Minionej doby w Polsce zanotowano 52 przypadki zakażenia koronawirusem. Oznacza to, że liczba przypadków spadła o 21 w porównaniu do ubiegłego poniedziałku. Najwięcej optymizmu budzi jednak brak zgonów spowodowanych COVID-19.
Rodziców 2-letniego chłopca chorego na SMA (rdzeniowy zanik mięśni) spotkała niemiła niespodzianka. Pracownik ochrony poznańskiego ZOO nie wpuścił ich na teren ogrodu. Swoją decyzję argumentował względami bezpieczeństwa. Kiedy o sprawie zrobiło się głośno, dyrekcja placówki wydała specjalne oświadczenie.
O tym, że zawody pielęgniarki i położnej są jednymi z najgorzej opłacanych w Polsce, nie trzeba nikogo przekonywać. Ponadto - przez kolejne decyzje polityków - zainteresowanie studiami pielęgniarskimi drastycznie spada. O tym, co to oznacza dla nas - pacjentów i ich rodzin - rozmawialiśmy z Longiną Kaczmarską, wiceprzewodniczącą Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.
Materac holowany przez żaglówkę, a na nim 5-letnie dziecko. Taki widok można było zobaczyć na mazurskim jeziorze Bełdany. Dziewczynka wpadła do wody i została zraniona śrubą silnika, ma złamaną nogę. Sternikiem jachtu okazał się jej ojciec. Okoliczności wypadku bada policja.
We wtorek na niebie dominować będzie słońce. Większe zachmurzenie pojawi się jedynie na południu Polski oraz okresami na zachodzie i Suwalszczyźnie. Nie ma wątpliwości co do tego, że czeka nas powrót upałów - na południowym zachodzie termometry pokażą nawet 31 st. C. Czy powinniśmy spodziewać się burz?
Po czerwcowych upałach i kilkustopniowym ochłodzeniu wchodzimy w lipiec, który może okazać się miesiącem równie zmiennym. Widać to już po prognozach na pierwsze dni wakacji. Zaczynamy ponad 30-stopniowym upałem, by zakończyć tydzień deszczem i burzami nad częścią Polski.
Najlepszym sposobem na zatrzymanie pandemii i powrót do normalności są szczepienia. Niestety liczba chętnych na przyjęcie antidotum przeciwko COVID-19 systematycznie spada. Dlatego, aby zwiększyć zainteresowanie i przekonać niezdecydowanych resort zdrowia zapowiedział akcję dzwonienia do osób, które jeszcze nie przyjęły szczepionki przeciw COVID-19. Jeśli dzwoni numer 221655155, to lepiej odebrać.
Pojawienie się sinic jest najczęstszym powodem zanieczyszczenia i zamykania kąpielisk, nie tylko tych nadmorskich. Istnieje ryzyko, że w 2021 r. znów pojawią się w morzu Bałtyckim, w jeziorach i innych akwenach. Dlaczego sinice są niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia? Jak je rozpoznać?
Wes Madiko - znany kameruński wokalista i twórca przeboju "Alane" - nie żyje. Przyczyną śmierci była infekcja po przebytej operacji. Artysta miał 57 lat.
O letnim wypoczynku marzymy przez cały rok. Okazuje się, że - w odróżnieniu od poprzedniego sezonu - nie zamierzamy z niego rezygnować. Ponad 40 proc. z nas deklaruje wyjazd na wakacje. Gdzie je spędzimy?
Od poniedziałku 28 czerwca widzowie TVN7 mogą śledzić losy dwóch przystojnych kawalerów, którzy poszukują miłości swojego życia w programie "40 kontra 20".Zdjęcia były realizowane na greckiej wyspie Kreta. Za produkcję show odpowiada Constantin Entertainment Polska.
Pandemia osłabiła relacje w pracy - tak uważa 2/3 menadżerów. Co drugi ocenia, że utrudniła też współpracę wewnątrz i na zewnątrz organizacji. Dlatego ich zdaniem konieczna jest zmiana celów i zadań dla pracowników. Jak przewidują, mimo znoszenia obostrzeń i powrotów do biur, praca zdalna i współpraca online pozostaną z nami na dłużej.
Dostawy 30 mln sztuk kolejnej dawki szczepionki przeciw COVID-19 negocjuje polski rząd. Za rozmowy odpowiedzialna jest Komisja Europejska. Wszystko po to, by w razie groźnej mutacji koronawirusa można było błyskawicznie uruchomić szczepienia uzupełniające.
Określana przez media "najsmutniejszą panną młodą" księżna Charlene nie spędzi 10. rocznicy ślubu z księciem Albertem w Monako. Jakiś czas temu wyjechała bowiem do rodzinnej RPA, gdzie ciężko zachorowała. Co dolega księżnej Monako?
Aktor Krzysztof Chromiński 19 czerwca uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu. Trafił do jednego z łódzkich szpitali na oddział intensywnej terapii, gdzie lekarze walczyli o jego życie. Teraz dowiadujemy się, że mężczyzny nie udało się uratować. Zmarł 26 czerwca. Miał zaledwie 37 lat.
Polska jest w pierwszej dziesiątce największych eksporterów lodów na świecie – czytamy w raporcie Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Co ciekawe, zagraniczni odbiorcy najbardziej umiłowali sobie sorbety. Do którego państwa wysyłamy najwięcej produktów?
"Nie chcę się nazywać medycznym celebrytą. Jestem lekarzem, profesorem medycyny, wyrażam swoje poglądy" - tak mówi prof. Krzysztof Simon, który od początku pandemii walczy z ignorancją koronasceptyków, za co grożono mu nawet śmiercią. Był jednym z pierwszych specjalistów od leczenia wirusa HIV w Polsce. Zawodowo oddany pacjentom lekarz i naukowiec, prywatnie spełniony ojciec i dziadek.
"40 kontra 20" to nowy program randkowy, który wystartuje już 28 czerwca na antenie TVN7. Wszystkich uczestników show łączy jedno – szukają miłości, a wiek nie ma dla nich żadnego znaczenia. O względy pięknych pań będą walczyć dwaj kawalerowie. Wreszcie dowiadujemy się, jak wyglądają i czym się zajmują.
Aktorka Kamilla Baar wzięła udział w niezwykłym wydarzeniu artystycznym podczas Malta Festival w Poznaniu. Aktorka została na dobę zamknięta w szklanej klatce. Jaki wydźwięk ma jej performance?
Lato i wakacje mają swoje prawa. Korzystamy z nich i zapraszamy na Dzień Dobry Wakacje w każdy weekend od 26 czerwca włącznie. Wydania z letniego studia można oglądać od godz. 9:00 do 11:30. Sprawdź, co przygotowaliśmy dla naszych widzów na lato.
Bartosz Andrzejczak to jeden z głównych bohaterów programu "40 kontra 20". Kim jest ten przystojny 24-latek? Okazuje się, że Bartek marzy o karierze aktora i ma już doświadczenie w tej profesji. O swoich aktorskich planach opowiedział w rozmowie z dziendobry.tvn.pl.
"40 kontra 20" wzbudza ogromne emocje. Już 28 czerwca na antenie TVN7 premiera pierwszego odcinka. Najgorętsze randkowe show ma przełamywać stereotypy i udowadniać, że prawdziwa miłość nie zna metryki. Na udział w programie zdecydowały się m.in. Beata Dethloff i Parycja Rodak, które opowiedziały o swoich wrażeniach z planu.
Zbliża się lato, a z nim zwykle festiwale, koncerty i inne masowe imprezy plenerowe. Trwająca drugi rok pandemia zmieniła niemal wszystko, do czego przywykliśmy – również możliwości i sposób uczestniczenia w kulturze i rozrywce. Jak będzie wyglądało lato 2021? Czy koncerty się odbędą? Kto je zapowiedział?
We Francji zmarły dwie pierwsze osoby zakażone wariantem Delta. Tamtejsza agencja zdrowia wzywa mieszkańców regionu Gers do masowego udziału w testach przesiewowych oraz szczepieniach. Czy preparat przeciw COVID-19 daje ochronę?
Sprzedaż produktów po zawyżonych cenach w trakcie pokazów lub w domach, zazwyczaj seniorów, to wciąż powracający temat. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów postanowił położyć kres takim praktykom. Kary są naprawdę wysokie.
Ostatnie dni pełne były burz i nawałnic, które przeszły nad całą Polską. Straż pożarna interweniowała setki razy, a część domów wymaga generalnych remontów. Choć weekend miał być spokojniejszy, nad niektórymi obszarami nadal przejdą burze i możliwe są opady gradu. Co nas czeka w niedzielę, 27 czerwca?
Słońce przebywa w znaku Raka, Księżyc przez cały dzień znajduje się w znaku Wodnika. Na niebie nie ma większych układów planet, ale Wenus, czyli planeta, która nosi imię antycznej bogini miłości, rano zmienia znak z Raka na fazę Lwa, co nastąpi już o godzinie 6:27. Sprawdź, co czeka w niedzielę, 27 czerwca wszystkie znaki zodiaku.
46 kilometrów przed metą 1. etapu wyścigu Tour de France doszło do poważnego wypadku. Kibicka, która chciała pokazać do kamery tekturową tabliczkę z pozdrowieniami dla dziadków, nie zauważyła, że tuż za nią nadciąga peleton. Doszło do poważnego wypadku. Ucierpiało kilkudziesięciu kolarzy. Druga kraksa miała miejsce przed samą metą.
Palenie ognisk, hałasy, zaśmiecanie, a nawet kradzieże. O to oskarżają Romów niektórzy mieszkańcy poznańskiej dzielnicy Winogrady. To jedna strona medalu. Druga pokazuje grupę ludzi, którzy są bezsilni, nie mogą podjąć w Polsce pracy, bo są analfabetami. - Trudno dostać pracę, jak nie ma się szkoły i nie umie czytać - mówi Gole w programie "Uwaga! TVN".
W Poznaniu rozpoczął się Malta Festival, który potrwa do 29 czerwca. To jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych Europy Środkowo-Wschodniej, które prezentuje międzynarodowy program teatralny, muzyczny, taneczny oraz filmowy. O tegorocznych atrakcjach w Dzień Dobry Wakacje opowiedzieli Grażyna Torbicka i dyrektor festiwalu, Michał Merczyński.