Roller pod oczy, do ciała. Działanie, zalecenia, przeciwwskazania

Kobieta roluje skórę pod oczami
Jaki roller wybrać pod oczy, a jaki na cellulit?
Źródło: schepniy/Getty Images
Roller to urządzenie do mikronakłuwania skóry, które stosowane jest w celu poprawy jej kondycji. Metoda polecana jest osobom, które poszukują sposobów na odmłodzenie, wygładzenie zmarszczek, usunięcie cieni spod oczu. Miniroller można nabyć w sklepie z akcesoriami kosmetycznymi i stosować do pielęgnacji domowej. Można również skorzystać z zabiegów w gabinetach kosmetycznych, łącząc rolowanie z mikrodermabrazją czy terapią światłem LED. Rollery fitness stosuje się do rozciągania mięśni i zapobiegania przykurczom.

Zabieg z użyciem rollera to skuteczny sposób na odmłodzenie skóry. Wybierany jest przez osoby walczące ze zmarszczkami, sińcami pod oczami czy bliznami potrądzikowymi. Dzięki terapii poprawia się kondycja skóry, jej jędrność i sprężystość, a zmarszczki ulegają wygładzeniu. Derma roller to doskonałe rozwiązanie dla cierpiących z powodu cellulitu czy rozstępów. Ponieważ istnieje szereg przeciwwskazań do stosowania rollera, przed podjęciem decyzji należy skonsultować się ze specjalistą. Istnieją także rollery służące do automasażu, stosowane przed treningami i po nich.

Derma roller w gabinecie kosmetycznym

Cellulit i rozstępy to dwie przypadłości, które wielu paniom spędzają sen z powiek. Pojawiają się po ciąży, w wyniku gwałtownego przybierania na wadze lub nagłego jej spadku. Często towarzyszą zaburzeniom hormonalnym, a ich wielkim sprzymierzeńcem jest siedzący tryb życia, niewłaściwa dieta, brak ruchu. Z problemami można walczyć na wiele sposobów, a jednym z nich jest roller na cellulit i rozstępy.

Jak dbać o skórę?

Kateryna Atamanova w studiu Dzień Dobry TVN. Facefitness. Gimnastyka twarzy.
10 minut dziennie, by pozbyć się zmarszczek
10 minut dziennie, by pozbyć się zmarszczek
Zimowe zabiegi na twarz – ostatni dzwonek
Zimowe zabiegi na twarz – ostatni dzwonek
Błoto, borowina, glinki – jak poprawiają wygląd naszej skóry?
Błoto, borowina, glinki – jak poprawiają wygląd naszej skóry?
Jak zadbać o siebie naturalnie
Jak zadbać o siebie naturalnie
Pielęgnacja skóry twarzy na dzień i na noc
Pielęgnacja skóry twarzy na dzień i na noc

Zabieg derma rollerem to procedura przeprowadzana przez wykwalifikowany personel gabinetów kosmetycznych czy nawet klinik medycyny estetycznej. Polega na wprowadzeniu w głąb skóry substancji aktywnych, które dobierane są indywidualnie do problemu pacjenta. Podawanie preparatu do głębszych warstw skóry możliwe jest dzięki urządzeniu wyposażonemu w około 500 cienkich igiełek. Profesjonalny zabieg wykonany rollerem medycznym może być wykonywany przez cały rok, a najlepsze rezultaty przynosi cała ich seria. Sesje przeprowadzane są w odpowiednich odstępach czasu (2–5 tygodni), a ich ilość uzależniona jest między innymi od stopnia zaawansowania problemu.

Roller medyczny pozwala na wytworzenie kanalików, przez które substancje aktywne dostają się w głębsze warstwy skóry. Nakłucia spowodowane pracą rollera wywołują stan zapalny, który z kolei stymuluje naturalne procesy naprawcze. Dzięki zabiegowi z rollerem pobudzona zostaje produkcja kolagenu i elastyny, skóra odbudowuje się i regeneruje.

Podczas profesjonalnie przeprowadzonego zabiegu można podać takie substancje, jak: kwas hialuronowy, witamina C, A, kofeina i inne. Zabiegi przeprowadzane są na całym ciele, a także twarzy i dekolcie. Najczęściej pacjenci decydują się na rolowanie okolic oczu, szyi, dekoltu, pośladków, ud czy brzucha. Są to miejsca, w których najczęściej tworzą się rozstępy, cellulit, a także pierwsze zmarszczki.

Roller do zabiegów domowych

Roller pod oczy i roller do ciała są także dostępne w wersji mini, czyli do użytku domowego. Mniejszy roller można stosować podczas codziennej pielęgnacji ciała czy twarzy. Zabieg należy przeprowadzać na suchej i czystej skórze przez około 2–3 minuty. Warto pamiętać, że przed zakupem rollera należy skonsultować się z lekarzem w celu omówienia przeciwwskazań.

Warto także porozumieć się ze specjalistą odnośnie preparatu, który ma zostać użyty podczas rolowania. Ten powinien być odpowiednio dobrany do problemu, stanu i rodzaju skóry. Najważniejsze przeciwwskazania do stosowania rollera to: choroby skóry, alergie skórne, podrażnienia, stany zapalne, trądzik różowaty.

Derma roller mini przeznaczony do pielęgnacji okolic oczu pomaga rozprawić się z opuchlizną, workami pod oczami, obrzękami, zmarszczkami i bruzdami. Ma on 60 igiełek o długości 0,25 mm.

Roller fitness

Inną grupą rollerów są specjalne wałki do automasażu, stosowane przez sportowców w celu rozciągnięcia mięśni, a także ich regenerowania po treningu. Wałek jako roller do masażu występuje w kilku wersjach: roller z wypustkami, gładki, twardy, piankowy.

Roller piankowy wykonany jest z syntetycznej pianki o gładkiej lub karbowanej powierzchni. Dzięki niemu możliwe jest wykonanie rolowania, czyli automasażu, który powoduje rozluźnienie mięśni, rozbicie zgrubień w układzie mięśniowym. Dzięki rolowaniu poprawia się ruchomość stawów, zmniejsza podatność na kontuzje, a regeneracja po wysiłku trwa krócej.

Wałek wykorzystywany bywa jako roller do pleców dla osób, które zmagają się z bólami kręgosłupa. Roller do masażu kręgosłupa wystarczy podłożyć pod plecy i wykonywać rolowanie. Pierwsze ćwiczenia z użyciem wałków do automasażu mogą być bolesne, jednak jest to normalne zjawisko i nie powinno powodować rezygnacji z rozciągania.

Ważne jest, aby zasięgnąć informacji, jak prawidłowo ćwiczyć z rollerem, dlatego zalecana jest konsultacja z trenerem. Później można wykonywać masaże samodzielnie. Nie bez znaczenia jest także wybór odpowiedniego wałka, ponieważ każdy znajduje zastosowanie w masażu innej części ciała. Wałki twarde nie są polecane osobom początkującym i z dużym napięciem mięśni. Wałki z wypustkami nie służą natomiast masowaniu kręgosłupa, a raczej największych mięśni.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak nosić pierścionki? Podpowiadamy! 
Materiał promocyjny

Jak nosić pierścionki? Podpowiadamy!