Gwiazdy

Kiedy kobieta zmienia fryzurę? Alżbeta Lenska: "Poczułam się silna i kobieca"

Gwiazdy

Kiedy kobieta zmienia fryzurę? Alżbeta Lenska: "Poczułam się silna i kobieca"

Aktorka Alżbeta Lenska zamieściła niedawno na swoim Intagramie wpis, w którym zastanawia się czy ściąć czy zapuszczać dalej włosy. O tym jak ważne są włosy dla kobiety i jakie znaczenie ma ich długość, rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z Alżbetą Lenską i Marietą Żukowską, która do roli w „Botoksie” ścięła włosy.

Więcej: Kobiece DNA. Kiedy kobiety radykalnie zmieniają wygląd?


Alżbeta Lenska - zmiana życia i zmiana fryzury

Alżbeta Lenska w ubiegłym roku przeszła poważną operację mózgu. Okazało się, że aktorce pękł tętniak. Jej mąż Rafał Cieszyński prosił wtedy wszystkich jej fanów o modlitwę. Na szczęście operacja się udała, a Lenska zaczęła wracać do zdrowia.

Alżbeta z dnia na dzień musiała zmienić swoje życie, zwolnić tempo w życiu zawodowym i pogodzić się ze zmianą jej wyglądu - krótkie włosy były na początku dla niej trudne do zaakceptowania. Teraz je kocha! I ma inny dylemat:

Ciągle rozważam decyzję dotyczącą czegoś nie z dużym sensem, nie wartego wielkiego przemyślenia, nie mającego dużego znaczenia w życiu i generalnie prostego, ale tęsknie trochę z nimi...za włosami znaczy się... Wtedy czułam się kobieca, teraz silna. Zapuszczać czy nie zapuszczać, oto jest pytanie - napisała na Instagramie niezdecydowana Alżbeta Lenska.


W tym momencie, po wielu zmianach Lenska przyznaje, że czuje się silna. Zmiany życiowe i zmiany jej fryzury tylko ją wzmocniły psychicznie.

Lenska postawiła na kolejną zmianę - pokazała się w studiu Dzień Dobry TVN w nowej fryzurze - przefarbowała włosy na zimny blond!


Zobacz: Zimny blond – porady dotyczące farbowania i pielęgnacji 


Marietta Żukowska i ścięcie włosów

W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy również Marietę Żukowską, która pierwszy raz w życiu ścięła włosy krótko do filmu „Botox”.


Więcej: Ciąża a farbowanie włosów – co powinnaś wiedzieć?

Musiałam ściąć włosy, bo grałam kobietę - lekarza. Ścięłam włosy, bo jej osobowość, intelekt musiały zostać podkreślone moim wyglądem - powiedziała Marietta Żukowska w Dzień Dobry TVN.

Kiedy kobiety zmieniają fryzurę?

Kiedy kobieta zmienia radykalnie fryzurę, mówi się, że robi to, bo potrzebuje zmiany i że zmieniając swój wygląd, chce zmienić swoje życie. Często dzieje się też tak, że kobiety decydują się na zmianę wyglądu w momencie, kiedy w ich życiu wydarza się coś niezwykłego.

W życiu każdej kobiety pojawiają się wydarzenia, które w szczególny sposób oddziałują na psychikę. Są to na przykład pozytywne chwile - np. urodzenie dziecka czy wyjście za mąż. Moga to być również mniej przyjemne momenty - zakończenie związku.

Jak często zmieniasz swoją fryzurę?

Zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki


Kiedy kobieta czuje, że jej ciało jej nie pasuje, że chciałaby coś zmienić, to jest dobry moment na przeprowadzenie metamorfozy, na przykład na zmianę fryzury.

Wiele kobiet w Polsce chciałoby coś w sobie zmienić, ale kobiety zapominają o tym, że ta zmiana nie powinna być przeprowadzana dla kogoś innego – dla partnera, dla znajomych, dla rodziny - ale tylko dla siebie!

Pamiętaj! Znaczne skrócenie włosów lub zmiana ich koloru mają wymiar tylko symboliczny. Nowa fryzura nie spowoduje zmiany sposobu naszego myślenia i nie rozwiąże także naszych problemów. Zmiana imagu może dodać nam pewności siebie i większej śmiałości.


Zobacz więcej:

Co sądzisz o tym artykule?
2
0
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
08.09.2021
Anon
Ja po zmianie fryzury - też.