41-latek wykopał z grobu zwłoki swojego ojca. "Był mocno zszokowany wizytą policjantów"

Policjanci z zatrzymanym mężczyzną
policja.waw.pl
Mężczyznę podejrzanego o znieważenie miejsca pochówku swojego ojca oraz zbezczeszczenie zwłok zatrzymała policja z podwarszawskiego Karczewa. W mieszkaniu 41-latka funkcjonariusze znaleźli również kilka woreczków z amfetaminą. Zatrzymany usłyszał pięć zarzutów.

Wykopał z grobu zwłoki ojca

Funkcjonariusze z komisariatu w Karczewie (woj. mazowieckie) otrzymali informację, że 41-letni mężczyzna mógł jakiś czas temu wykopać zwłoki swojego ojca na cmentarzu, a następnie zabrać szczątki . Śledczy udali się więc do jego miejsca zamieszkania w Warszawie.

- 41-latek był mocno zszokowany wizytą policjantów i próbował tłumaczyć, że jego ojciec ży j e i aktualnie przebywa za granicą, więc nie może posiadać jego kości" - mówiła rzeczniczka otwockiej policji sierż. sztab. Paulina Harabin.

Podczas przeszukania mieszkania funkcjonariusze znaleźli kilka woreczków foliowych z białą substancją. Mężczyzna oświadczył, że to amfetamina, którą posiada na własny użytek.

Jednak to nie był koniec czynności śledczych. Funkcjonariusze w piwnicy ujawnili worki na śmieci, w których jak się okazało znajdowały się ludzkie kości . Policjanci przekazali je do Zakładu Medycyny Sądowej.

KPP w Otwocku

Zbezcześcił zwłoki ojca i posiadał narkotyki

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komisariat. Podczas przesłuchania okazało się, że 41-latek ma na swoim koncie także inne przestępstwa. Był m.in. notowany za niepłacenie alimentów czy kierowanie gróźb karalnych.

- Zebrany przez śledczych materiał w sprawie pozwolił na przedstawienie mężczyźnie łącznie pięciu zarzutów - podała sierż. sztab. Paulina Harabin.

Policja skierowała wniosek o jego areszt. Decyzją sądu mężczyzna został objęty dozorem policyjnym. Ma również zakaz opuszczania kraju. Za zarzucane mu czyny grozi do trzech lat więzienia.

Mama zabrała mu narkotyki. Zadzwonił na policję. Zobacz wideo:

x-news 

Zobacz też:

Policjanci oskarżeni o stosowanie tortur. Ruszył proces ws. przemocy na olsztyńskiej komendzie

Wpadł na jeździe po pijanemu, bo chciał "zagadać" z policjantami po cywilnemu

Pobił matkę 2-latka i zdemolował mieszkanie. Policja postawiła mu zarzuty

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP

podziel się:

Pozostałe wiadomości