Paznokcie

11-latek zajmuje się stylizacją paznokci: "Bardzo zaskakuje swoimi umiejętnościami"

Paznokcie

Aktualizacja:

Adam Naglik jest niezwykłym 11-latkiem, który zainteresował się malowaniem paznokci. Od blisko dwóch lat zgłębia swoją wiedzę, a klientki są pod wrażeniem jego umiejętności. Dlaczego polubił kobiece zajęcie?

Pasja nastoletniego manikiurzysty

Wszystko zaczęło się na początku pandemii, kiedy ze względu na obostrzenia pozamykano zakłady kosmetyczne. Mama Adama lubi mieć zadbane paznokcie, a że nie miała komu powierzyć ich stylizację, jej syn nabył trochę wiedzy z Internetu i zaczął na mamie testować swoje umiejętności. Bardzo szybko się w to wkręcił i zapragnął poszerzać swoją wiedzę. Nie miał oporów przed tym, żeby podchodzić do innych kobiet i podziwiać ich manicure.

- Zaczęliśmy kupować kosmetyki, jakieś filmiki zacząłem oglądać. Na początku było na pewno trudno, bo w ogóle nie wiedziałem, co zrobić - wspominał Adam Naglik w Dzień Dobry TVN.

Pasjonat manicure cały czas dążył do perfekcji i z miesiąca na miesiąc wychodziło mu to coraz lepiej. Wszystkie sąsiadki z okolicy przychodziły do niego na malowanie. Klientki były zaskoczone, że chłopak bawi się sztuką zdobienia paznokci, ale wychodziły zadowolone. W końcu nauczył się robić żele, hybrydy i manicure klasyczny.

- Jest to troszeczkę nietypowe dla takiego 11-letniego chłopaka, ale skoro lubi to robić, umie to robić i wychodzi mu to coraz lepiej, to czemu ma się w to nie bawić. Zobaczymy, może mu to za jakiś czas przejdzie - mówił Sławomir Naglik, tata Adama.

11-letni manikiurzysta

Adamowi największą trudność obecnie sprawia piłowanie, które zajmuje mu dużo czasu. Wiadomo jednak, że bardzo się przykłada, a jak jest jakiś defekt albo coś mu nie wyjdzie, to od razu wyciera patyczkiem i poprawia. Uczy się stylizacji oraz przedłużania paznokci w jednym z salonów kosmetycznych w Ostrzeszowie, do którego dojeżdża rowerem 7 kilometrów .

- Nasz wyjątkowy praktykant trafił do nas z ulicy. Przyszedł zapytać się, czy może wydezynfekować narzędzia i mnie to po prostu urzekło. Zaproponowałam mu, że jeśli są wakacje i ma ochotę, to może przyjść do nas podpatrzeć sobie cały proces pracy w gabinecie kosmetycznym. (...) Pokazujemy mu, że zawód manikiurzysty to nie jest tylko lekka i przyjemna praca, ale to jest też cała praca za kulisami, czyli dezynfekcja, sprzątanie. Tu potrzebna jest ogromna wiedza, którą Adam chłonie jak gąbka. (...) Adam jest samoukiem, więc bardzo mnie zaskoczył swoimi umiejętnościami w wieku 11 lat. Płynnie trzyma pilnik. Z racji swojego wieku nie może pracować na kliencie, więc organizowałyśmy modelki, które były z nami zaprzyjaźnione - powiedziała Paulina Adamska, właścicielka salonu kosmetycznego w Ostrzeszowie

Babcie Adama bardzo cieszą się z jego zainteresowania malowaniem paznokci. Podobnie mama, która mówi: "Jestem dumna, bardzo się cieszę, że ma swoją pasję". Inaczej patrzą na to dziadkowie oraz tata.

- Tata - wiadomo - próbuje mnie do tych rolniczych spraw przyciągać, ale ja większość czasu w wakacje spędzam robiąc te paznokcie. (...) Mi to chyba jakoś bardzo nie przeszkadza, że to jest takie bardziej kobiece. Oczywiście będę kontynuować. Może też będę szkolić się w przyszłości - dodał w naszym programie Adam Naglik.

Adam Naglik o swojej pasji w Dzień Dobry TVN:

Zobacz także:

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Reporter: Marta Buchla

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości