Gry, które odciągną dzieci od telefonu. Jakie są zalety "planszówek"?

Gry planszowe rozwijają kreatywność i uczą logicznego myślenia. Umawianie się na „planszówki” jest obecnie coraz popularniejszą formą spędzania wolnego czasu. Dawid Kozioł przedstawił nam kilka propozycji, które zainteresują nawet największych sceptyków. Co więcej, grając w planszówki, dbasz o ekologię.

Gry planszowe zamiast telefonów, tabletów i telewizora

Nie masz pomysłu, jak kreatywnie spędzić popołudnie z dzieckiem? Obecna aura za oknem nie sprzyja długim spacerom. Zamiast bezproduktywnie wpatrywać się w ekran telefonu lub tabletu, nawiąż relację z drugim człowiekiem i sięgnij po planszówki.

Jakie korzyści płyną z grania w gry planszowe?

Gry planszowe uczą przede wszystkim koncentracji i pobudzają wyobraźnię. Rozwijają zdolność logicznego myślenia, a także uczą zdrowej rywalizacji. Planszówki pozwalają graczom na kilka godzin przenieść się do innej rzeczywistości.

>>>Zobacz też: Drewniane zabawki dla dzieci w każdym wieku.

W co grać?

Nasz ekspert od eko-gadżetów proponuje kilka znanych i lubianych gier planszowych.

 • Quarto. Kółko i krzyżyk w wersji premium. Świetna gra logiczna i strategiczna. Drewniana gra planszowa, która polega na tym, e przeciwnik wybiera figurę, którą trzeba się poruszyć kolejnym ruchem. Sztuka polega na ułożeniu czterech takich samych kształtów w jednym rzędzie.
  • Kolorowe motylki. To jedna z najprostszych gier dla dzieci. Uczy kolorów, spostrzegawczości. Dzięki niej pracujemy nad naszą koncentracją. Gra jest na czas.
   • Fauna. To gra edukacyjna w formie mapy świata, dzięki której możemy poznać krainy geograficzne, gatunki zwierząt z całego świata oraz ciekawe fakty na ich temat.
    • Wyścig pingwinów. To emocjonująca gra planszowa, która polega na pstrykaniu figurek pingwinów.
     • Rój - to gra logiczna/strategiczna, której rozgrywka przez wielu jest porównywana do szachów. Polega na tym, by otoczyć królową roju przeciwnika swoimi owadami. A każdy z nich porusza się w inny sposób. Trudna i wymagająca gra.

      >>>Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

      Autor: Magdalena Gudowska

      podziel się:

      Pozostałe wiadomości

      Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
      Materiał promocyjny

      Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

      Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
      Materiał promocyjny

      Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla