Gala Fryderyk Festiwal 2021, czyli wręczenie najważniejszych nagród muzycznych. Transmisja, repertuar i nominacje

Aktualizacja:

W czwartek 05.08 wieczorem rozdane zostaną nagrody muzyczne - Fryderyki. Uroczysta, 27. Gala Fryderyk Festiwal 2021 odbędzie się w Szczecinie, a jej transmisję wyświetli stacja TVN. Kto poprowadzi wydarzenie i kto wystąpi na scenie? Sprawdź repertuar i nominacje.

27. Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu Fryderyk Festiwal 2021

Od popu, hip-hopu, przez rock, metal, alternatywę po jazz - Fryderyk Festiwal to wydarzenie obejmujące największe muzyczne gwiazdy w Polsce. Uroczystość wręczenia Fryderyków, czyli najważniejszych polskich nagród muzycznych, odbędzie się w czwartek 5 sierpnia w Netto Arenie w Szczecinie. Nagrody zostaną przyznane w dwóch głównych kategoriach: muzyki rozrywkowej i jazzowej. W ich ramach znajduje się wiele innych, sprecyzowanych kategorii w zależności od gatunku czy konkretnych sukcesów muzycznych. Łącznie 19 dla rozrywkowej i 3 dla jazzowej.
Gala i koncerty odbędą się z udziałem publiczności. Do sprzedaży trafiła ostatnia pula biletów. Ich koszt to 100 zł. Autoryzowaną sprzedaż biletów prowadzą bileterie: eBilet, Eventim, KupBilecik oraz Bilety.fm.

Gdzie oglądać Fryderyki 2021? Transmisja i prowadzący

Tegoroczną uroczystą galę poprowadzą prezenterzy TVN Marcin Prokop i Gabi Drzewiecka, wokalistka Mery Spolsky i dziennikarz Radia Zet, Robert Karpowicz. Transmisję będzie można obejrzeć na żywo w TVN i Playerze o godzinie 21:00.

Fryderyki 2021. Kto wystąpi na scenie festiwalu?

W trakcie gali wystąpią m.in. Sanah, Krzysztof Zalewski, Kayah i Viki Gabor, Margaret, Nocny Kochanek, Ania Dąbrowska i Gromee, Sobel, Lanberry, Hania Rani i Mela Koteluk, Natalia Nykiel, Natalia Szroeder i Ralph Kaminski, Natalia Przybysz i Skubas, Kasia Lins i Vito Bambino.

Nominacje do Fryderyków 2021

W 2021 roku w muzyce rozrywkowej o nominacje ubiegało się 321 albumów, 402 teledyski i 355 utworów, w tym 54 jako nowe wykonania dawnych piosenek. Blisko 260 twórców rywalizowało w kategoriach Autor Roku i Kompozytor Roku, a 127 producentów w kategorii Producent Muzyczny Roku. O miejsce w pierwszej piątce najważniejszych debiutantów ubiegłego roku walczyło 85 artystów.
Najwięcej nominacji, bo aż sześć, zgarnął Krzysztof Zalewski . Muzyk nominowany został w kategoriach: autor, kompozytor, producent, teledysk, album pop alternatywny oraz album muzyka poetycka.
Pięć nominacji zgarnęła Sanah . Wokalistka może zdobyć statuetki w kategoriach: autor, kompozytor, teledysk, utwór oraz album pop.
Cztery nominacje otrzymała Lanberry . Została nominowana w kategoriach: album pop, autor, kompozytor oraz utwór.
Trzy nominacje otrzymali: Hania Rani i Grzegorz Hyży.
Po dwie nominacje otrzymali: Mata, Rosalie, Igor Herbut, Taco Hemingway i Paulina Przybysz.
Złotymi Fryderykami w kategoriach muzyka rozrywkowa i jazz uhonorowano w tym roku zmarłego 5 kwietnia Krzysztofa Krawczyka a także Adama Makowicza.
Zobacz wideo: Już dziś gala rozdania Fryderyków 2021
Zobacz także:
Autor: Diana Ryściuk
Pozostałe wiadomości