Nowa płyta Anny Czartoryskiej-Niemczyckiej dostępna w Internecie. Posłuchaj i umil sobie czas kwarantanny

Anna Czartoryska
Bartosz Krupa/East News
Anna Czartoryska-Niemczycka dzieli się z fanami swoim najnowszym osiągnięciem - płytą "Euforia / Panika". Artystka pracowała nad nią od sześciu lat. W internecie pojawił się właśnie trzeci singiel z tego albumu - "Prosto". - Piosenka o miłości do ruchu i podróży, których teraz tak bardzo nam brakuje - napisała wokalistka.

Aktorka i piosenkarka przyznała otwarcie, że praca nad albumem nie była jednostajna. To bowiem na przestrzeni ostatnich sześciu lat Ania urodziła troje dzieci: Ksawerego, Janinę i Antoniego. Płyta przeleżała więc kilka lat w szufladzie. Obecna sytuacja i konieczność spędzania czasu wyłącznie w domu zainspirowała jednak aktorkę do powrotu do swojej pasji. Efektem jest 12 bardzo kobiecych piosenek, których od wczoraj można posłuchać w serwisach streamingowych. Autorem tekstów jest Paweł Bulaszewski, zaś muzykę stworzył Michał Przytuła.

Skąd wzięła się nazwa płyty "Euforia / Panika"?

Na to pytanie najlepiej odpowiedziała sama wokalistka:

Wydaje się, że euforia i panika leżą na przeciwległych biegunach, ale to właśnie sprawia, że są wzajemnym odbiciem. Kiedyś myślałam, że w imię jakiejś karmicznej równowagi każdemu z nas przysługuje tyle samo szczęścia, co łez. Gdy wszystko układało się dobrze, zastanawiałam się, co się za chwilę złego stanie – dla równowagi. Dziś, kiedy ludzie na całym świecie z niepewnością patrzą w przyszłość, kiedy naprawdę jest się czego bać i o co martwić, rozumiem, że „szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie” – bezczelnie i całym sobą. W czasach wielkiej paniki, do euforii doprowadzają mnie chwile beztroski i bliskości z tymi których kocham

- powiedziała Ania, wyrażając równocześnie nadzieję, że wydanie płyty właśnie w tym momencie, doda otuchy jej fanom w chwilach słabości.

Dlatego, mimo tego, że najbardziej lubię spotykać się z Wami osobiście, postanowiłam udostępnić w sieci moje piosenki z nadzieją, że pomogą one Wam chociaż na chwilę oderwać się od rzeczywistości i nabrać dystansu do sytuacji, w której wszyscy się znaleźliśmy

- skwitowała aktorka i wokalistka.

Twórczość Anny Czartoryskiej-Niemczyckiej

Anna Czartoryska-Niemczycka znana jest z wielu kreacji teatralnych i telewizyjnych. Od kilku lat zajmuje się również muzyką. W 2012 roku wydała swoją debiutancką płytę, pt. "Morfina".

Nowa piosenka Anny Czartoryskiej-Niemczyckiej - posłuchaj "Prosto":

W 2018 roku w Dzień Dobry TVN Ania wykonała piosenkę "Witamina L". Zobacz wideo:

Zobacz także:

Autor: Anna Mierzejewska

podziel się:

Pozostałe wiadomości