Łazienki Królewskie wspierają działania, które mają zapobiegnąć dalszemu rozszerzaniu się pandemii koronawirusa. Zdecydowały się, aż do odwołania, zamknąć na zwiedzających. Postanowienie dotyczy to nie tylko samego muzeum, lecz także ogrodu. Wcześniej podobny krok podjęto z pałacem i parkiem w Wilanowie.
Łazienki Królewskie nie dla spacerowiczów
Sprzyjająca aura na zewnątrz sprawiła, że mimo akcji zachęcającej do pozostania w domu, wiele osób zdecydowało się wyjść na spacer. Spora część z nich na cel swoich przechadzek wybrała ogrody Łazienek Królewskich. W związku z zagrożeniem epidemicznym podjęto więc decyzję o ich zamknięciu dla zwiedzających.
Obecnie wszystkie obiekty Muzeum Łazienki Królewskie oraz ogrody są zamknięte aż do odwołania. Zaplanowane w najbliższym czasie wydarzenia się nie odbędą, podobnie jak zajęcia edukacyjne dla dzieci i dorosłych, organizowane przez Muzeum Łazienki Królewskie oraz Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa
- czytamy na stronie miejsca.
Wszelkie informacji na temat samych zajęć można uzyskać pod numerami telefonów: (+48) 798 993 203 (Muzeum Łazienki Królewskie) oraz (+48) 798 993 203 (Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa). Miejsce zachęca też do zapoznania się z kolekcją muzealną czy odwiedzenia e-biblioteki.
Pałac i park w Wilanowie również zamknięte
Łazienki Królewskie nie są jedynym miejscem, które całkowicie zamknęło się na odwiedzających. Podobną decyzję podjęto w przypadku Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie i przypałacowego parku. Stosowny komunikat pojawił się na oficjalnej stronie.
Drodzy Goście, informujemy, że do odwołania pałac wilanowski wraz z parkiem są zamknięte dla zwiedzających, a wszystkie wydarzenia edukacyjne i kulturalne w muzeum – odwołane. W muzeum wprowadzono pracę zdalną. Prosimy o kontakt za pomocą poczty elektronicznej. Działania profilaktyczne mają na celu zmniejszenie ryzyka epidemiologicznego związanego z koronawirusem SARS-CoV-2
- napisano.
Muzeum oferuje wszystkim chętnym możliwość przeglądania swoich zbiorów drogą internetową, przesłuchanie słuchowisk z opowieściami o muzeum czy czytanie historii o losach dawnej Rzeczpospolitej.
Ważne!
Jeśli masz wysoką gorączkę, duszności, kaszel, bóle mięśni i czujesz się osłabiony bezzwłocznie zgłoś się do szpitala zakaźnego lub skontaktuj z najbliższą stacją sanepidu. Wszystkie niezbędne i najświeższe informacje dotyczące koronawirusa znajdziesz tutaj.
Zobacz także:
- Doktor Paweł Grzesiowski pokazuje, jak krok po kroku zrobić maseczkę ochronną
- Ciężka rozłąka z bliskimi podczas kwarantanny. Psychoterapeutka: „Takie rzeczy trzeba przetrwać”
- Zostań w domu! Mamy dla ciebie najciekawszą ofertę filmów i seriali
Autor: Wioleta Pyśkiewicz
Źródło: PAP
Źródło zdjęcia głównego: Moment Open