Newsy

Bartek Jędrzejak w parku robotów. "Może taka gospodyni już niebawem będzie nam serwowała śniadanie do łóżka"

Newsy

Do niedawna roboty, z którymi będzie można rozmawiać czy spacerować, to była fikcja, którą oglądać można było tylko na ekranie telewizora. Dziś nam towarzyszą w różnych sytuacjach: pomagają w kuchni, w domu, ale także asystują przy operacjach. Czy niedługo będą w stanie zastąpić ludzi?

Bartek Jędrzejak w krainie robotów

Potrafią śpiewać, tańczyć, gotować i prowadzić imprezy. Sztuczna inteligencja staje się powoli naszą codziennością. W Japonii obsługują także klientów jednej z sieciówek. Bartek Jędrzejak pojawił się na odbywającej się w Częstochowie imprezie, na którą przyjechało aż 70 robotów z różnych krajów świata.

I choć jeszcze jesteśmy daleko od momentu, w którym roboty w 100 procentach będą w stanie zastępować ludzi, to umiejętności tych elektronicznych sprzętów już teraz są naprawdę imponujące. - Kto wie, może taka gospodyni już niebawem będzie nam serwowała śniadanie do łóżka - zastanawiał się Bartek przechodząc obok elektronicznej gosposi.

Elektroniczne psy i gosposie

Wśród wystawianych w Częstochowie robotów pojawiły się nie tylko takie, które wyglądem zbliżone są do człowieka. Robot - szczeniak Aibo reaguje na komendy, potrafi się bawić i uwielbia być głaskany - to, jak się okazuje, wcale nie jest taka nowość. W Stanach Zjednoczonych jest już wielu właścicieli elektronicznych pupili, którzy razem wyprowadzają swoich czworonogów na spacery.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz więcej:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Katarzyna Lackowska

Reporter: Bartek Jędrzejak

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości