Prysznic i higiena po WF-ie? Nie w szkole

dziecko
Sally Anscombe/Getty Images
Brak odpowiednich warunków do utrzymania higieny osobistej w polskich szkołach - taką opinię wydał GIS. I jak donosi "Dziennik Gazeta Prawna", to nie koniec problemów w placówkach oświatowych.

Higiena w polskich szkołach

GIS przyznaje: placówki oświatowe mają problem z zapewnieniem uczniom właściwych warunków do utrzymania higieny osobistej. Ale problemy mają nie tylko z tym, bo braki są poważniejsze - pisze środowy "Dziennik Gazeta Prawna"

Główny Inspektorat Sanitarny skontrolował szkoły pod kątem dostępności do pryszniców. Sprawdzono ponad 12 tys. placówek. Wypadły jeszcze gorzej niż w poprzednim roku

- wskazuje gazeta. Dodaje, że w 2019 r. uczniowie 148 placówek korzystali z natrysków po każdych zajęciach sportowych. Rok wcześniej liczba ta wynosiła 179.

"Składzik" zamiast prysznica

Dziennik zwraca uwagę, iż z kontroli inspekcji wynika, że aż w 2,2 tys. szkół pomieszczenia z natryskami nie były wykorzystywane i zostały zamienione np. na magazyny. Liczba "składzików" zamiast natrysków wzrosła w ciągu ostatniego roku o ponad 150 - dodaje "DGP".

W wielu placówkach przerwy nie są odpowiednio długie. W 10 minut nie da się zadbać o higienę

- przekonuje gazeta.

Z danych cytowanych przez gazetę wynika, że pełną infrastrukturą sportową w ubiegłym roku mogło się pochwalić 43 proc. placówek.

W 7,7 proc. skontrolowanych szkół, czyli 921 placówkach, stwierdzono natomiast całkowity brak zaplecza sportowego. Bo poza brakiem natrysków inspektorzy stwierdzali też brak boisk

- wskazuje DGP. Nie miało go "w sumie ponad pół tysiąca placówek".

GIS skontrolował jedzenie w szkole

Gazeta wskazuje, że to nie jedyne słabe punkty polskiej szkoły. GIS sprawdził także, jak wygląda w nich np. odżywianie dzieci.

Główne problemy? Brak mleka, warzyw i owoców, za mało ryb, za dużo smażonego

- zaznacza dziennik.

Kiedy szkoła może odesłać dziecko do szkoły? Wyjaśniliśmy to w programie. Zobacz wideo:

Zobacz także:

Koniec dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Co to oznacza dla rodziców?

Zmiana w zakazie lotów do Polski. Co z Francją?

Testy na koronawirusa przeprowadzane na lotniskach? Przewidywania ekspertów

Autor: Anna Mierzejewska

Źródło: PAP

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Wirtualna karta SIM – jakie ma zalety? 
Materiał promocyjny

Wirtualna karta SIM – jakie ma zalety?