Newsy

Czy możemy spodziewać się kolejnego lockdownu? Jest odpowiedź premiera

Newsy

Autor:
Martyna
Trębacz
covid-19 koronawirus pandemia szczepionka

Po okresie letnim wiele osób ma nadzieję, że pandemia koronawirusa zmierza ku końcowi. Niestety nadal ciąży nad nami wizja czwartej fali zakażeń. Czy w związku z tym rząd planuje wprowadzić kolejny lockdown? Wszelkie wątpliwości dotyczące planów Rady Ministrów na najbliższe miesiące rozwiał premier Mateusz Morawiecki. 

Czy rząd planuje wprowadzenie kolejnego lockdownu? 

Od 1 września dzieci rozpoczęły naukę stacjonarnie, co daje nadzieję, że obecna sytuacja związana z epidemią COVID-19 zmierza ku końcowi. Jednak nie cichną głosy przepowiadające nadejście kolejnej, czwartej fali. W związku z tym rodzi się pytanie, czy rzeczywiście mamy podstawy spodziewać się kolejnego lockdownu. W wywiadzie dla RM FM premier Mateusz Morawiecki rozwiał wszelkie wątpliwości.

- Nie planujemy dzisiaj żadnego lockdownu, bo on może oznaczać duże straty w gospodarce, ubytek miliardów złotych – powiedział. Nie oznacza to jednak, że sytuacja nie może ulec zmianie. Jak przyznał premier, gdyby dzienna liczna zakażeń doszła do 20 tysięcy, wtedy istnieje możliwość, że rząd podejmie decyzję o wprowadzeniu obostrzeń.  

Koronawirus w Polsce 

Według informacji podanych przez premiera, obecnie najczęściej chorują osoby młode, które mają większą odporność przez co rzadziej zachodzi konieczność ich hospitalizowania. Co więcej, aż 98-99 proc. zmarłych i ciężko chorych na koronawirusa stanowią osoby niezaszczepione. Mimo to rząd nie planuje wprowadzić obowiązkowych szczepień. - W Europie nikt nie wdraża dzisiaj absolutnego przymusu - powiedział Mateusz Morawiecki. Jak do tej pory łącznie w wyniku epidemii COVID-19 zachorowało w Polsce ponad 2,5 miliona osób, a ponad 75 tysięcy zmarło. 

Zobacz także:

Cztery lata temu wyszła z więzienia: "Płaczę, jak przypomnę sobie niektóre historie"

Jest jedyną certyfikowaną kobietą bacą na świecie. "To moje życie, moja pasja"

"Siła jest kobietą". Znana blogerka o walce z nerwicą lękową: "Serce waliło mi jak oszalałe, cała się trzęsłam"

Zobacz wideo: Jak zadbać o uszy i gardło w pandemii?

Jak zadbać o uszy i gardło w czasie pandemii?
Jak zadbać o uszy i gardło w czasie pandemii? Ból gardła czy ból uszu potrafi być czasami nie do wytrzymania. Niestety pandemia koronawirusa spowodowała, że dostęp do specjalistów jest dość ograniczony. Przychodnie lekarskie wprowadziły konsultacje online. Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy domowe sposoby zawodzą i niezbędna jest wizyta w gabinecie lekarskim? O dbaniu o uszy i gardło w czasie pandemii zapytaliśmy specjalistę chirurgii głowy i szyi, otolaryngologa – dr n. med. Michała Michalika. Źródło: x-news/Zdrowie
  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Martyna Trębacz

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

Pozostałe wiadomości