Makijaż

Jak wykonać makijaż dla opadającej powieki? "To oko pięknie nam pójdzie w górę"

Makijaż

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Opadająca powieka – te triki powinnaś znać
Opadająca powieka – te triki powinnaś znaćDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Opadające powieki mogą powodować, że wyglądamy na zmęczone. Nie jest prawdą, że mają je głównie dojrzałe panie. To po prostu naturalny element naszej urody. Czy da się go ukryć? Okazuje się, że możemy zrobić to za pomocą prostego makijażu.

Jak podnieść powieki makijażem?

W studiu Dzień Dobry TVN makijażystka Marta Gąska opowiedziała widzom, jak wykonać makijaż dla opadającego kącika oka. Według specjalistki najlepiej użyć do tego matowych cieni np. w różnych odcieniach brązu. W tym przypadku należy unikać błyszczących produktów.

- Rozpoczynamy od dolnej powieki. Chodzi o to, żeby "dołem" wyrównać linię spadania - tłumaczy ekspertka. Tu warto użyć szerszego, okrągłego pędzelka. Następnie matowym cieniem malujemy górną powiekę w stronę skroni. Tym razem wybieramy pędzel do blendowania.

- Kierujemy się nie do końca brwi, tylko trochę wyżej - dodaje. Pamiętajmy też, by modelowanie górnej powieki rozpocząć od linii rzęs.

Jak zrobić makijaż dla opadającej powieki?

Co robić, gdy naszym problemem jest opadająca powieka, a nie kącik oka? - Tu przyda się jaśniejszy cień, bardzo ważne, żeby był matowy - podkreśla Marta Gąska. Nakładamy go pod łuk brwiowy i subtelnie rozcieramy. W naszej kosmetyczce nie powinno zabraknąć też korektora. Ten produkt pomoże wyrównać linię cienia idącego w stronę skroni. 

- To oko pięknie nam pójdzie w górę - opowiada makijażystka. Całość malujemy tuszem do rzęs. - Jeśli powieka nam spada z góry, to tuszujemy je mocno do góry, a jeśli kącik oka, to w bok - podsumowuje.

Zobacz dokładne instrukcje w naszym materiale wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości