"W ciąży czułam się jak strasznie ciepiące zwierzę".
Godna podziwu szczerość i odwaga w wyrażaniu poglądów to cechy, dzięki którym Marianna Schreiber regularnie skupia na sobie uwagę wielu osób. Żona ministra PiS potrafi otwarcie mówić o trudnych czy kontrowersyjnych sprawach. Najlepszym tego dowodem jest post opisujący realia świąt w rodzinach polityków, który opublikowała ostatnio w sieci. Temat kultywowania bożonarodzeniowej tradycji w gronie najbliższych poruszyła także w rozmowie z Aleksandrą Głowińską z cozatydzien.tvn.pl.
Pani Joanna mieszkała Pelplinie. Pewnego dnia postanowiła zabrać córkę i pojechać do Warszawy. W stolicy chciała szukać dla siebie i dziecka lepszego życia. Niestety jej marzenia się nie spełniły. Kobieta trafiła na ulicę, a jej córka została umieszczona w pogotowiu opiekuńczym. Co się wydarzyło w życiu pani Joanny, że zdecydowała się na wyjazd z Pelplina?
Wszelkiego rodzaju robótki ręczne – lepienie z plasteliny, rysunki, wycinanki z papieru – wpływają niesamowicie na dzieci. Rozwijają ich wyobraźnię, kreatywność, zmysł estetyczny. W dzisiejszym artykule pokażemy Wam najciekawsze pomysły na robótki ręczne dla dzieci. Zapraszamy!
Karolina Marzantowicz szturmem podbiła świat IT. Jest autorką dwóch patentów i właścicielką startupu z ambicjami, który został nagrodzony w kategorii Organizacja Przyjazna Rodzicom w konkursie Bizneswoman Roku 2020. W rozmowie z dziendobry.tvn.pl opowiada o swoich sukcesach oraz jak udało jej się połączyć życie zawodowe z prywatnym. - Bądźmy dla siebie łaskawe i wierzmy mocniej w to, że jesteśmy wystarczająco dobre - przekonuje.
Z pewnością większość z nas słyszała kiedyś określenie “zarazić kogoś”, jednak nie w odniesieniu do choroby a pasji, czy upodobań. Niedawne badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii dowiodły, że wirusy i muzyka mają ze sobą wiele wspólnego. Wyjaśniamy, na czym polega ta niezwykła zależność.
Jak smacznie przyrządzić dorsza? Czy dorsz bałtycki jest zdrowy? Co można zrobić z dorsza? Przepisy na dorsza: dorsz smażony, pieczony, na parze.
Spring rollsy to lekka przekąska serwowana na ulicznych straganach w Azji. Ich polska nazwa to krokiety lub naleśniki wiosenne. Spożywane są z sosami i dipami i są cenione przez osoby żyjące w ciągłym pędzie, bo ich forma sprawia, że można je jeść nawet w biegu.
Co jakiś czas media podbijają historie nieudanych renowacji obrazów i rzeźb. Ostatnio głośno zrobiło się o dziele Stanisława Wyspiańskiego pt. "Matka Boska w stroju krakowskim", które według internautów fatalnie odrestaurowano. Czy rzeczywiście obraz nie oddaje już wizji malarza?
Długie i gęste włosy to marzenie wielu kobiet. Proces zapuszczania upragnionych kosmyków bywa jednak niezwykle uciążliwy, w dodatku może trwać nawet kilka lat. Na szczęście istnieją proste, a przede wszystkim sprawdzone sposoby na to, by go przyspieszyć.
Julia Rosnowska urodziła drugie dziecko. Aktorka przekazała tę szczęśliwą nowinę za pośrednictwem mediów społecznościowych. Pokazała też pierwszy raz zdjęcie maluszka.
W życiu Jolanty Ogar-Hill ostatnio sporo się dzieje. Kilka miesięcy temu utalentowana sportsmenka zdobyła srebrny medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Teraz ma szansę odkrywać uroki macierzyństwa. Żeglarka i jej żona Esperanza Hill przywitały na świecie córkę. Dziewczynka urodziła się w szpitalu na Majorce i nosi niezwykle oryginalne imiona.
Ryby – choć zdrowe i łatwo dostępne – na naszych stołach goszczą stosunkowo rzadko. Najwięcej zjadamy ich w okresie świąt. Które gatunki są najzdrowsze, a których powinniśmy unikać? Jak przygotowywać rybę, aby zatrzymać w niej jak najwięcej substancji odżywczych? Na ten temat rozmawialiśmy z Agnieszką Piskałą-Topczewską, dietetyczką.
Infekcja wirusowa może aktywować w organizmie mechanizmy, które sprzyjają rozwojowi cukrzycy. Kto znajduje się w grupie ryzyka? Czy takie zagrożenie niesie za sobą również zakażenie koronawiruem SARS-CoV-2?
Gwiazdy słyną nie tylko z wyszukanych zachcianek, ale również z nietypowych lęków. Sandra Hajduk-Popińska przygotowała listę najdziwniejszych fobii, z którymi zmagają się światowe sławy. Przy okazji skłoniła prowadzących Dzień Dobry TVN do niecodziennych wyznań.
Umiejscowienie choinki w feng shui ma szczególne znaczenie, ponieważ bożonarodzeniowe drzewko jest silnym aktywatorem energii. Warto więc ustawić ją tam, gdzie będzie najlepszy przepływ pozytywnych fluidów. Inaczej - jak ostrzega konsultantka shui Korina Hortyńska - możemy uruchomić całą serię niefortunnych zdarzeń.
Fundacja Zupa na Plantach działa na rzecz osób w kryzysie bezdomności. Grzegorz Turnau i Igor Herbut postanowili wesprzeć potrzebujących tworząc piosenkę. Do projektu zaprosił ich Piotr Żyłka, który jest przedstawicielem fundacji.
Opłatkiem dzielimy się w noc wigilijną. Jest to symbol pojednania i przebaczenia, jednak co jeszcze wyraża opłatek? Czy we wszystkich krajach ludzie dzielą się nim przed Wigilią? O tym w Dzień Dobry TN opowiedział Piotr Kucharski, kucharz.
Na raka endometrium, czy raka trzonu macicy stale rośnie. Szacuje się, że w 2020 roku zachorowało na niego ponad 7 tysięcy Polek. Jak go leczyć? Dowiecie się tego z naszego materiału.
21 grudnia w Google Doodle pojawiła się grafika przedstawiająca jeża idącego przez zimowy krajobraz. W ten sposób Google rozpoczął pierwszy dzień zimy. Jak długo będzie trwać zima i kto może zobaczyć tę grafikę?
W listopadzie Natasza Urbańska wydała drugi studyjny album "Rajd 44". Gwiazda zdradziła nam tajemnice współpracy z Maciejem Maleńczukiem, a także opowiedziała o córce, która odziedziczyła po rodzicach wielki talent.
Oto garść inspiracji.
Pływak specjalizował się w stylu dowolnym.
Choć tradycja budowania szopek pochodzi z Włoch, to stała się nieodłącznym elementem polskich świąt. Ta, która stanęła w Gdańsku, ma jednak niewiele wspólnego z klasycznym wyobrażeniem stajenki. Rzeźbiarski duet wykonał ją bowiem w piasku.
"Musimy protestować i zróbmy to".
Moksybucja to jedna z najstarszych metod leczenia naturalnego na świecie. Na czym dokładanie polega? Kiedy się ją stosuje i w łagodzeniu jakich dolegliwości pomaga? Dowiecie się tego z naszego materiału.
Sprawdź porady lekarza.
Życzenia na Boże Narodzenie to piękna tradycja, która wymaga odpowiedniej formy. Warto zadbać, aby miały w sobie coś indywidualnego, były dopasowane do adresata i odpowiadały naszej zażyłości z daną osobą. O tym w jakiej formie składać życzenia, co wypada, a co jest absolutnym faux pas rozmawialiśmy w Dominiką Grodowską z Protocol School of Poland.