Jak poprawiać urodę po 50-tce? Dowiedz się, jakie zabiegi odwrócą upływ czasu i zapewnią ci młody wygląd

Ludzkość od wieków próbuje wynaleźć sposób na wieczną młodość. Zabiegi upiększające znane były już w starożytności. Obecnie, technologia jest na niezwykle zaawansowanym poziomie, dzięki czemu specjaliści są w stanie osiągnąć efekty, o których jeszcze kiedyś nie śmieli nawet marzyć. Zobacz, jak zachować młody wygląd pomimo upływu lat.

Wieczna młodość

Mimo że kult młodości wciąż święci w mediach tryumfy, są tacy, którzy twierdzą, że 50-tka to najlepszy wiek dla kobiet. Jednocześnie, zwracają uwagę na to, że mają już odchowane dzieci oraz odłożone pieniądze. Dzięki temu mogą skupić się na sobie i zadbać o siebie.

Po 50-tce i po 60-tce następuje grawitacja skóry i do walki najlepsza jest technologia HIFU

- wyjaśniła Agnieszka Bujanowska, kosmetyczka.

Zabieg HIFU

HIFU to technologia wykorzystująca ultradźwięki o wysokiej częstotliwości, które działają na twarz i szyję niczym lifting. Pojedyncze impulsy przekazują energię do skóry właściwej, co daje podobne rezultaty jak nici liftingujące. Koszt terapii zaczyna się od ok. 1500 zł i powinna być wykonywana przez doświadczonych specjalistów. Chcąc uzyskać optymalne efekty, należy powtarzać ją średnio co pół roku. Dzięki temu nasza skóra będzie miała czas na odbudowę.

Zabiegi HIFU mona wykonywać w parze z innymi, np. radiofrekwencji mikroigłowej.

To są takie dwa zabiegi w jednym – mezoterapia mikroigłowa plus fala radiowa. W bardzo silny sposób stymulują skórę, pobudzają, wygładzają

– zauważyła Bujanowska.

Zabieg polega na jednoczesnym nakłuwaniu i podgrzewaniu skóry falami radiowymi. Wykonuje się go raz na 3 miesiące, a jego koszt wynosi przynajmniej 600 zł.

Laser frakcyjny nieablacyjny

Laser frakcyjny jest wykorzystywany w pielęgnacji wszystkich fototypów skóry. W czasie zabiegu emitowane są krótkie, trwające nanosekundy impulsy, które stymulują produkcję kolagenu. Dzięki temu skóra jest wygładzona, napięta, a przebarwienia i drobne zmarszczki zostają usunięte.

Można go wykonywać całorocznie, jest zabiegiem bezbolesnym

– powiedziała Karolina Tomys, kosmetolog.

Za laser frakcyjny nieablacyjny zapłacimy od 500 zł. Aby uzyskać najlepsze efekty, wykonujemy 6 zabiegów co 3 tygodnie - jeden.

Termolifting ZAFFIRO

Termolifting ZAFFIRO to mało inwazyjny zabieg przeznaczony do liftingu skóry. Szczególnie polecany jest pacjentkom w wieku 50+. Jednorazowy zabieg ZAFFIRO kosztuje minimum 500 zł. Najlepszy efekt otrzymamy po czterech zabiegach wykonywanych w miesięcznych odstępach.

Jak wytłumaczył Franciszek Strzałkowski, lekarz medycyny estetycznej, przed zabiegiem nakłada się na skórę żel USG, który stanowi barierę zabezpieczającą. Następnie skóra jest podgrzewana nawet do 65 st. C, co powoduje skracanie istniejących w niej włókien kolagenowych. W efekcie jej powierzchnia napina się i wygląda młodziej.

Mezoterapia bezigłowa

Zabieg mezoterapii bezigłowej polega na bezbolesnym wprowadzeniu w głąb skóry aktywnych składników z pomocą impulsów elektrycznych. Działanie terapii wzmacniane jest przez serum z retinolem i witaminą C.

Jeździmy tak jakby ciepłym żelazkiem po twarzy, dzięki któremu robi się nam delikatny lifting i takie zagęszczenie, czyli pojędrnienie skóry

– wytłumaczyła Agnieszka Bujanowska.

Koszt zabiegu wynosi przynajmniej 200 zł, a częstotliwość wykonania zależy od problemu.

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Zobacz też:

Ujędrniający masaż twarzy nie tylko dla kobiet. Jak wykonać go prawidłowo?

Laserowe odmładzanie twarzy - co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zabieg?

Medycyna estetyczna. Kiedy zacząć i od jakiego zabiegu?

Autor: Agata Polak

Reporter: K. Chętnik, B. Zalewska

Źródło zdjęcia głównego: Science Photo Library RF

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?