Olejek arganowy czy ajurwedyjski? Który lepszy?

Olejki do skóry
Fot: kazmulka / gettyimages.com

Naturalny olejek do twarzy to bogactwo witamin i wielu składników odżywczych potrzebnych do odżywienia i regeneracji skóry. Za najpopularniejsze uważa się olej arganowy i ajurwedyjski. Jaki olejek do twarzy jest najlepszy?

Olejek arganowy

Wytwarzany w upalnym słońcu Maroka olejek arganowy jest nazywany płynnym złotem bądź eliksirem życia. To jeden z najdroższych, ale też najlepszych i najbardziej cenionych olei w codziennej pielęgnacji. Pierwsze pokochały go Arabki i Beduinki, dzisiaj kochają go wszystkie kobiety. Szturmem zdobył toaletki i domowe półki z kosmetykami. Ze względu na bogactwo dobroczynnych właściwości, znalazł zastosowanie nie tylko w kosmetyce, ale i medycynie. Wyjątkowość oleju arganowego polega na jego unikalnej kompozycji kwasów tłuszczowych – zestawu Omegi 3,6 i 9. To właśnie one w połączeniu z witaminą E wykazują silne działanie przeciwzmarszczkowe i regenerujące. Arganowy olejek do twarzy ceniony jest za swoje właściwości nawilżające i oczyszczające . Przenikając w głąb skóry, uelastyczniają ją i stymuluje proces odnowy. Doskonale wycisza zmiany trądzikowe oraz przewlekłe stany zapalne. Olejek arganowy jest olejkiem o lekkiej i nietłustej konsystencji. Szybko się wchłania, nie obciążając i nie obtłuszczając przy tym skóry. Polecany dla wszystkich typów cery: mieszanej, tłustej, suchej, a nawet wrażliwej i alergicznej.

Olejek ajurwedyjski

Mający swe źródło w leczniczym systemie z Indii, ajurwedyjski olejek do twarzy to połączenie świadomości i szacunku do potrzeb ciała. Skomponowany z miłości do roślin, skrywa w sobie ekstrakty z róży, olejów (np. sezamowy) i rodzimych hinduskich kwiatów. W efekcie ma działanie regeneracyjne, wspomagające odnowę komórkową, przeciwzmarszczkowe i wiążące wodę w głębszych warstwach skóry. Kobiety poszukujące dobrego olejku do twarzy , powinny sięgnąć właśnie po olejek ajurwedyjski. Ma on w swoim składzie nieocenioną witaminę C , stosowaną na przebarwienia i zmarszczki , która wyraźnie odmładza i odświeża cerę. Ajurweda to wyraz działań podtrzymujących i celebrujących życie i witalność. Z tego względu olejki te głównie nastawione są na opóźnianie procesów starzenia i walkę ze śladami czasu na twarzy. Dedykowany dla kobiet, którym zależy na regeneracji zmęczonej, ziemistej twarzy pokrytej siecią zmarszczek. Regularnie stosowany przywraca skórze naturalny blask i rozjaśnia ją.

Który olejek do pielęgnacji twarzy jest najlepszy?

Zarówno olejek arganowy, jak i ajurwedyjski to doskonały wybór w naturalnej pielęgnacji cery w każdym wieku. Każdy z nich ukierunkowany jest przede wszystkim na poprawę stanu zdrowia skóry. Olejek arganowy to prawdziwa skarbnica nienasyconych kwasów tłuszczowych. Jego delikatnie oleista, ale nie tłusta struktura ma silne działanie przeciwzmarszczkowe i nawilżające. Dlatego będzie idealnym kosmetykiem dla kobiet dojrzałych. Śmiało jednak mogą po niego sięgnąć kobiety po 30 roku życia, wówczas zadziała silnie prewencyjnie. Olejek ajurwedyjski suchy to z kolei dobra propozycja pielęgnacji całego ciała i twarzy. Będzie doskonałą maską dla włosów i problematycznej skóry głowy. Dzięki bogatej mieszaninie olejków i wyciągów roślinnych ma szerokie spektrum działania regeneracyjnego. Pielęgnację olejkami można rozpocząć poprzez dodanie kilku kropel do ulubionych kosmetyków. Ajurwedysjki olejek do twarzy komponowany jest z roślin i innych olei. Warto wybrać ten, który w swoim składzie ma witaminę C .

Krem czy olejek do twarzy?

Regularne stosowanie olejków do twarzy przyniesie skórze wiele widocznych korzyści. Zdecydowanie pozytywnie wpłyną na jej kondycję i regenerację. Istotna w całym procesie olejowania cery jest jego aplikacja. Stosowanie samych olejków do pielęgnacji twarzy jest dobrym pomysłem pod warunkiem, iż jest to aplikacja raz na tydzień w celu mocnego odżywienia i nawilżenia skóry. Codzienne traktowanie skóry olejkiem może ją przesuszyć bądź zadziałać w drugą stronę – zapchać jej pory. Dlatego aby w pełni wykorzystać jego właściwości, warto przestrzegać kilku bardzo ważnych zasad. Olejki stosowane codziennie można mieszać z ulubionym kremem, maską bądź serum. Doskonale czują się w towarzystwie kwasu hialuronowego w żelu. Przy ich samodzielnej aplikacji należy zawsze obficie zmoczyć twarz tonikiem bądź hydrolatem. Wówczas mamy pewność, iż olej wnika w struktury skóry, dzięki czemu zapobiegnie jej przesuszeniu bądź zapchaniu wierzchniej warstwy.

OCM – naturalne oczyszczanie

Krokiem, który warto wprowadzić do stałej pielęgnacji jest metoda OCM. Oczyszczanie twarzy za pomocą olejków, a właściwie ich mieszaniny to jedna z najskuteczniejszych, a jednocześnie najłagodniejszych metod demakijażu. Rozpuszczanie nawet wodoodpornego makijażu olejami działa wielotorowo. Oczyszcza, a jednocześnie chroni, nawilża i odżywia skórę. Każdy demakijaż, nawet łagodnymi kosmetykami, prowadzi, chcąc nie chcą, do naruszenia bariery ochronnej skóry. Zmywając makijaż, naruszamy jednocześnie warstwę lipidową naskórka. OCM to metoda, dzięki której skóra nie traci swej bariery ochronnej, nie podrażnia, a jednocześnie przynosi ukojenie. Oczyszczanie olejami szczególnie polecane jest do demakijażu oczu. Metoda ta odżywia, wzmacnia i nawilża także rzęsy.

Zobacz film: Domowe olejki eteryczne. Źródło: Dzień Dobry TVN

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Rodzaje i rola błonnika w diecie
Materiał promocyjny

Rodzaje i rola błonnika w diecie