Prostownica do włosów - rodzaje płytek
Pierwszym krokiem przy podejmowaniu decyzji o zakupie konkretnej prostownicy powinno być sprawdzenie jej głównych parametrów i materiałów, z których została wykonana. To właśnie te elementy powinny ważyć na wyborze, bowiem są gwarancją bezpiecznego korzystania z urządzenia.
Istotną funkcję pełnią powłoki płytek grzewczych. Można wyróżnić aż osiem ich rodzajów:
- ceramiczne;
- ceramiczno-tytanowe;
- tytanowe;
- teflonowe;
- lustrzane;
- diamentowe;
- z turmalinami;
- metalowe/bez powłoki.
Płytki ceramiczne dbają o to, by temperatura rozkładała się równomiernie na całej ich powierzchni. Tytanowe dodatkowo wygładzają pasemka i chronią je przed zniszczeniem. Są przeznaczone głównie dla pań, które mogą pochwalić się grubymi i kręconymi włosami.
Powłoka lustrzana jest uznawana za najbardziej pożądaną przez tych stylistów, którzy marzą o uzyskaniu efektu aksamitnych pasm bez używania innych preparatów, urządzeń i kosmetyków. Podobne zastosowanie mają płytki diamentowe, które są nowością na fryzjerskim rynku.
Na płytki grzewcze z turmalinami powinny zdecydować się osoby, którym zależy na ujarzmieniu niesfornych, puszących się kosmyków. Zawarte w nich jony ujemne działają jak zimna woda i zamykają łuski włosów.
Natomiast do najmniej chroniących przed nagrzaniem płytek zaliczają się te wykonane z teflonu i metalu. Są one podatne na uszkodzenia oraz zarysowania, dlatego cena zbudowanych z nich prostownic jest zdecydowanie niższa.
Jak dbać o włosy?
Jaką prostownicę do włosów wybrać? Moc i regulacja temperatury
Funkcja regulacji temperatury powinna być podstawą dobrze wykonanej i spełniającej oczekiwania prostownicy. Zapewnia ona dostosowanie stopnia nagrzania do kondycji włosów i tym samym zapewnia modelowanym pasmom odpowiednią ochronę.
Ważnym parametrem jest również moc urządzenia. Na rynku można spotkać prostownice o mocy od 20 do nawet 200 W. Im większa wartość, tym sprzęt będzie szybciej gotowy do użytku.
Zakup prostownicy - 4 i 5 krok. Sprawdź dodatkowe funkcje i bezpieczeństwo
Lista dodatkowych funkcji, które producenci dołączają do klasycznych prostownic, jest bardzo długa i ograniczona wyłącznie kreatywnością twórców. Jednymi z nich mogą być: jonizacja, wytwarzanie pary i ultradźwięków, podczerwień, możliwość stylizowania włosów "na mokro" czy wzbogacenie płytek grzewczych kosmetykiem.
Jonizacja minimalizuje elektryzowanie się kosmyków. Para nawilża włosy i chroni przed nagrzaniem, a ultradźwięki wygładzają wyprostowane pasma.
Kluczowym czynnikiem decydującym o wyborze sprzętu AGD jest zapewnione bezpieczeństwo korzystania z jego udogodnień. Prostownica powinna być wyposażona w lampkę kontrolną, która informuje o gotowości urządzenia i zabezpiecza przed ewentualnym poparzeniem. Atutem niektórych modeli jest również funkcja ochrony przed przegrzaniem polegająca na automatycznym wyłączeniu prostownicy po osiągnięciu przez nią maksymalnej temperatury.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Oto szybkie upięcia włosów na lato. Wystarczy minuta, by stworzyć modną fryzurę
- Front blonde, czyli modna koloryzacja włosów na lato. "Dodaje rozświetlenia, świeżości"
- Wcierki na przetłuszczające i wypadające włosy. Jak je wykonać w domu?
Autor: Berenika Olesińska
Źródło zdjęcia głównego: miodrag ignjatovic/Getty Images