W ocenie dr n. farmaceutycznych Leszka Borkowskiego, jeszcze w tym roku do Polski może trafić molnupirawir. To lek przeciwwirusowy, który hamuje namnażanie się wirusów SARS-CoV-2. Warto dodać, że nie jest to jedyny preparat, który pomaga leczyć COVID-19.

  Juliusz Sienkiewicz był wykształconym etnografem związanym z Muzeum w Koszalinie, które poinformowało o jego śmierci. Wnuk polskiego noblisty był wieloletnim dyrektorem placówki, aż do czasu przejścia na emeryturę. Zmarł w wieku 89 lat.

  Wokalistka "Bajm" Beata Kozidrak została skazana na sześć miesięcy prac społecznych za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu - orzekł w trybie nakazowym mokotowski sąd rejonowy. Dodatkowo orzeczono wobec niej pięcioletni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

  Trwa czwarta fala koronawirusa. Dzienna liczba zakażeń wzrasta każdego dnia o kilkanaście tysięcy. Osoby, które były już szczepione, najczęściej zgłaszają objawy podobne do przeziębienia. Nieco inne dolegliwości pojawiają się u osób niezaszczepionych.

  Po tym jak cena benzyny przekroczyła barierę 6 złotych za litr, eksperci nie wykluczają, że wkrótce na dystrybutorach zobaczymy siódemkę z przodu. Mateusz Walczak z TVN24 BIS wyjaśnia źródło skoków cen na rynkach paliw oraz zdradza, czego jeszcze mogą spodziewać się kierowcy. Prognozy nie są optymistyczne.

  Na czwartek synoptycy zapowiadają opady deszczu na Pomorzu, a największe zachmurzenie przewidują na północy oraz w centrum. Pogodnie na południu Polski. Na termometrach od 7 stopni C w Suwałkach do 12 stopni C w Rzeszowie. Sprawdź szczegóły prognozy pogody na czwartek, 11 listopada.

  Jesteśmy gotowi, by odzyskiwać pokolenia nieświadomych młodych Polaków - oświadczył minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Jego zdaniem "pokolenie dzisiejszych 20-latków ma ogromne luki w wiedzy o wydarzeniach z drugiej połowy dwudziestego wieku". - Dlatego uczniowie od pierwszych klas szkół ponadpodstawowych dostaną nowy przedmiot - ogłosił.

  Coraz bliżej długiego weekendu i lekkie zmiany w pogodzie. Co prawda idzie cieplejszy wyż, ale nadal odczuwalna temperatura będzie niezbyt sprzyjająca długim spacerom. Należy też uważać na silne mgły, które mogą komplikować życie przede wszystkim kierowcom.