Ogródki działkowe to jedno z ulubionych miejsc Polaków. Ich popularność wzrosła zwłaszcza w czasie pandemii. Wielu z nas doceniło kawałek własnej, zielonej przestrzeni, gdzie można wypocząć i odetchnąć świeżym powietrzem. Warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie zachowania na działce są zgodne z przepisami. Sprawdź, za co można zostać ukaranym.
Nowoczesną metodę analizy sygnału EKG opracowują naukowcy z z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Ich zdaniem byłby to przełom w kardiologii dziecięcej. Usprawni pracę klinicystów, ale także zwiększy dostępność i powszechność tego badania.
Ten weekend spędzamy pod znakiem opadów deszczu i burz. W niedzielę najwięcej będzie ich we wschodniej części kraju. Temperatura wyniesie około 16-17 st. C na zachodzie kraju. Jeszcze cieplej będzie na wschodzie.
Śmierć Rafała Poniatowskiego, wieloletniego współpracownika TVN24 i Faktów TVN wstrząsnęła dziennikarzami w całej Polsce. Na Twitterze, Instagramie i Facebooku żegnają go koledzy z wielu redakcji.
Dziesięcioro odważnych i kontrowersyjnych celebrytów znanych widzom z największych reality show, takich jak "Hotel Paradise", "Big Brother" czy "Love Island. Wyspa miłości" spotka się w jednym programie. Przez 10 dni będą pokonywać kilometry rajskich plaż Zanzibaru, by zawalczyć o luksus i imprezę życia. Czeka ich survivalowy maraton, w którym zwyciężą tylko najwytrwalsi.
Luzowanie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa obowiązuje od północy z piątku na sobotę 15 maja 2021 r. Decyzją rządu czynne mogą być ogródki restauracyjne. Więcej osób może podróżować publicznym transportem zbiorowym. Ponadto nie trzeba już nosić maseczek na zewnątrz. Sprawdź szczegóły nowego rozporządzenia.
Zgodnie z rozporządzeniem rządu, 15 maja zostaje zniesiony obowiązek zasłaniania nosa i ust maseczką. Zmiany dotyczą przede wszystkim przebywania na świeżym powietrzu, ale nie zawsze. W jakich miejscach i sytuacjach nadal musimy je mieć?
15 maja w wielu polskich miastach i miasteczkach rozpocznie się Noc Muzeów 2021. To okazja do bezpłatnego zwiedzania muzeów, galerii i wielu innych miejsc związanych z kulturą. Poza tym tej nocy lub w cały weekend można wejść do instytucji zamkniętych dla odwiedzających na co dzień. Organizowane są też specjalne wydarzenia dla dorosłych i dzieci.
Burze i opady deszczu w ciągu weekendu nas nie opuszczą. Mieszkańcy całej Polski odczują ochłodzenie. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach może sięgać 90 km/h. Sprawdź, gdzie zagrzmi najmocniej.
Spadająca liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 sprawiła, że możliwe jest stopniowe znoszenie obostrzeń i limitów. Już niedługo zmiany odczują także pasażerowie pociągów. Od soboty, 15 maja, wzrośnie liczba osób, która będzie mogła podróżować koleją.
13 maja ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Reporterskiej Grand Press Photo 2021. 57 fotografów walczyło o nagrody za zdjęcia, reportaże i projekty dokumentalne. Który kadr został okrzyknięty zdjęciem roku?
Filip i Marek to dwaj nastolatkowie, którzy ostatni raz byli widziani w poniedziałek, 10 maja, ok. godziny 15. W piątek (14 maja) policjanci wyłowili z Odry ciało młodszego z chłopca - trzynastoletniego Filipa. Poszukiwania piętnastoletniego Marka dalej trwają.
Neolit był ostatnim okresem epoki kamienia. Bezpośrednio poprzedzał on więc epokę brązu. Spośród innych okresów epoki wyróżniały go stałe osady tworzone przez ludzi. W epoce neolitów zajmowali się oni głównie uprawą roślin i hodowlą zwierząt.
Ewa Krawczyk odwiedziła Krzysztofa Juniora, by wpłynąć na jego decyzje? - Gdyby jej posłuchał, miał w zamian "dostać coś" ze spadku - powiedział nam Tomasz Patora, autor reportaży o życiowej sytuacji syna zmarłego piosenkarza. W sobotę (15 kwietnia) będzie również gościem w studiu Dzień Dobry TVN.
Patrycja Markowska wprawiła w zachwyt fanów postem, w którym wspomina czasy przedszkolne. Gwiazda zamieściła na Instagramie archiwalne zdjęcie i dodała zabawny komentarz. Internautów szczególnie rozczuliła jej łobuzerska minka.
Klaudia El Dursi zabrała widzów w sentymentalną podróż do Bydgoszczy. Pokazała najważniejsze dla niej miejsca w rodzinnym mieście. – Spędziłam tu całe moje cudowne dzieciństwo - powiedziała w Dzień Dobry TVN.
Olivia Addams to jedna z ciekawszych wokalistek młodego pokolenia. Branża muzyczna uznała ją za największe muzyczne odkrycie 2021 roku. Kto jest dla niej inspiracją? Którego wykonawcę ceni najbardziej? O tym w Dzień Dobry TVN z piosenkarką rozmawiali Paulina Krupińska i Damian Michałowski.
Justyna Kowalczyk opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie, które zaskoczyło jej fanów. W komentarzach posypały się gratulacje. Mistrzyni w biegach narciarskich potwierdziła informacje, a o szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedziała Basia Pasek.
15,1 mln dawek szczepionek przeciw COVID-19 podano do tej pory w Polsce. Żeby osiągnąć zbiorową odporność, preparat powinno przyjąć 60-70 procent społeczeństwa, a zdaniem niektórych specjalistów, nawet 90 procent. Jak sprawić, by więcej Polaków chciało się szczepić? Według doradcy premiera, rozwiązaniem może być wprowadzenie godziny policyjnej dla niezaszczepionych lub zakaz przemieszczania się między województwami.
Książę Harry w szczerym wywiadzie opowiedział o swoich doświadczeniach związanych z rodziną królewską. Przyznał, że już kilkanaście lat temu rozważał odejście z brytyjskiego dworu. Ujawnił też, że swoją znajomość z Meghan Markle ukrywał przed bliskimi.
Informacje o tym, że serial "Przyjaciele" ("Friends") powraca, pojawiają się na całym świecie od lat. To dowód na to, jak bardzo fani na to liczą. Najpierw producenci oficjalnie potwierdzili przygotowania i podzielili się zwiastunami. Obecnie znana jest już oficjalna data odcinka specjalnego.
W sklepie Google Play pojawiły się nowe, fałszywe aplikacje, dzięki którym cyberprzestępcy mogą m.in. robić zakupy. Według danych, aplikacje te zostały pobrane na smartfony przez ponad 700 tys. użytkowników. Google alarmuje, aby jak najszybciej je usunąć. Sprawdź, o jakich aplikacjach mowa.
23-letnia kobieta otrzymała niemal całą fiolkę szczepionki przeciw COVID-19 zamiast jednej dawki. Do błędu doszło w szpitalu we włoskim mieście Massa. Po przedawkowaniu preparatu młoda kobieta jest odwodniona.
Suknie i fraki zgromadzone na wystawie "Ekskluzywna odzież robocza, czyli kreacje na czerwonym dywanie" w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie są wyjątkowe nie tylko dlatego, że stworzyli je najlepsi polscy projektanci mody. Z każdym z tych strojów wiąże się anegdota dotycząca osoby, dla której powstał. Można będzie podziwiać z bliska m.in. sukienkę, którą dla Kate Middleton uszyła Gosia Baczyńska.
Natura to niewyczerpane źródło piękna i inspiracji. Nie trzeba podziwiać wysokich gór czy bezkresnych oceanów, aby przekonać się, jak wiele ma nam do zaoferowania. Czasami wystarczy spojrzeć na łąkę, by przenieść się w zupełnie inny świat, do którego przepustką jest aparat fotograficzny.
13 lat pozbawienia wolności. To wyrok, który zapadł w warszawskim sądzie za pobicie Roberta Brylewskiego i przyczynienie się do śmierci muzyka. Oskarżonego Tomasza J. podczas ogłaszania sądowej decyzji nie było na sali. Nie został doprowadzony, bo nie wyraził na to zgody.
Oszustwo na Tomasza Komendę to kolejny sposób na wyłudzenie danych i pieniędzy od internautów. Ktoś bez skrupułów wykorzystał dramatyczną historię niesłusznie skazanego za gwałt mężczyzny. Powstała platforma, w którą rzekomo miał zainwestować właśnie Tomasz Komenda. Oszuści posłużyli się także zdjęciami z programu Dzień Dobry TVN.
Zofia Stryjeńska to jedna z najwybitniejszych artystek dwudziestolecia międzywojennego. Wzbudzała zainteresowanie nie tylko talentem, ale też burzliwym życiem prywatnym. Relacje z epoki to dowód na to, że lata 20. i 30. to nie tylko czas wytwornych fryzur, charlestona i artystycznej bohemy. To również era zniewolenia kobiet, które wiedziały, że nadeszła pora, by żyć po swojemu.
Deszcze i burze, które przejdą nad Polską 13 maja po południu to efekt ochłodzenia, które nadchodzi nad Polskę. Choć temperatura nie spadnie drastycznie, to jednak w najbliższych dniach lepiej nie wychodzić z domu bez parasola. Jaka będzie pogoda w piątek, 14 maja?
Laurowiśnia to roślina zimozielona, a więc taka, która charakteryzuje się całorocznym przyrostem liści, nie gubiąc ich na zimę, a zrzucając je stopniowo przez cały rok. Jej nazwa, Prunus laurocerasus, bierze się od pięknych skórzastych liści przypominających liście laurowe (lauro) oraz od owoców, które roślina wydaje, przypominających wiśnie (cerasus).