Moda i Uroda

Kicz czy tradycja? Oto bożonarodzeniowe swetry w stylizacjach gwiazd

Moda i Uroda

Choć wydają się kiczowate, z roku na rok zdobywają coraz większą popularność. Świąteczne swetry stają się symbolem Bożego Narodzenia, a ich zakładanie nawet nieodłączną tradycją. Które gwiazdy pojawiły w tym charakterystycznym elemencie garderoby?

Swetry świąteczne

Ciężko ustalić, kiedy właściwie pojawiły się bożonarodzeniowe swetry. Można je jednak zauważyć już na zdjęciach w latach 40. Wówczas nie brakowało na nich śnieżnych gwiazdek, świątecznych drzewek i charakterystycznych norweskich wzorów.

Prawdziwe triumfy takie projekty święciły w latach 80. Dekada, uznawana przez wielu, jako ta najbardziej kiczowata, obfitowała w elementy garderoby z gigantycznymi poduszkami na ramionach, wielkie falbany czy połyskliwe tkaniny. Wtedy też rozpoczęto umieszczać na swetrach podobizny chatek pokrytych śniegiem, łańcuchów choinkowych, słodyczy bożonarodzeniowych, świętych Mikołajów, prezentów oraz reniferów.

Przez to, że zaczęły się pojawiać w serialach telewizyjnych i filmach, stały się obiektem pożądania, mimo swojej tandetności. Do historii wszedł już m. in. sweter Marka Darcy'ego z pierwszej części przygód Bridget Jones. Potem trend ten podchwyciły wielkie domy mody i specjalne świąteczne projekty znalazły się w ofercie Burberry, Jil Sander, Stelli McCartney czy Isabel Marant.

Do dziś cieszą się ogromną popularnością i nie można im odmówić wielkiego, choć specyficznego uroku. Pokochały je nawet gwiazdy, które tłumnie pozują w nich do zdjęć. Zobaczcie te najlepsze!

TVN/ NBC Universal

Anna Starmach

Małgorzata Socha

Małgorzata Kożuchowska

Michel Moran

Wiktoria Gąsiewska

Anna i Robert Lewandowscy

Ewa Chodakowska

Katarzyna Zielińska

Filip Chajzer

Zobacz też:

Autor: Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości