Newsy

Filharmonia Narodowa świętuje 120-lecie istnienia. Jaka jest historia tego miejsca?

Newsy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Piotr Wojtasik
70-lecie Chóru Filharmonii Narodowej i 120-lecie Filharmonii Narodowej
70-lecie Chóru Filharmonii Narodowej i 120-lecie Filharmonii NarodowejDzień Dobry TVN
wideo 2/9

Filharmonia Narodowa to miejsce doskonale znane wszystkim melomanom. Ta wyjątkowa instytucja świętuje właśnie podwójny jubileusz - 70-lecie chóru i 120-lecie istnienia samej filharmonii. Co sprawia, że wszyscy miłośnicy muzyki tak bardzo kochają to miejsce?

Jubileusz Filharmonii Narodowej

Filharmonia Narodowa to wyjątkowe miejsce na muzycznej mapie Warszawy, które obchodzi właśnie 120-lecie istnienia. - Nie da się pracować w filharmonii i nie kochać muzyki. My wszyscy pracujemy tutaj z pasją, ciężko, ale z pasją, z miłością do muzyki, po to, żeby, ci, którzy potem przychodzą do Filharmonii, mogli cieszyć się muzyką w najlepszym wydaniu - mówił w rozmowie z naszym reporterem dr Bartosz Michałowski, dyrektor Chóru Filharmonii Narodowej.

Warto dodać, że w 1901 roku filharmonię nazywano "warszawską", jednak ona od samego początku pokazała, że zasłużyła na miano "narodowej". - To jest instytucja o światowej renomie. Tu się pojawiały największe nazwiska: [...] Paderewski, Penderecki, Kilar - mówił dr Bartosz Michałowski.

70-lecie Chóru Filharmonii Narodowej

Chór Filharmonii Narodowej to jeden z najbardziej utytułowanych zespołów chóralnych. - Jestem bardzo dumny i zaszczycony, że mogę go prowadzić. To jedyny polski zespół chóralny, który zdobył prestiżową nagrodę Grammy – mówił nasz gość. Z okazji jubileuszu chór będzie wykonywał wyjątkowy utwór. Jaki? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Piotr Wojtasik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości