Złoty blond - porady dotyczące pielęgnacji i farbowania

osoba czesząca jasne włosy
Złoty blond - porady dotyczące pielęgnacji i farbowania.
Źródło: FotoDuets/Getty Images
Złoty blond to kolor, który zdominował salony (również te fryzjerskie). Jest na topie już od kilku dobrych sezonów i nie zapowiada się na szybkie zejście ze sceny tego modnego koloru. Panie uwielbiają go za szeroki wybór tonów i refleksów oraz za niezwykły blask, który nadaje naszej skórze. Jakie typy urody najlepiej prezentują się w tym odcieniu?

Decydując się na zmianę koloru, coraz więcej pań wybiera złoty blond. Włosy w tym odcieniu wyglądają na muśnięte słońcem, a my sprawiamy wrażenie, jak gdybyśmy dopiero co wróciły z wakacji w jakimś egzotycznym miejscu. Złote refleksy doskonale komponują się z makijażem w podobnej kolorystyce oraz dodatkami. Ten rodzaj blondu jest zdecydowanie prostszy w utrzymaniu niż jego chłodny odpowiednik.

Dla kogo dedykowany jest złoty blond?

Typowa dziewczyna z sąsiedztwa – brzoskwiniowa cera, ciemne oczy i brwi, piegi pojawiające się wraz z pierwszymi wiosenno-letnimi promieniami słonecznymi – tak w skrócie można opisać typ urody, który najlepiej wygląda w tym kolorze włosów. Są to tak zwane „wiosny” lub „jesienie”.

Pielęgnacja skóry i włosów

DD_20211112_Wlosy_REP
Źródło: Dzień Dobry TVN
Pielęgnacja włosów blond
Pielęgnacja włosów blond
SOS dla włosów
SOS dla włosów
Jak chronić cerę zimą?
Jak chronić cerę zimą?

Komu jeszcze pasuje złoty blond? Posiadaczkom cery naczyniowej, które mają problem z zaczerwieniami na twarzy i częstym rumieńcem. W tym przypadku bardzo jasny odcień blondu wpłynie na większą widoczność mankamentów. Polecane są więc złote refleksy, które odwrócą uwagę od zaczerwienień. Uważamy jednak, aby nie wpaść w pułapkę – kolor zbyt nawiązujący do rudości poskutkuje odwrotnym efektem. Panie posiadające typ urody „wiosna” lub „jesień” mogą sobie pozwolić na wiele różnych odcieni – ciemny złoty blond, miedziano złoty blond, a nawet jaśniejsze wersje.

Co w przypadku kobiet, które nie należą do tej grupy? Posiadaczki porcelanowej, przezroczystej cery i chłodnych oczu określane są jako „zima” lub „lato”. Dla nich dedykowane są kolory chłodne – platyna, zimny blond czy popiel. Bardzo istotne jest, aby dobrze zidentyfikować posiadany typ urody. Dzięki temu łatwiej będzie nam podejmować decyzje nie tylko w przypadku koloru farby do włosów, ale także stylizacji czy makijażu.

Złoty blond - jak uzyskać ten kolor włosów?

Chcąc uzyskać odpowiedni odcień, niekoniecznie musimy decydować się na koloryzację farbą. Jeśli dodatkowo zamierzamy wykonać zabieg samodzielnie, a farbowanie wiąże się z diametralną zmianą barwy, może się okazać, że ciężko będzie nam uzyskać pożądany kolor włosów złoty blond.

Rozwiązań tej sytuacji jest kilka:

  1. Delikatne pasemka na całej długości włosów – opcja polecana szczególnie dla brunetek. Umiejętne rozłożenie pasemek pozwoli cieszyć się naturalnym złotym blondem, wyglądającym na subtelne muśnięcie słońcem.
  2. Naturalne płukanki – wybieramy kwiat lipy lub płatki nagietka, z których należy przygotować napar. Po ostygnięciu płuczemy włosy. Regularne stosowanie faktycznie wpływa na włosy. Złoty blond można uzyskać także poprzez płukanki wywarem z łusek cebuli. Ta opcja polecana jest brunetkom. Płukanki mają wiele właściwości odżywczych wpływających na poprawę kondycji włosów.
  3. Szamponetki i tonery – to wersja dla osób, które nie są jeszcze zdecydowane na użycie farby lub nie są pewne czy dany kolor jest dla nich odpowiedni. Zaletą (choć czasami i wadą) tego rodzaju produktów jest określona trwałość, zazwyczaj do kilkunastu myć. Dodatkowo nie zawierają szkodliwych substancji i nie wpływają negatywnie na strukturę włosa. Możemy więc sprawdzić, jak wyglądamy w złotych refleksach bez obawy o kondycję naszych kosmyków.

Decydując się na koloryzację farbą, konieczne jest zapoznanie się z objaśnieniami dotyczącymi numerów znajdujących się na opakowaniu. To właśnie one pozwalają ustalić, jaka jest wysokość tonu oraz rodzaj refleksu. Przykładowo, jasny złoty blond będzie opisany cyframi od 8 w górę. Każda kolejna oznacza jaśniejszy odcień. Druga cyferka dotyczy refleksu. Trójka oznacza kolor złocisty. Farb z takimi oznaczeniami powinnyśmy więc szukać, jeśli zależy nam na wspomnianym wcześniej odcieniu.

Ciemniejszy kolor, taki jak średni złoty blond będzie oznaczony niższą liczbą, w tym przypadku 7. Jeśli jesteś brunetką i chcesz diametralnie zmienić kolor swoich włosów, konieczna będzie wcześniejsza dekoloryzacja. Ilość zabiegów zależy od faktycznej liczby pomarańczowych i żółtych pigmentów.

Pamiętajmy o tym, że włosy muszą być w dobrym stanie. Każde kolejne farbowanie, nie wspominając o dekoloryzacji, jest zabiegiem mocno inwazyjnym. Dodatkowo, rozjaśnianie do takich kolorów, jak bardzo jasny złoty blond wpływa na pogorszenie kondycji włosów. Stają się one bardziej podatne na uszkodzenia i przesuszone.

Pielęgnacja złotego blondu

Blondynki muszą poświęcić sporo czasu na zabiegi pielęgnacyjne, tylko w ten sposób ich włosy zachowają atrakcyjny wygląd. Z uwagi na tendencję do puszenia się i rozdwajania końcówek, podstawą naszej pielęgnacji musi być częste olejowanie. Szczególnie polecane są oleje czyste, typu lniany, sezamowy, rzepakowy czy z pestek winogron. Wybierajmy odżywki zawierające emolienty, to właśnie one wpływają na nawilżenie włosów. Pamiętajmy także o regularnym podcinaniu końcówek. Kolor złoty blond owszem wygląda pięknie, ale tylko na zdrowych i zadbanych włosach.

Zobacz film: Każda kobieta kiedyś będzie blondynką! Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości