Trudno wyobrazić sobie lepszy początek kariery aktorskiej niż ten, który przypadł w udziale Agacie Trzebuchowskiej. To właśnie ona zagrała tytułową rolę w nagrodzonej Oscarem "Idzie" Pawła Pawlikowskiego. Jednak mimo spektakularnego debiutu, kobieta nie chciała kontynuować przygody z aktorstwem i dziś realizuje się na innych polach.
Radosław Majdan przeżywa w ostatnich latach prawdziwą, życiową rewolucję. Reporterka programu Dzień Dobry TVN, Sandra Hajduk-Popińska, zapytała gwiazdora o jej bardziej prozaiczny aspekt - zmianę stylu, jak i poważniejszy - wychowanie małego Henia.
Basia Ritz dobrze znana jest fanom "MasterChefa". Restauratorka wygrała pierwszą edycję polskiego show i do dzisiaj cieszy się uznaniem gości, jak i ludzi ze świata gastronomii. Niestety zdarzają się i tacy, którzy próbują dowieść, ze Ritz o kuchni wie niewiele. - Nie wróżono mi kariery gastronoma - wyjawiła właścicielki restauracji w rozmowie z reporterem serwisu Dzień Dobry TVN Oskarem Netkowskim.
Łazik Perseverance wylądował na Marsie w lutym 2021 roku na dnie szerokiego na 45 kilometrów krateru Jezero. Wcześniejsze obserwacje sugerowały, że w przeszłości w tym miejscu znajdowało się duże jezioro.
Maciej Szeptycki to potomek Aleksandra Fredry. W Dzień Dobry TVN opowiedział o tym, jak dowiedział się, że jest rodziną znanego pisarza. Wyjaśnił też, jaki ma pomysł na sfinansowanie renowacji pałacu Fredry w Łaszczowie i zdradził, co powstanie na jego miejscu.
Harry Styles to jeden z najbardziej charakterystycznych muzyków, który wyróżnia się nieoczywistym stylem. Wokalista jest wielbicielem znanych domów mody, ale też mało popularnych, lecz zdolnych projektantów. Teraz zachwycił polskich fanów, bowiem pokazał się w projekcie naszej designerki.
Filip Chajzer jest popularnym prezenterem telewizyjnym, na Instagramie obserwuje go blisko 820 tys. osób. Mężczyzna chętnie dzieli się tam zdjęciami ze swojego życia. Tym razem postanowił skomentować swoją ostatnią wizytę na ostrym dyżurze stomatologicznym.
Sceny intymne dla wielu aktorów są bardzo trudne. Niektórzy mają z nimi na tyle traumatyczne przeżycia, że w ogóle przestają je grać. Dlatego, aby praca na pranie była łatwiejsza i ekipa nie przekraczała pewnych granic coraz częściej zatrudnia się tzw. koordynatorów scen intymnych. Na czym polega ich praca? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Martą Łachacz oraz Katarzyną Szustow, które wykonują ten zawód.
Rośliny, antyki, meble i rowery – klatki schodowe kryją najrozmaitsze skarby. Mimo że zagracanie korytarzy w blokach jest zabronione, jest to coraz poważniejszy problem. Zakaz zostawiania rzeczy nie wynika jedynie z kwestii estetycznych, ale przede wszystkim bezpieczeństwa, ponieważ wydłuża czas dotarcia do poszkodowanych i tym samym utrudnia ratowanie życia.
Anna Samusionek przeżywa teraz bardzo trudne chwile. Odeszła jej mama, z którą nie miała okazji się pożegnać. Aktorka w poruszającym wpisie zwierzyła się z żałoby. - Ból jest tak przejmujący, że nie umiem go opisać... To nie tak miało być... Nie tak... Mamo, Mamciu, Mamusiu... - czytamy.
Od dobrych kilku tygodni na granicy polsko-białoruskiej koczują uchodźcy, którzy nie mogą ani wrócić do swojego kraju, ani wyruszyć w dalszą podróż do lepszego świata. Ich losem przejmują się przede wszystkim wolontariusze, organizacje pomocowe oraz grupa lekarzy #medycynagranicy. Jak pomagają i na co pozwala im straż graniczna opowiada w Dzień Dobry TVN Małgorzata Nowosad, lekarka z grupy #medycynagranicy.
Wstępna wersja jednego z najsłynniejszych obrazów Władysława Podkowińskiego "Szał uniesień" ma nowego właściciela. Obraz został sprzedany podczas aukcji w Warszawie, a nabywca zapłaci za niego ponad dwa miliony złotych.
Fobia społeczna to zaburzenie nerwicowe, którego symptomy mogą pojawić się już we wczesnym dzieciństwie. Osoby cierpiące na fobię odczuwają nieadekwatny lęk podczas wykonywania codziennych czynności, co bardzo utrudnia im funkcjonowanie w społeczeństwie. Objawy fobii społecznej można jednak leczyć. Radzimy, jak odróżnić fobię społeczną od nieśmiałości i kiedy warto podjąć leczenie.
Wiele osób uważa, że wraz z wiekiem metabolizm bardzo zwalnia. Tymczasem badania pokazują, że to nieprawda i to, jak działa nasza przemiana materii, zależy przede wszystkim od nas samych. Co zrobić, aby ją poprawić? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Michałem Wrzoskiem, dietetykiem klinicznym.
W niedzielę 17 października Kate i William pojawili się w londyńskim Pałacu Aleksandry na gali rozdania nagród Earthshot. To właśnie na tym wydarzeniu co roku wyróżnia się pięciu laureatów, którzy za projekty na rzecz ochrony środowiska otrzymują po milionie funtów od Royal Foundation. Zaproszeni goście musieli dostosować się do wyjątkowego dress code'u.
Sezon grzybowy w pełni. Przygotuj pyszne dania według sprawdzonych przepisów Sebastiana Olmy. Zobacz, jak zrobić zupę grzybową z podgrzybków z jarmużem, pieczoną jagnięcinę z warzywami i chrupiącą polentą oraz podgrzybki zapiekane ze szpinakiem i serem Gryoeer. Tymi niebanalnymi potrawami zaskoczysz domowników.
Tancerka Agnieszka Kaczorowska-Pela jest mamą dwójki dzieci. Często podkreśla, jakie znaczenie ma dla niej świadome, nieprzerysowane macierzyństwo.
Sprawdź horoskop dzienny na poniedziałek, 18 października dla wszystkich znaków zodiaku.
Japonia kojarzy się głównie z wielkimi miastami. Panuje w nich dużych ruch i niesamowity ścisk. Zupełnym przeciwieństwem tego obrazu jest Takayama – miasto położone na wyspie Honsiu, w północnej części prefektury Gifu. Znajduje się ono wysoko w górach, dzięki czemu jest prawdziwą oazą spokoju. W Takayama na co dzień żyje około 90 tys. mieszkańców. Pierwsze wzmianki o osadzie, która założona została na potrzeby zamku Kanamori, pochodzą z XVI wieku.
Grab kolumnowy występuje w większości krajów europejskich. Najczęściej spotyka się go w parkach oraz na terenach zieleni miejskiej. W ogrodach bywa sadzony jako soliter. Ciekawym zastosowaniem rośliny jest formowany, gęsty żywopłot lub drzewko bonsai. Na jakie odmiany zwrócić uwagę i czym się wyróżniają? Jak uprawiać grab pospolity kolumnowy?
Brugia to historyczne miasto, które już od początków istnienia było jednym z głównych ośrodków handlu, sztuki i kultury. Łączące w sobie architekturę średniowiecza, baroku i gotyku przyciąga turystów monumentalnymi budowlami sakralnymi. W 2002 roku Brugia została wybrana Europejską Stolicą Kultury.
"Jestem gruba, mam w domu lustro"
"Fizycznie jestem sprawna, umysłowo sprawna"
"To był jeden z najwspanialszych głosów"
"Trochę musical, trochę kabaret"
Czego psycholodzy zabraniają podczas komunikacji z dziećmi?