Jak informuje IMGW, Europa zachodnia, północna i wschodnia będzie znajdować się w obszarze obniżonego ciśnienia, związanym z niżami nad Atlantykiem oraz nad Morzem Barentsa. Europa środkowa, większa część Europy południowej (od wschodniego wybrzeża Hiszpanii po wybrzeże Albanii), oraz Wyspy Brytyjskie, znajdzie się w obszarze podwyższonego ciśnienia, związanym z wyżem z centrum u północnych wybrzeży Szkocji.
Pogoda w Polsce
Polska będzie znajdować się w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia. Nad ranem do krańców południowo-zachodnich kraju zbliży się strefa ciepłego frontu atmosferycznego, związana z niżem znad Atlantyku. Nadal będziemy znajdować się w powietrzu polarnym morskim.
Zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu oraz burze. Wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 14 st. C do 17 st. C, chłodniej nad morzem i w rejonach podgórskich Karpat - tam od 10 st. C do 12 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni, w czasie burz w porywach do 60 km/h.
Warunki biometeo
W poniedziałek na przeważającym obszarze kraju wilgotność utrzyma się na poziomie 70 procent. Jedynie na południowym wschodzie spadnie poniżej 60 procent. W całym kraju odczujemy komfort i wilgoć, ale aura będzie wpływać niekorzystnie na nasze samopoczucie.
Pogoda w Warszawie
W stolicy spadnie przelotny deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 15 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, zachodni wiatr.
Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie nieznacznie się wahać.
Autor: Iza Dorf
Źródło: PAP/TVN Meteo