- Jaki efekt daje koloryzacja cold brew?
- Jak wykonać koloryzację cold brew?
- Włosy cold brew – dla kogo?
- Do jakich fryzur pasuje koloryzacja cold brew?
- Gwiazdy, które pokochały cold brew
Jaki efekt daje koloryzacja cold brew?
Nazwa tego trendu w koloryzacji włosów pochodzi od macerowanej na zimno kawy, która wraz z letnim wzrostem temperatur cieszy się coraz większą popularnością i której głęboki, ciemnobrązowy kolor w świetle zyskuje jaśniejsze, złotawe refleksy. Włosy farbowane tą metodą również mają głęboki odcień brązu.
Zobacz także: Podobno mężczyźni wolą teraz brunetki
Nie jest to jednak kolor jednolity – od takich koloryzacji odchodzi się bowiem na rzecz tych wielotonowych, wzbogaconych o rozmaite refleksy i pasemka, które pozwalają uniknąć efektu hełmu i odejmują twarzy lat. Do koloryzacji wielotonowych należy również trend cold brew. Polega on na urozmaiceniu kawowej barwy włosów delikatnymi refleksami w jaśniejszych, pokrewnych odcieniach. Mogą być to jasne brązy, chłodne lub wpadające w toffee, rudości, a nawet te zbliżone do koloru czerwonego wina. Wszystko zależy od naszej karnacji, a w kwestii doboru barwy pasemek powinien doradzić nam fryzjer. Według stylistów fryzur całość powinna dawać efekt naturalnego wtopienia jaśniejszych pasm w ciemnobrązowe włosy i przypominać kawę cold brew, do której dodaliśmy kilka kostek lodu lub odrobinę mleka.
Jak wykonać koloryzację cold brew?
Koloryzację cold brew najlepiej jest wykonać u profesjonalnego fryzjera kolorysty, który nie tylko pomoże dobrać odpowiednie dla nas odcienie pasemek, ale również zadba o to, by zabieg był przeprowadzony w sposób jak najbezpieczniejszy dla naszych włosów. Koloryzacja ta bazuje na naturalnie brązowej barwie włosów, w związku z czym dedykowana jest brunetkom. Na takie włosy nakładane są refleksy w jaśniejszym odcieniu, pozostające jednak w tonacji brązu. Refleksy powinny zostać uzyskane metodą negative space, nazywaną nową odsłoną balayage’u . Polega ona na aplikacji jaśniejszych pasemek bliżej twarzy (w przeciwieństwie do techniki ombre bądź sombre, w której jaśniejszy kolor aplikowany jest na końcówkach włosów). Pozwala to na optyczne nadanie fryzurze objętości i rozjaśnienie cery. W ten sposób osiąga się bardzo naturalny i trójwymiarowy efekt, przy którym nie musimy obawiać się wyraźnych odrostów , a koloryzację możemy uzupełniać co kilka miesięcy.
Fot. AleksandarNakic / Getty Images
Odcienie refleksów najlepiej jest wybierać w konsultacji ze stylistą fryzur i kolorystą. Zgodnie z generalną zasadą barwa pasemek powinna być tym cieplejsza, im ciemniejsza jest nasza karnacja.
Zobacz także: Ciąża a farbowanie włosów – co powinnaś wiedzieć?
Włosy cold brew – dla kogo?
Koloryzacja cold brew bazuje na naturalnym, brązowym odcieniu włosów, dlatego dedykowana jest brunetkom. To propozycja idealna dla kobiet, które chciałyby ożywić swój kolor i dodać mu subtelnego blasku, ale nie są fankami radykalnych koloryzacji. Choć kolor pasemek powinien być każdorazowo dopasowany do naszej karnacji, w klasycznej wersji cold brew dominują odcienie ciepłe: złote, rudawe i miedziane. W takim wydaniu włosy cold brew będą najbardziej pasować do pań z typem urody wiosennym i jesiennym.
Zobacz także: Naturalny makijaż - oka, dla brunetek, dla blondynek. Jak zrobić naturalny makijaż?
Ze względu na naturalny efekt tej koloryzacji i niewidoczność odrostów jest ona polecana osobom zabieganym, które nie mają czasu na comiesięczne wizyty u fryzjera. Koloryzację cold brew można odświeżyć co 5, a nawet 6 miesięcy – w zależności od tego, jak szybko rosną nasze włosy.
Do jakich fryzur pasuje koloryzacja cold brew?
Kolejnym plusem koloryzacji cold brew jest jej uniwersalność pod względem doboru do fryzury. Jedynym ograniczeniem będzie tu długość – by widoczna była wielotonowość tej koloryzacji, włosy powinny sięgać przynajmniej do ramion. Poza tym panuje właściwie zupełna dowolność. Pasma mogą być podkreślone zarówno przez gęste loki, jak i romantyczne fale. Dobrze sprawdzą się jednak również na włosach prostych. Warto poprosić naszego fryzjera o dopasowanie cięcia do naszego kształtu twarzy i jednocześnie do wymarzonej koloryzacji cold brew: odpowiednie cieniowanie podkreśli naszą urodę i wydobędzie to co najlepsze z urozmaiconych refleksami, brązowych włosów.
Gwiazdy, które pokochały cold brew
Mówi się, że szał na włosy cold brew został zapoczątkowany przez Brittany Ariail Leitner. Dziennikarka „Elite Daily” pochwaliła się swoją nową koloryzacją na Instagramie, dodając do zdjęcia hasztag #coldbrewhair.
Obecnie pod tym znacznikiem znajdziemy zdjęcia wielu gwiazd, które również pokochały włosy z efektem cold brew. Wśród nich znajdują się między innymi Bella Hadid, Selena Gomez, Penelope Cruz, a nawet sama księżna Sussexu – Meghan Markle. Zobaczcie, jak wyglądają włosy cold brew u znanych i lubianych:
Zobacz także:
- Farbowanie włosów. Prawdy i mity
- Naturalne sposoby na mocne, lśniące włosy
- Zimny blond – porady dotyczące farbowania i pielęgnacji
- Kiedy kobieta zmienia fryzurę? Alżbeta Lenska: "Poczułam się silna i kobieca"
- Botoks na włosy. Sposób na zniszczone włosy
Autor: Kasia Nowicka