Czym jest cellulit?
Cellulit może dotykać nawet 90 proc. kobiet po 25. roku życia i pojawia się w postaci nierówności, zgrubień i pofałdowań np. na udach, pośladkach, ale i ramionach. Często bywa efektem złej diety, ale także problemów hormonalnych czy tych z krążeniem, które są spowodowane przez np. noszenie obcisłej odzieży czy siedzący tryb życia.
Domowy oręż
Cellulit choć bywa powszechny, może się stać powodem kompleksów wielu kobiet i dziewcząt, które zwłaszcza w cieplejsze dni chciałyby pokazać gładką skórkę. W tym celu wydają krocie na drogie zabiegi medycyny estetyczne czy specyfiki kosmetyczne. Tymczasem walka z pomarańczową skórką jest możliwa również dzięki rzeczom, które mogą znajdować się w domowych szafkach czy nawet spiżarni. Kilka pożytecznych wskazówek dała goszcząca w studiu Dzień Dobry TVN kosmetolożka Urszula Sikorska.
Masaż bańką chińską
Walka z cellulitem możliwa jest m.in. dzięki pobudzeniu mikrokrążenia naszej skóry przy pomocy masażu, dzięki któremu usuniemy złogi limfy. Do jego zrobienia można wykorzystać np. gumową bańkę chińską.
Zobacz także: Laser emerge - jak działa i jakie zabiegi wykonuje się z jego pomocą?
Przy zassaniu bańki uzyskujemy bardzo mocny efekt przekrwienia
- zaznaczyła kosmetolożka.
Na dany obszar nakładamy oliwkę, a następnie zasysamy na skórze bańkę i kolistymi ruchami wykonujemy masaż (zawsze w kierunku serca).
Złuszczanie skóry peelingami
Jeśli chcemy pozbyć się cellulitu, musimy pamiętać także o nawilżaniu skóry i jej złuszczaniu. Mogą do tego posłużyć peelingi, które bez problemu wykonamy w domu. Goszcząca w studiu Urszula Sikowska zdradziła przepisy na przykładowe specyfiki:
Peeling solny
Składniki:
- 3 łyżki soli morskiej
- łyżeczka cynamonu
- 2 łyżki miodu
- olej kokosowy lub oliwa z oliwek
Przygotowanie:
Wszystko mieszamy aż do uzyskania papki, którą potem nakładamy na wilgotną skórę i pocieramy mocno. Dla wzmocnienia efektu można dodatkowo użyć szczotkę, którą rozprowadzimy pozostałe resztki peelingu.
Peeling cukrowy
Składniki:
- 2-3 duże łyżki cukru trzcinowego
- oliwa z oliwek
- olejek eteryczny (np. grapefruitowy, lawendowy lub cydrowy)
- opcjonalnie fusy z kawy
Przygotowanie:
Całość mieszamy ze sobą, do uzyskania papki. W dalszej kolejności nakładamy na wilgotną skórę i mocno masujemy.
Masaż szczotką
Dodatkowym wsparciem w walce z cellulitem mogą okazać się szczotki, których często używamy pod prysznicem. Niektóre z nich są zalecane do stosowania na mokrą skórę, inne zaś do szczotkowania na sucho. Tak samo jak w przypadku innych masaży, tak i tutaj obowiązuje kierunek do serca.
Ważne: pamiętaj, że do walki z cellulitem niezbędne są też odpowiednio zbilansowana dieta, unikanie cukrów, ruch oraz picie odpowiedniej ilości wody (minimum 2 litry).
Zobacz także:
- Olejki eteryczne i ich właściwości. Zastosowanie do kąpieli i sauny
- 3 kroki do pięknych stóp. Jak w naturalny sposób zadbać o nie w domu?
- #Zostańwdomu i zadbaj o paznokcie. Manicurzystka gwiazd zdradza kilka sekretnych tipów
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.
Autor: Wioleta Pyśkiewicz