Włosy

Wyprostuje, zakręci i wygładzi. Jaką prostownicę do włosów wybrać? 5 ważnych kroków przy zakupie

Włosy

Autor:
Berenika
Olesińska
Kobieta prostuje włosy prostownicą

Prostownica do włosów to urządzenie wielofunkcyjne, które zgodnie z nazwą zadba o to, by niczym odprasowane żelazkiem pasemka zostały pozbawione wszelkich zagnieceń. Jednocześnie z drobną pomocą wprawnej ręki wyczaruje symetryczne fale i będzie wybawieniem dla posiadaczek puszących się kosmyków. Przy zakupie tego małego, ale praktycznego sprzętu AGD warto zwrócić uwagę na 5 najważniejszych parametrów. Sprawdź, jak rozpoznać dobrą prostownicę.

Prostownica do włosów - rodzaje płytek

Pierwszym krokiem przy podejmowaniu decyzji o zakupie konkretnej prostownicy powinno być sprawdzenie jej głównych parametrów i materiałów, z których została wykonana. To właśnie te elementy powinny ważyć na wyborze, bowiem są gwarancją bezpiecznego korzystania z urządzenia.

Istotną funkcję pełnią powłoki płytek grzewczych. Można wyróżnić aż osiem ich rodzajów:

  • ceramiczne;
  • ceramiczno-tytanowe;
  • tytanowe;
  • teflonowe;
  • lustrzane;
  • diamentowe;
  • z turmalinami;
  • metalowe/bez powłoki.

Płytki ceramiczne dbają o to, by temperatura rozkładała się równomiernie na całej ich powierzchni. Tytanowe dodatkowo wygładzają pasemka i chronią je przed zniszczeniem. Są przeznaczone głównie dla pań, które mogą pochwalić się grubymi i kręconymi włosami.

Powłoka lustrzana jest uznawana za najbardziej pożądaną przez tych stylistów, którzy marzą o uzyskaniu efektu aksamitnych pasm bez używania innych preparatów, urządzeń i kosmetyków. Podobne zastosowanie mają płytki diamentowe, które są nowością na fryzjerskim rynku.

Na płytki grzewcze z turmalinami powinny zdecydować się osoby, którym zależy na ujarzmieniu niesfornych, puszących się kosmyków. Zawarte w nich jony ujemne działają jak zimna woda i zamykają łuski włosów.

Natomiast do najmniej chroniących przed nagrzaniem płytek zaliczają się te wykonane z teflonu i metalu. Są one podatne na uszkodzenia oraz zarysowania, dlatego cena zbudowanych z nich prostownic jest zdecydowanie niższa.

Jak dbać o włosy?

Jak ukryć siwe włosy?
Jak ukryć siwe włosy?Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Jaką prostownicę do włosów wybrać? Moc i regulacja temperatury

Funkcja regulacji temperatury powinna być podstawą dobrze wykonanej i spełniającej oczekiwania prostownicy. Zapewnia ona dostosowanie stopnia nagrzania do kondycji włosów i tym samym zapewnia modelowanym pasmom odpowiednią ochronę.

Ważnym parametrem jest również moc urządzenia. Na rynku można spotkać prostownice o mocy od 20 do nawet 200 W. Im większa wartość, tym sprzęt będzie szybciej gotowy do użytku.

Zakup prostownicy - 4 i 5 krok. Sprawdź dodatkowe funkcje i bezpieczeństwo

Lista dodatkowych funkcji, które producenci dołączają do klasycznych prostownic, jest bardzo długa i ograniczona wyłącznie kreatywnością twórców. Jednymi z nich mogą być: jonizacja, wytwarzanie pary i ultradźwięków, podczerwień, możliwość stylizowania włosów "na mokro" czy wzbogacenie płytek grzewczych kosmetykiem.

Jonizacja minimalizuje elektryzowanie się kosmyków. Para nawilża włosy i chroni przed nagrzaniem, a ultradźwięki wygładzają wyprostowane pasma.

Kluczowym czynnikiem decydującym o wyborze sprzętu AGD jest zapewnione bezpieczeństwo korzystania z jego udogodnień. Prostownica powinna być wyposażona w lampkę kontrolną, która informuje o gotowości urządzenia i zabezpiecza przed ewentualnym poparzeniem. Atutem niektórych modeli jest również funkcja ochrony przed przegrzaniem polegająca na automatycznym wyłączeniu prostownicy po osiągnięciu przez nią maksymalnej temperatury.

Więcej inspiracji znajdziesz w naszym sklepie. Sprawdź!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Materiał zawiera treści promocyjne partnera.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: miodrag ignjatovic/Getty Images

Pozostałe wiadomości