jak dbać o stopy

  jak dbać o stopy

  Halluksy to przypadłość dotykająca wiele osób – szczególnie kobiet, zwłaszcza w średnim i starszym wieku. Jako przyczynę ich powstawania wskazuje się skłonności genetyczne – jednak wiadomo, że sprzyja im też noszenie niewłaściwego obuwia, na przykład na wysokich obcasach. Silikonowe wkładki metatarsalne pomagają zniwelować działanie tego czynnika.

  Pedicure, czyli zabieg sprzyjający zachowaniu pięknego wyglądu i zdrowia stóp, na stałe gości w rutynie pielęgnacyjnej większości kobiet. Panowie zdają się nie zauważać u siebie problemu zrogowaciałych pięt, odcisków czy zaniedbanych paznokci lub po prostu krępują się korzystać ze specjalnych kosmetyków i pumeksu. Jak przekonać mężczyznę do tego, by kompleksowo zadbał o swoje stopy? Zapytaliśmy o to Iwonę Szcześniak, ekspertkę w dziedzinie podologii.

  Latem częściej odsłaniamy stopy, dlatego ich wygląd nabiera szczególnego znaczenia właśnie w okresie tych kilku ciepłych miesięcy. Oprócz zabiegów wygładzających pięty i nawilżających skórę często decydujemy się także na stylizację paznokci. Modny pedicure na lato 2021 to przede wszystkim misterne zdobienia i intensywne kolory, ale wśród najważniejszych trendów w tym sezonie nie brakuje też innych, równie ciekawych inspiracji.

  Sezon wakacyjny rozpoczął się już na dobre, a wraz z nim w naszej garderobie pojawiły się sandały, klapki i inne modele obuwia, będące ważnym elementem letnich stylizacji. Aby w pełni cieszyć się ulubionymi butami na lato, warto najpierw zatroszczyć się o wygląd i kondycję naszych stóp. Odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne wykonywane w domowym zaciszu sprawią, że staną się one naszą wizytówką.

  Żółte pięty to dolegliwość, z którą zmaga się wiele osób. Często jest to wynik nieodpowiedniej pielęgnacji stóp, nieregularnego złuszczania naskórka i niestosowania kosmetyków do pielęgnacji stóp. Zdarza się jednak, że żółte pięty to objaw dziedzicznej choroby, jaką jest rogowiec stóp.

  Latem chętnie eksponujemy swoje stopy. Jak letnie obuwie wpływa na nasze stopy? W studiu Dzień Dobry Wakacje gościliśmy ortopedę dr Alinę Blachę. Na co zwracać uwagę dobierając letnie buty? Czy to prawda, że popularne i bardzo wygodne japonki są niezdrowe dla naszych stóp?

  Lato zbliża się wielkimi krokami, warto więc zadbać o stopy, aby dobrze prezentowały się w sandałkach i japonkach. Jakie zabiegi służą do pielęgnacji stóp? Czy można wykonywać je w domu czy lepiej udać się na profesjonalny zabieg? Które z urządzeń służących do usuwania naskórka są bezpieczne? Czym pielęgnować stopy na co dzień? O tym gość Dzień Dobry TVN kosmetyczka Jolanta Piotrowska.