Uczniowie wracają do szkół. Koniec ferii zimowych 2022

Koniec ferii zimowych
Koniec ferii zimowych
Źródło: Izusek/Getty Images
Niedziela to ostatni dzień ferii zimowych w szkołach. Już w poniedziałek do szkół pójdą uczniowie pięciu województw, którzy jako ostatni rozpoczęli przerwę od zajęć. Pierwszy dzień ferii przypadł dla nich na 12 lutego.

Koniec ferii zimowych 2022

Dwutygodniowa przerwa zimowa przewidziana była w tym roku w czterech terminach. Jako pierwsi ferie rozpoczęli uczniowie z województw kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Dzieci odpoczywały od 15 do 30 stycznia.

Nauka

DD_20220104_Jezyki_REP
Źródło: Dzień Dobry TVN
Nowy język w trzy miesiące – jak to zrobić?
Nowy język w trzy miesiące – jak to zrobić?
Targi technologiczne w Dubaju - na co stawia świat?
Targi technologiczne w Dubaju - na co stawia świat?
Polka w gronie 5 najlepszych młodych naukowców w Azji
Polka w gronie 5 najlepszych młodych naukowców w Azji
Naukowcy chcą „wskrzesić” mamuty
Naukowcy chcą „wskrzesić” mamuty
Ile można zapamiętać w 5 minut?
Ile można zapamiętać w 5 minut?

Od 22 stycznia do 6 lutego ferie trwały w województwie podlaskim, warmińsko-mazurskim, a dwa tygodnie temu przerwę zimową zakończyły województwa dolnośląskie, mazowieckie, opolskie i zachodniopomorskie.

Powrót do nauki stacjonarnej

W poniedziałek do szkoły wrócą dzieci z ostatnich pięciu województw. Tam ferie trwały od 12 do 27 lutego. Wszyscy uczniowie rozpoczną naukę stacjonarną, która do 21 lutego 2022 była prowadzona w formie zdalnej dla klas V-VIII i uczniów szkół ponadpodstawowych. Dzieci z pozostałych klas i placówek wychowania przedszkolnego cały czas uczą się stacjonarnie.

Początkowo powrót nauki stacjonarnej dla uczniów klas V-VIII i szkół ponadpodstawowych planowano na 27 lutego, jednak decyzją Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka decyzja została przyspieszona o tydzień.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło: Onet.pl

Źródło zdjęcia głównego: Izusek/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości