Setki tysięcy zdjęć i filmików zachowanych w sprzęcie elektronicznym to wyjątkowe chwile, które pragniemy na zawsze zachować w naszej pamięci.
Dzieci już od najmłodszych lat są przebodźcowane zewnętrznymi wpływami elektroniki, co negatywnie oddziałuje na ich samoakceptację czy relacje z rówieśnikami. Ministra edukacji Barbara Nowacka szuka rozwiązań tego problemu. Czy wprowadzenie zakazu oglądania bajek w przedszkolach to dobry pomysł?
Marzysz o podłodze, która sama się umyje? Robot sprzątający z funkcją mopowania może to zrobić za Ciebie, automatyzując codzienne sprzątanie i eliminując uciążliwe czyszczenie. W artykule wyjaśnimy, jak działa taki robot, oraz podpowiemy, na co zwrócić uwagę przy jego zakupie, by cieszyć się idealnie czystymi podłogami bez wysiłku.
Poznaj najważniejsze zasady.
O czym jeszcze warto pamiętać?
Anna Lewandowska podjęła w swoich mediach społecznościowych ważny temat. Chodzi o to, ile dzieci spędzają czasu używając telefonu, komputera, czy telewizji. Okazuje się, że ze statystyk, które przytoczyła trenerka, wynika, że po elektronikę sięgają już dzieci poniżej 2. roku życia.
Dagadana to polsko-ukraiński zespół, który łączy w sobie folk, jazz oraz elektronikę. Grupa wydała właśnie nowy album. Czego możemy się po nim spodziewać? O tym opowiadały w Dzień Dobry TVN członkinie zespołu, Dagmara Gregorowicz i Dana Vynnytska.
Do niedawna roboty, z którymi będzie można rozmawiać czy spacerować, to była fikcja, którą oglądać można było tylko na ekranie telewizora. Dziś nam towarzyszą w różnych sytuacjach: pomagają w kuchni, w domu, ale także asystują przy operacjach. Czy niedługo będą w stanie zastąpić ludzi?
Dzieci, które zbyt często korzystają z konsol do gry, smartfonów i tabletów, są bardziej podatne na wystąpienie problemów emocjonalnych i problemów z zachowaniem przed 5. rokiem życia – do takich wniosków doszli badacze z Uniwersytetu Wschodniej Finlandii, których wnioski publikuje "BMJ Open".
Elektronika coraz bardziej dominuje w naszym życiu. Czy potrafimy bez niej żyć? Poznajcie rodzinę Latosów, która postanowiła zrobić sobie wakacje od patrzenia we wszelkiego rodzaju ekrany. Zaczęło się delikatnie: od jednego dnia w tygodniu. Jak sytuacja wygląda teraz? Czy nieużywanie telefonów zacieśniło ich relacje? Komu było najtrudniej zrezygnować z telefonu?
Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer zafundował nam technologiczny powrót do przeszłości. Mogliśmy zobaczyć m.in.: telefon kaloryfer będący nieodłącznym atrybutem zamożnego biznesmena, telefon cegłę, który miał wartość nowego malucha i telefon z dołączaną klawiaturą. Ale na tym się nie skończyło - dzieciom wychowanym na współczesnej elektronice Filip zrobił test z obsługi starego, poczciwego walkmana. Jak im poszło? Zobaczcie, jak wyglądała gra "coś jakby FIFA Anno Domini 1983" :)
Okazuje się, że przejęcie kontroli nad urządzeniami mobilnymi nie jest wcale takie trudne. Ba! Możliwe jest również opanowanie za pomocą internetu cudzego samochodu naszpikowanego elektroniką. Jak bronić się przed takimi atakami?
Bartosz Ambrożkiewicz to zapalony motocyklista, elektronik i wynalazca, który zbudował inteligentne lusterko dopasowujące swoje nachylenie do pozycji, w jakiej znajduje się jadący na motorze. Jak powstawał prototyp? W jaki sposób będzie szukał inwestora?
Sklepy opróżniają półki i magazyny ze starych rzeczy, aby wprowadzić nowe kolekcje. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Anna Męczyńska – stylistka, kostiumolog , Zbigniew Urbański – znawca gadżetów i elektroniki oraz Piotr Miączyński – dziennikarz gospodarczy GW. Co w tym okresie warto kupować?