć na samym początku, żeby być też pewnym swoich umiejętności, bo myślę, że to też jest bardzo ważne - mówił Robert Czerwik w wywiadzie dla Dzień Dobry TVN.

Projekty Roberta Czerwika w "Harper's Bazaar Arabia"

W poniedziałek, 14 czerwca media obiegła informacja, że elementy garderoby projektu Roberta Czerwika pojawiły się w "Harper's Bazaar Arabia". Na jednym ze zdjęć w magazynie widać biały komplet autorstwa polskiego designera, natomiast na innym ujęciu wykorzystano czarne rękawiczki, które połączono z dwukolorową kreacją od Valentino. To zasługa polskich artystek, fotografki Marty Wojtal oraz stylistki Pauliny Gzik, które wspólnie pracowały nad sesją. Na zdjęciach w ubraniach projektanta pozuje również polska modelka, Weronika Żebrowska.

- Wydawcy tego magazynu są bardzo wymagający i oni, jeżeli już wpuszczają czyjeś projekty na swoje sesje, to to musi być naprawdę "coś". (...) To już najwyższa półka, jaką można osiągnąć - stwierdziła Sandra Hajduk.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości