Pielęgnacja twarzy i ciała

Domowy pedicure krok po kroku. "Najważniejsza jest właściwa ocena stanu skóry"

Pielęgnacja twarzy i ciała

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Zadbaj o swoje stopy na lato - całość
Zadbaj o swoje stopy na lato - całośćDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Nadejście cieplejszych dni zwiastuje konieczność zmiany garderoby, w tym także obuwia. Niebawem zacznie się długo wyczekiwany sezon na sandały i klapki. Zanim sięgniemy po odkryte modele butów, powinniśmy zatroszczyć się o wygląd stóp. Skuteczne zabiegi pielęgnacyjne oraz modną stylizację paznokci można z powodzeniem wykonać w zaciszu własnej łazienki. W Dzień Dobry TVN przekonywała o tym ekspertka w dziedzinie pedicure i podologii Natalia Moskal.

Domowy pedicure - jak zadbać o stopy?

W sezonie wiosenno-letnim nie brakuje okazji do zaprezentowania stóp w pełnej krasie. Pogodna aura zachęca do sięgania po odkryte modele obuwia, a co za tym idzie, przypomina nam o znaczeniu wyglądu pięt oraz paznokci u nóg. Na szczęście pedicure można z powodzeniem wykonać w domowym zaciszu. W zmiękczeniu przesuszonej, popękanej czy zrogowaciałej skóry stóp niebagatelną rolę odgrywają zabiegi z wykorzystaniem stosownych kosmetyków pielęgnacyjnych. W ich wykonywaniu pomocna może okazać się porada specjalisty.

- Nie mamy jednego rozwiązania. Najważniejsza jest właściwa ocena stanu skóry. W tym celu należy się udać do podologa albo pedicurzystki. Do każdego problemu musimy zastosować inny preparat nawilżający, inną kurację. Jeżeli chodzi o zrogowacenia, najlepsze kosmetyki do kuracji domowych to są preparaty z mocznikiem. Tutaj bardzo istotna kwestia, nie używamy stężeń większych niż 5 czy 10 proc. - zauważyła Natalia Moskal, jednocześnie zwracając uwagę na znaczenie wykorzystania odpowiednich akcesoriów. Zdaniem profesjonalistki przed rozpoczęciem sezonu letniego warto zaopatrzyć się w specjalną tarkę.

- Pracujemy tarką na sucho albo po zmiękczeniu specjalistycznym preparatem (...). Bardzo istotne jest, żeby tarką pracować zgodnie z ruchami papilarnymi, żeby nie rozwierać skóry - wyjaśniła ekspertka w dziedzinie pedicure i podologii.

Domowy pedicure - trendy w stylizacji paznokci

Pedicure to nie tylko zabiegi przywracające prawidłową kondycję skórze. Zanim włożymy na stopy ulubione sandały czy klapki, powinniśmy zatroszczyć się o wygląd paznokci. Warto pamiętać o tym, że ich nieodpowiednia długość może prowadzić do uciążliwych problemów. To jednak niejedyna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę podczas wykonywania domowych zabiegów. Nie bez znaczenia pozostają także modne zdobienia. Jeśli posiadamy stosowne akcesoria, możemy samodzielnie wykonać stylizację.

- Tutaj ważne jest, żeby cały set się ładnie zgrywał. Najczęściej zdobimy duży paznokieć. Najmodniejsze teraz trendy to wszelkie abstrakcyjne fale czy kropeczki - oceniła Natalia Moskal, zachęcając tym samym do przeprowadzania upiększających rytuałów w zaciszu własnego domu.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: PeopleImages/Getty Images

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości